Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Укрнафта бурить 5 нових свердловин на заході України

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Укрнафта цьогоріч пробурить 5 нових свердловин на заході України. Уже тривають підготовчі роботи.

Про це повідомив гендиректор компанії Сергій Корецький на фейсбук-сторінці.

«Перша свердловина глибиною 2213 метрів буде розвідувальною. Вона має розкрити перспективні відклади трьох горизонтів, прогнозний дебіт свердловини 42 тонни на добу», — написав він.

Корецький зазначив, що всього нових свердловин на родовищі, відкритому в 2001 році, буде п’ять. З них деякі будуть похилоскеровані, інші – горизонтальні.

Дві з них «Укрнафта» планує пробурити власним станком, ще на три оголосити тендер для залучення зовнішніх підрядників для буріння «під ключ».

Дивіться відеоФеномен Володимира Івасюка, чиї пісні завжди будуть поміж нас

«Усі нові свердловини, які експлуатуватиме компанія, одразу будуть обладнані сучасною телеметрією та максимально автоматизовані. Плануємо впровадження концепції «цифрової свердловини» та «цифрового родовища» на всіх об’єктах «Укрнафти», — наголосив керівник компанії.

Наразі обладнані телеметрією 346 свердловин «Укрнафти», а загалом у підприємства їх дві тисячі.

Нагадаємо, група Нафтогаз запустила найпотужнішу свердловину за останні 2,5 роки. Нова свердловина дає 460 тис. куб. м газу на добу.

Також ми повідомляли, що на Харківщині запустили нову газову свердловину на 140 000 м³ на добу.

Фото: facebook.com/sergii.koretskyi.page.

Технології

Два куми з Прикарпаття створили дрон-заміновувач для ЗСУ (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Двоє кумів із Прикарпаття знайшли спосіб дистанційно мінувати позиції росіян.

Про це розповідає ШоТам.

Роман і Володимир власноруч створили дрон-заміновувач. Їхній пристрій здатний скинути «подарунок» окупантам та швиденько повернутися на позиції.

«Якась мудра людина сказала, що один в полі не воїн. А два куми — то є сила», — Роман Боринець, винахідник.

Володимир і Роман — друзі з дитинства. А віднедавна ще й породичалися, ставши кумами. Володимир — геодезист за освітою, але електронік за покликанням.

Роман — професійний рятувальник, але всі навкруги знають: він механік від Бога. З початком великої війни вони спрямували свої таланти на допомогу армії.

Уже не один їхній прилад наробив лиха росіянам, а десятки відремонтованих автівок повернулися на фронт. Свій новий пристрій куми спочатку хотіли зробити наземним дроном-камікадзе. Але вигадали краще!

«А для чого камікадзе, як ми можемо зробити систему скиду міни, і він вертається назад? Цілий і неушкоджений», — Володимир Муссур, винахідник.

Розробляти його почали два тижні тому на прохання військових. І робота закипіла! Хлопці зібрали основу дрона та взялися його вдосконалювати.

Розробники протестували цього бешкетника: наразі він здатен перевезти міну до 120 кг. Їде на відстань 450 метрів або 850 із додатковою антеною.

Читайте також«План народився просто в дорозі». Як компанія «ТАНА» з Луганщини евакуювала не лише виробництво, а й всю команду

Та цієї відстані замало, — вважають розробники. І вдосконалюють дрон, аби він їздив на 1,5 км!

А ще хлопці вигадали, як спостерігати рух дрона, не потрапляючи під дію ворожих РЕБ.

«Там є така неприємна річ, як РЕБ. Він глушить сигнали. І тому я розглядаю варіант який? Дрон підняти над собою, сигнал не заглушиться. І контролювати дроном, куди він їде», — Володимир Муссур, винахідник.

Куди саме дрон поїде тішити «подарунками» росіян — таємниця. Уже за кілька тижнів нова розробка хлопців нищитиме на фронті ворожу бронетехніку.

Нагадаємо, на Харківщині створили машину для розмінування, що знешкоджує протипіхотні міни.

Також в Україні створили робота-мисливця з дистанційним керуванням.

Читати далі

Технології

Завод Кобзаренка презентував новий напівпричіп-цистерну для зберігання органічних добрив

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Український виробник сільгосптехніки — «Завод Кобзаренка» — презентував новий напівпричіп-цистерну. Нова техніка призначена для зберігання рідких органічних добрив та може використовуватись, як на полі, так і в господарстві.

Про це повідомили у пресслужбі заводу.

Зазначається, що новий напівпричіп має об’єм 95 м3 і є справжньою мобільною лагуною.

Цистерна буде ідеальним рішенням для зберігання рідких органічних добрив.

«Найкраще з усього — для установки не потрібно будувати фундамент, її можна використовувати як на території господарства, так і в полі», — йдеться у повідомленні.

Металева цистерна оснащена складним дишлом і, за словими виробника, легко агрегатується з трактором.

Читайте також: «У мене не вірили навіть батьки». Студент з Одеси створює свічки із викинутих пляшок та просуває бізнес у тік-тоці. Як це працює

Усередині встановлена мішалка, яка працює від гідравліки трактора. Без наповнення, цистерну можна легко перевозити з місця на місце.

У комплектацію входить італійська вісь, колеса, причіпна петля, драбина, показник рівня рідини та сигнальна лампа, яка сповіщає про наповнення цистерни.

Для додаткової міцності, завод посилив цистерну металевими балками по периметру.

Про завод

«Завод Кобзаренка» був заснований в 1993 році, як українсько-німецьке товариство «Флігель» (перейменовано в «Завод Кобзаренка» в 2008 році). На сьогодні «Завод Кобзаренка» — виробник №1 тракторних причепів в Україні.

Нагадаємо, київський Завод Кобзаренка розробив і протестував подрібнювач деревини.

Також ми повідомляли раніше, що український Завод Кобзаренка експортує причепи до 30 країн світу.

Фото: facebook.com/zavodkobzarenka.

Читати далі

Технології

На Київщині відкрили першу у світі ІТ-пасіку (ФОТО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Васильківському районі Київської області відкрили експериментальну IT-пасіку.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці програми USAID «Економічна підтримка України».

Наразі ІТ-пасіка – це 10 експериментальних вуликів з поліпропілену, оснащені сонячними панелями та сенсорами, якими бджоляр може керувати зі смартфона. Інформація з датчиків передається на сервер, а звідти на телефон.

Через застосунок у телефоні можна перевірити температуру у вулику, вологу, вагу в реальному часі, кількість назбираного меду, а також у додатку є функція GPS-навігатора.

Зазначається, що над створенням такого вулика працювала команда фахівців з України та Польщі. Патент на свій винахід оформили в Україні.

Читайте такожЯк захисник між бойовими завданнями піклувався про покинутих тварин в Ірпені

У травні 2023 року 10 вуликів заселили бджолиними родинами трьох порід – Українська степова, Карпатка, Карніка. Зараз на пасіці спостерігають над тим, як поводяться бджоли, у разі потреби можуть регулювати температуру, вологість у вулику, адже ці показники впливають на захворюваність бджіл, а отже і результат їхньої роботи – кількість зібраного меду.

«Це цікава інноваційна ідея, яка дозволить у майбутньому розробити кілька курсів – для школярів, студентів закладів професійної та вищої освіти», – вважає старша менеджерка з розвитку трудового потенціалу Проєкту USAID «Економічна підтримка України” Сніжана Леу-Севериненко.

Про стартап

Українсько-польський стартап AmoHive розробив рішення допомоги науковцям, які досліджують хвороби бджіл та наслідки їхнього невдалого зимування.

Команда інженерів, бджолярів та IT-спеціалістів AmoHive створила розумне рішення. Вони обладнали вулики сенсорами, які передають інформацію про стан вулика як всередині, так і ззовні. 

Розробники AmoHive зауважують, що Україна є чи не найбільшою країною у світі щодо кількості бджолярів. Тож нашу країну часом називають батьківщиною бджільництва.

Нагадаємо, український інженер із Торонто Сергій Гордєєв створив велосипед із трикутними колесами.

Також ми повідомляли, що на міжнародній виставці у Болгарії представили перший український причіпний обприскувач для точного землеробства – TETIS.

Фото: facebook.com/ERAUkraine

Читати далі

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

Укриття з «голими стінами»? Харківʼяни знайшли краще рішення. Це «Схов» – стартап із виробництва підземних бункерів

Якщо ви зустріли повномасштабну війну в Україні, напевно, точно бодай раз бували в укриттях із...

Суспільство1 тиждень тому

Вільний фермер? А як це? Пояснює закарпатець, який збудував екохатину в горах і посадив гектари екзотичних дерев

Чи може в Україні існувати куточок землі, де посеред саду з хурми, персиків та інших...

Суспільство2 тижні тому

«Наші вчителі – ченці з усієї країни». На Чернігівщині пекарня відродила старовинні рецепти монахів. Як це вдалося

Про хліб, створений за старовинними рецептами монахів, у Мені знає чи не кожний місцевий житель....

Суспільство2 тижні тому

«Чоловіча» справа? Верстатам байдуже на стать. Як я власноруч створила успішний бізнес із лазерної та фрезерної порізки

Наталка Макар у дитинстві мріяла присвятити себе серйозній справі – працювати в політиці. Тепер вона...