Суспільство
Українців запрошують долучитись до розробки «Кар’єрно-орієнтованого навчального закладу»
Платформа Сareer Hub запрошує українців долучитись до розробки та пілотування моделі «Кар’єрно-орієнтованого навчального закладу».
Про це повідомляє ШоТам.
Платформа Сareer Hub Центру «Розвиток КСВ» та Міністерство освіти і науки України в межах програми «Мріємо та діємо», що впроваджується за фінансової підтримки USAID провели захід-обговорення серед освітян на тему створення системи кар’єрного консультування в Україні.
Захід-обговорення
«Учасникам та учасницям обговорення вдалося втілити ключову місію зустрічі та спільно напрацювати пропозиції для створення концепції Кар’єрно-орієнтованого навчального закладу, для подальшого її пілотування в закладах освіти», – йдеться в повідомленні.
Заступниця директорки програми «Мріємо та діємо» Юлія Ткачук зауважила, що випускники шкіл при виборі професії орієнтуються на думку батьків, а батьки – на власні уявлення та суспільні стереотипи про престижні професії. В результаті маємо велику кількість молоді без роботи, або молоді, яка працює не за спеціальністю і змушена вчитися на ходу. А в той самий час роботодавці мають труднощі із залученням кваліфікованих кадрів.
Також на цій зустрічі було представлено результати дослідження про майбутнє роботи 2030 в Україні (Future of work) – до та після війни і дані національного опитування молоді про вибір професії.
За даними досліджень про майбутнє роботи, більшість сьогоднішніх здобувачів освіти змінять місце роботу, а з ним і професійну сферу, у середньому три рази.
Як навчальним закладам стати кар’єрно-орієнтованими
Учасники та учасниці долучилися до обговорення в робочих групах та сформували пропозиції про компоненти і модель розбудови спроможності навчальних закладів стати карєрно-орієнтованими. Ось декілька з них:
- В Україні вже є успішні кейси у кар’єрному консультуванні учнівської та студентської молоді, йде навіть активне запозичення досвіду з-за кордону, але системний державний підхід у цьому питанні потребує розбудови.
- Прийшло глибше усвідомлення того, що: а) вирішальний вплив у виборі майбутніх професійних траєкторій на учнів мають батьки; б) з боку вчителів, перешкодою у комунікації з учнями досить часто є недостатній обсяг знань про кар’єрне консультування та перевантаженість іншими завданнями, саме тому є необхідність у створенні професійних стандартів та включення до штатних розписів закладів освіти кар’єрних консультантів.
- Потрібно врегулювати на законодавчому рівні взаємодію навчальних закладів різних рівнів освіти та обрати спільну стратегію розвитку кар’єрного консультування в системі освітнього процесу. В пріоритет поставити дитину (учня/студента) та його здібності, вподобання.
Як долучитись
Для того, щоб долучитися до складу робочої групи з розробки та пілотування моделі «Кар’єрно-орієнтований навчальний заклад» заповніть гугл-форму.
Нагадаємо, у Києві презентували платформу «Єдиний освітній простір», що працюватиме як закрита соціальна мережа для шкільних вчителів, учнів і батьків.
Також, в Івано-Франківському ліцеї облаштували дитячий цифровий навчальний простір.
Фото надане ШоТам.
Суспільство
Про що фільм?
Що кажуть глядачі?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі