

Технології
Укравтодор планує запровадити нову технологію будівництва бетонних доріг
Укравтодор планує застосувати нову для України технологію укладання укочуваного бетону – для реалізації Національної програми відновлення доріг територіального значення. Про це повідомляє прес-служба відомства.
Що це за технологія?
При будівництві та ремонті місцевих доріг в Європі наразі активно застосовують технологію укочуваного бетону.
Поверхня з такого бетону – це компроміс, який поєднує переваги технології асфальтобетону (спосіб загустіння, швидкість введення в експлуатацію) та технологій звичайного цементобетону (міцність, відсутність колійності)».
Читайте також: Українські дороги будуватимуть із синтетичних матеріалів
Укочуваний бетон (Roller Compacted Concrete) – це шар бетонної суміші оптимальної вологості (наближеної до вологості натуральних грунтів), яка укладається за допомогою звичайних катків.

Які переваги укочуваного бетону?
Основні переваги застосування укочуваного бетону:
– Поверхні з такого бетону можна укласти швидше, ніж із звичайного бетону
– Вони мають менший відсоток цементу порівняно із звичайним бетоном, не потребують арматури, що зменшує час виконання робіт та вартість інвестиції.
– При укладанні застосовується звичайний каток для укладання асфальту.
– На цих поверхнях значно швидше допускається рух автомобілів. Вже після 24 годин можна відкривати рух.
– Міцність та довговічність укочуваного бетону прирівнюється до поверхні звичайного бетону.
– Такі поверхні мають високу морозостійкість.

Скільки це коштує?
Укравтодор планує запропонувати уряду розглянути і схвалити програму з окремим фінансуванням з бюджету в розмірі 10 млрд гривень на рік для відновлення доріг територіального значення за новою для України технології.
За умови фінансування в обсязі 10 млрд гривень щорічно тільки за 3 роки можна буде вирішити питання ремонту доріг територіального значення, які є основними в межах регіонів.
Що варто знати про укочуваний бетон?
Укочуваний бетон складається із тих самих елементів, як і звичайний цементобетон, тільки має дещо інші пропорції. Поверхня такого бетону має більш відкриту структуру поверхні, яка після укладання подібна до структури асфальтобетону.
Завдяки технічним характеристикам (висока несуча здатність, міцність і, відповідно, висока жорсткість) та технології виконання (короткий час реалізації, довгі відрізки на рівних поверхнях), укочуваний бетон використовується на поверхнях із великим навантаженням при невеликій швидкості (близько 50 км/год): це логістичні термінали, паркінги з великою площею, промислові майданчики, місцеві дороги.
Технології

У червні 2025 року український платформер про сни Through the Nightmares з’явиться у Steam та на консолях. Проєкт створила українська команда Sandman Team із трьох людей у співпраці з компанією Pingle Studio.
Про це повідомили розробники.
Сюжет та ігровий процес
У Through the Nightmares гравець керує Піщаною людиною — духом, що приносить людям добрі сни. Необхідно врятувати викрадених Морфеєм дітей, подолавши рівні, створені з їхніх страхів та спогадів. Кожна з шести локацій гри відображає унікальні теми, зокрема темний ліс, павучі домівки та руїни замку.
Гра вирізняється оригінальною механікою зміни розміру героя. Це впливає на фізику стрибків, взаємодію з пастками та відкриття прихованих шляхів. На гравця чекають 45 рівнів, миттєві відродження та власна система створення контрольних точок.
Through the Nightmares виконали в атмосферному стилі з авторським музичним супроводом, який підсилює занурення у світ сновидінь і кошмарів.
Читайте також: Проміняла вишивку на Counter-Strike: як 59-річна киянка стала кіберспортсменкою
У Steam вже відкрили оновлену демоверсію гри. На консолях демоверсія зʼявиться найближчим часом.
Нагадаємо, що український розробник створює гру про кота-астронавта: перший трейлер (ВІДЕО).
Фото обкладинки: кадр зі Through the Nightmares
Технології

Вісім стартапів уперше представлять Україну на європейській технологічній конференції The Next Web Conference, яка пройде 19-20 червня в Амстердамі.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
The Next Web Conference — одна з головних ІТ-подій Європи, що формує тренди у сфері інновацій, цифрової трансформації та технологій. Участь у ній відкриває нові можливості для залучення інвестицій та міжнародного партнерства.
Критерії для участі:
- наявність інноваційного software- або hardware-продукту, створеного на основі українських технологій;
- команда до 100 людей для стартапів або до 200 — для скейлапів;
- рік заснування: 2018–2024 (стартапи) або 2014–2021 (скейлапи);
- стадія фінансування — від bootstrapped до раунду Series C.
Читайте також: 16 стартапів представлять Україну на VivaTech 2025 у Парижі: що про них відомо
Участь можуть брати як молоді стартапи, так і зрілі скейлапи, які вже пройшли кілька етапів розвитку. Заявки прийматимуть до 30 квітня 2025 року. Податися можна за посиланням.
Ініціаторами участі України в конференції виступили Мінцифри, Український фонд стартапів, YEP Accelerator, Plug and Play та Seeds of Bravery.
Нагадаємо, що український сервіс CodeUA номінували на технологічну премію The Webby Awards.
Фото обкладинки: TNW
Технології

З 11 по 14 червня 2025 року в Парижі відбудеться одна з наймасштабніших технологічних подій Європи — Viva Technology. Цьогоріч 16 вітчизняних стартапів продемонструють свої інноваційні розробки світовій спільноті.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
Про VivaTech
Viva Technology — це щорічна технологічна конференція, яка збирає понад 150 000 учасників з усього світу, включаючи лідерів індустрії, інвесторів, глобальні корпорації та медіа. Це платформа для обміну ідеями, налагодження партнерств та залучення інвестицій.
Читайте також: Учасники Brave1 провели масштабне тестування роботизованих платформ (ФОТО)
Україну представлятимуть такі стартапи:
- Anima: нейронауковий сервіс для скринінгу ментального здоров’я співробітників за допомогою вебкамери;
- VITA325: ШІ-застосунок, що перетворює смартфон в інструмент для пришвидшеної реабілітації після ампутації нижніх кінцівок;
- iLea: ШІ-застосунок, який допомагає знайти свій стиль, поєднати його з гардеробом і купувати речі розумно;
- rekava: виробництво компостованих виробів з переробленої кавової гущі;
- Apixmed: віртуальний асистент для аналізу генетичних і медичних даних та добору персоналізованого плану підтримки здоров’я;
- Metatable.ai: ШІ-платформа для швидкої розробки та розгортання серверних застосунків;
- In Tempo: музична гра, що допомагає контролювати рівень стресу через відтворення ритму улюблених композицій;
- S.Lab: виробник біорозкладного пакування, яке може повністю замінити пінопласт;
- SPOGAD: fashion-tech стартап, що розробляє технології рециклінгу пластикових відходів для створення продуктів високої моди;
- obimy: платформа для емоційної та тактильної комунікації між близькими людьми.
Про всі 16 стартапів можна прочитати за посиланням.
Національний стенд України на Viva Technology 2025 організовує Міністерство цифрової трансформації України, Міністерство закордонних справ України, Посольство України у Франції, Український фонд стартапів, Асоціація IT Ukraine спільно з La French Tech Kyiv, Nazovni, CCIFU та Seeds of Bravery.
Нагадаємо, що український сервіс CodeUA номінували на технологічну премію The Webby Awards.
Фото обкладинки: Viva Technology