

Суспільство
Укрпошта випустила поштові марки на захист карпатських лісів
Укрпошта представила поштові марки «Крик Карпат» та «Вбивчі коліщата» на захист прадавніх карпатських лісів та зникаючих видів тварин.
Про це ШоТам повідомили у пресслужбі Укрпошти.
Поштовим випуском компанія хоче привернути увагу громадськості до екосистеми Карпат, яка знищується загрозливими темпами через незаконну вирубку дерев.
Автор поштового випуску – юна художниця, студентка 2-го курсу факультету дизайну і реклами КНУКіМ Ольга Сімоненко.
Поштова марка «Вбивчі коліщата» зображує залізні механізми, що знищують ліси, а марка «Крик Карпат» демонструє силует ведмедя, який благає про допомогу. До речі, бурий ведмідь – найбільший хижак гірських лісів Українських Карпат, популяція якого щороку скорочується.

Цьогоріч поштову марку «Крик Карпат» Укрпошта представила на міжнародному конкурсі PostEurop на визначення Кращої поштової марки Європи 2021, темою якого є «Національна природа на межі зникнення».
Читайте також: Укрпошта представила нову серію марок «Сучасні однострої»
Поштовий випуск, присвячений проблемі знищення Карпат представлено поштовими марками, блоком у буклеті, картками «Карпати» та «Бурий ведмідь», конвертом та штемпелем «Перший день».

Поштові марки надруковані офсетним способом із пантоною фарбою з ефектом флуоресцентного світіння.
Тираж кожної марки становить 100 тисяч примірників, блоку – 8 тисяч, буклету – 6 тисяч, кожної листівки – 3 тисячі примірників. Номінальна вартість кожної марки – Z (1$).
Проголосувати за українську поштову марку можна до 9 вересня на сайті PostEurop, а результати організатори оголосять у жовтні.
Читайте також: Флейти для медитації: як майстер з України підкорив своїми виробами Європу та Тибет
Конкурс започаткований Асоціацією поштових операторів Європи PostEurop у 1956 р.
Довідка
Букові праліси і давні ліси Карпат України та інших країн Європи є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (2017 р.). За даними ОН ліси українських Карпат зникають із загрозливою швидкістю через незаконну вирубку. Це вже призвело дозміни клімату, і як наслідок – масштабних повеней, підтоплень сіл і доріг, руйнування мостів. І ще знищується унікальна екосистема, що є одним із чинників, який впливає на формування клімату України.
Нагадаємо, українська поштова марка здобула нагороду на європейсьому конкурсі PostEurop.
Як ми повідомляли раніше, в Україні з’явиться електронна поштова марка.
Суспільство

«Тату, я вагітна!» — кричить у слухавку донька захиснику. Військовий повернувся з полону та одразу дізнався, що стане дідусем. Чоловік зміг почути голос близьких під час чергового етапу обміну важкопоранених та тяжко хворих українських бранців.
Відео з поверненням захисників поширив міністр оборони Рустем Умєров.
Обмін військовополоненими провели у межах домовленостей у Стамбулі. У дописі Рустем Умєров повідомив, що всі визволені українці потребують медичної допомоги та реабілітації, яку їм невідкладно нададуть у профільних медзакладах.
«Памʼятаємо про кожного і заберемо кожного», — додав міністр оборони.
Нагадуємо, що «Ветерани космічних військ» зібрали на стримі понад 1,4 млн грн для «Вовків Да Вінчі».
Також ми писали, що у Львові реконструювали обличчя військовому, який втратив ніс через поранення.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

У реабілітаційному центрі UNBROKEN у Львові триває відновлення обличчя 37-річного Сергія Міховича. Унаслідок обстрілу на Харківщині восени 2024 року чоловік отримав важке поранення — уламки снаряда повністю знищили йому ніс. Над реконструкцією його обличчя майже рік працюють щелепно-лицеві хірурги.
Про це повідомили у центрі.
Сергій мобілізувався у 2023 році. Служив зенітником у бригаді НГУ «Хартія», виконував бойові завдання на Харківщині. У жовтні 2024 року біля Серебрянського лісу підрозділ потрапив під обстріл. Уламки з пораненням у голову та обличчя пошкодили значну частину м’яких тканин. Після стабілізації в харківській лікарні його направили до Львова.
Читайте також: Провідні хірурги з США відновили 19-річному військовому обличчя після поранення (ВІДЕО)
Лікування складне і триває у кілька етапів. Спочатку хірурги видалили інфіковані тканини. Потім встановили спеціальний експандер, який три місяці розтягував шкіру. Основну реконструкцію проводили за допомогою власних тканин пацієнта: кістки з лобної ділянки та хряща з ребра.
Операції проводить команда під керівництвом щелепно-лицевого хірурга Олега Ковтуняка. За його словами, попереду — завершальні втручання для досягнення максимально природного результату.


Нагадаємо, що видатний французький ортопед відвідав Львів та провів 15 операцій військовим (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка UNBROKEN
Суспільство

Увечері 18 червня на вулиці Плуговій у Львові рятувальники допомогли витягти кошеня, яке впало у вузьку металеву трубу на глибині близько двох метрів. Його нявкання почули перехожі та викликали службу порятунку.
Про це повідомили в ДСНС Львівщини.
Спроби витягнути тварину самотужки виявилися марними, тому на місце прибули надзвичайники. За допомогою рятувальної мотузки їм вдалося дістати кошеня, яке тремтіло, але було неушкоджене. Тваринку передали людям, які не пройшли повз і зреагували на заклик про допомогу.
Нагадаємо, що у ЗСУ показали пухнастиків, які допомагають військовим на фронті (ФОТО).
Раніше ми писали, що у Львові відкрили перший міський хаб «Стрільниця» в історичній будівлі (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС Львівщини