Суспільство
Укрпошта випустить марку для вшанування пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи
Укрпошта випустить поштову марку «Погляд у майбутнє» до 35 роковин трагедії на Чорнобильській АЕС із зображенням муралу зі стіни ЧАЕС.
Про це ШоТам повідомили у пресслужбі Укрпошти.
Зазначається, що придбати марку можна в поштових відділеннях та офіційному філателістичному онлайн магазині можна з 26 квітня.
На художній марці зображено однойменний мурал, що розміщений на східній стіні машинної зали Чорнобильської АЕС.
Його створив Валерій Коршунов, малюнок якого «Погляд у майбутнє» переміг у народному конкурсі на найкращий ескіз муралу для проєкту «Нове бачення Чорнобильської АЕС».
Читайте також: Аварія на ЧАЕС не вплинула на генетичне здоров’я українців: дослідження
Поштову марку і конверт гармонійно поєднує незмінний атрибут народження нових поштових марок – штемпель із написом «Перший день». Він представлений у вигляді графічного знаку радіації з якого проростає листя.
Випуск марки здійснено за підтримки Державного агентства України з управління зоною відчуження, Державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська АЕС» і Національного музею «Чорнобиль».
Номінал марки – V (еквівалент 9 грн.), тираж – 130 000 екземплярів.
Читайте також: Укрпошта представила нову серію марок «Сучасні однострої»
До поштової марки випущено конверт «Перший день», на якому зображено фото Миколи Валіцького з виставки «Хроніки Саркофага».
Окрім Києва, спецпогашення поштової марки «Погляд у майбутнє» штемпелем «Перший день» пройде у м. Лубни Полтавської області та м. Вінниця.
Довідка
Укрпошта вже двічі випускала художні марки на тему Чорнобильської катастрофи.
Вперше — у 1996 році, тоді з’явилася марка «10 років Чорнобильської катастрофи», а 2016 року було введено в обіг поштову марку «Чорнобиль — трагедія людства».
Нагадаємо, українська поштова марка здобула нагороду на європейсьому конкурсі PostEurop.
Як ми повідомляли раніше, в Україні з’явиться електронна поштова марка.
Усі фото: Укрпошта.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі