

Суспільство
Укрпошта почала тестові доставки міжнародних відправлень із Польщі
Українці в Польщі отримали новий канал доставки посилок. Про це повідомляє пресслужба Укрпошти.
“Українці, що мешкають постійно, працюють сезонно чи навчаються у Польщі, зможуть надіслати посилки рідним вигідно та надійно. Укрпошта відкриває новий канал доставки посилок за 3-6 днів з часу відправки зі складу у Польщі в Україну. Національний поштовий оператор разом із партнерами-приватним поштовим оператором «SMART Forwarding» та польською компанією «InPost» почали тестові доставки міжнародних поштових відправлень із Польщі”, – йдеться у повідомленні.
Яка вартість?
Відправка посилки із кросівками, одягом та продуктами харчування у заводський упаковці через поштомат “InPost” вагою 10 кг розміром до 19x38x64 см коштуватиме приблизно 37 злотих чи близько 230 грн в еквіваленті.
Якщо вартість вкладень одного отримувача в одній поштовій депеші не перевищуватиме митний ліміт у 100 євро, митне оформлення проводитиметься за спрощеним механізмом.
“Поки працюємо в тестовому режимі, робимо щотижневі доставки, налагоджуємо всі процеси, аби сервіс був максимально зручним для споживачів”, – додають в Укрпошті.
Читайте також: Нова Пошта починає встановлювати дефібрилятори у відділеннях
Доступна вага
Доставляються товари вагою до 30 кг без обмеження вартості відправлення. Але міжнародні поштові відправлення, вартість яких перевищує митний ліміт у 100 євро, будуть підлягати додатковому оподаткуванню.
Водночас, національний поштовий оператор Польщі, як спеціальне рішення доставки в Україну, пересилає посилки вагою тільки до 20 кг і вартість відправлення не має перевищувати 400 злотих чи у еквіваленті 94 євро.
Клієнти на сайті Smart Post Global зможуть обрати спосіб відправки з Польщі та доставки в Україні, заповнити митну декларацію, форми про відправника та одержувача, та оплатити замовлення онлайн.
Шлях відправлення із Польші в Україну можна відстежити за трек-номером на сайті Укрпошти.
У компанії заявили, що найближчим часом планують запуск подібних каналів міжнародної доставки посилок в Україну із Італії, Великої Британії, Німеччини.
Детальніше, як відправити посилку, тут.

Суспільство

У Києві рятувальники Державної служби України з надзвичайних ситуацій спільно з представниками служби льотного складу провели спільні навчання на борту літака АН-225 «Мрія».
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС у фейсбуці.
«Рятувальникам розповіли і показали особливості конструкції літака АН-225 «Мрія», аварійні люки і виходи, місця розташування первинних засобів пожежогасіння», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що рятувальники відпрацювали вправи з екстреної евакуації борт-інженерів за допомогою надувного трапу через аварійні люки літака.
Читайте також: Як у Черкасах котиків рятували (ВІДЕО)
Також потренувалися евакуювати льотний екіпаж через запасні евакуаційні виходи безпосередньо з кабіни літака.

Нагадаємо, рятувальники нагородили 4-річну киянку «За добру справу».
Усі фото: facebook.com/MNS.GOV.UA.
Суспільство

В останні вихідні травня – 29 і 30 числа – на Прикарпатті організують фестиваль дельтапланеризму «Свято неба».
Про це повідомив керівник Дністровського регіонального ландшафтного парку Михайло Ковтун у фейсбуці.
За його словами, Дністровський регіональний ландшафтний парк та «Гірський рятувальний центр» вирішили, що фестивалю – бути.
Читайте також: Безрукавки з історією: як прикарпатець шиє та реставрує автентичні гуцульські кептарі
«В останні вихідні травня, в Одаєві або Ісакові (все залежить від напрямку вітру) відбудеться Свято Неба: wings of freedom», – написав Ковтун.
Він зазначив, що кожен може долучитись до організації фестивалю.

Свято Неба: крила свободи – фестиваль для тих, хто захоплюється польотами парапланеристів і дельтапланеристів над Дністровським каньйоном, літав чи бажає політати в тандемі з професійним інструктором або просто любить небо.
Нагадаємо, на Полтавщині активіст створив понад 60 скелелазних маршрутів.
Як ми повідомляли раніше, у Луцьку на вихідних проведуть кликун-квест.
Головне фото: kpi.ua.
Суспільство

Компанія «Шепард Поділля» в селі Михайлючка Хмельницької області має намір розширюватися і збільшити кількість овезь із 2 тисяч до 10 тисяч.
Про це пише Аgroportal.
Відзначається, вартість всього проєкту на 10 тис. голів становить 45 млн грн — це власні інвестиції компанії та інвестиції ОАЕ.
Читайте також: «Електропастух» рятує овець. Як WWF-Україна допоміг вівчареві не боятися вовків

Про породу овець
Романовська порода овець виведена в 18 ст. Романівські вівці слід стригти 3 рази на рік. Шерсть використовується переважно в валяльному виробництві.
Читайте також: Безрукавки з історією: як прикарпатець шиє та реставрує автентичні гуцульські кептарі
Нагадаємо, на Прикарпатті відкрили ферму кіз зааненської породи.
Головне фото: smartagrotrend.com.