

Суспільство
Українців просять допомогти обрати підручники на наступні 5 років
Видавництво “Розумники спільно з проектом “Є-підручники” створили сайт рейтингу проектів друкованих підручників, які подано на конкурс, і які вчителі можуть обрати на наступні 5 років.
“Триває конкурсний відбір проектів підручників для 2 класів! Протягом 25 лютого – 10 березня 2019 року запрошуємо освітян ознайомитися з фрагментами друкованих підручників та оцінити їх”, – повідомляє видавництво.
Систематизували підручники за предметами на сайті https://bookrating.in.ua/
Ваші голоси допоможуть скласти об’єктивний та незалежний Рейтинг підручників, поданих на конкурс.
Читайте також: Як працює українська онлайн-школа для вчителів
Рейтинг підручників на сайті є відкритим та незалежним. Його мета – привернути увагу до конкурсного відбору проектів підручників. Оцінювання в Рейтингу підручників не замінює голосування у конкурсному відборі підручників, яке здійснюють заклади загальної середньої освіти на сайті Державної інформаційної системи освіти https://diso.gov.ua згідно з умовами конкурсного відбору.

Як допомогти обрати підручник?
https://bookrating.in.ua/ – це зручна платформа, де ви можете ознайомитися із описом кожного підручника, переглянути його електронну версію та оцінити якість та зміст за 5-ти бальною системою.
Сайт Рейтингу містить посилання на фрагменти всіх підручників, поданих на конкурс та розміщених на сайті Інституту модернізації змісту освіти.
Читайте також: На Дніпропетровщині будують сільську школу з обсерваторією
Щоб ПЕРЕГЛЯНУТИ інформацію про підручник, натисніть на його обкладинку. Виберіть «Переглянути», щоб відкрити файл із текстом підручника.
Щоб ПРОГОЛОСУВАТИ за підручник, авторизуйтеся на сайті, використовуючи свій профіль Facebook або Google. Ви може можете поставити оцінку від 1 до 5. За один підручник можна проголосувати лише один раз. Кількість підручників, за які можна віддати голоси, не обмежена.
Що це за конкурс?
Протягом 25 лютого – 10 березня 2019 року проводиться конкурсний відбір проектів друкованих підручників для 2 класу. За підручниками, які буде обрано у 2019 році, учні будуть навчатися наступні п’ять років. Детально із правилами конкурсного відбору можна ознайомитися на сайті https://imzo.gov.ua у розділі «Конкурсний відбір підручників для 2 класу».
Результати вибору підручників заклади освіти вносять з 4 по 10 березня 2019 року до спеціальної форми вибору у Державній інформаційній системі освіти https://diso.gov.ua.
Суспільство

17-річна школярка з Каліфорнії Софі Кім створює намиста з нержавіючої сталі для підтримки України. Увесь прибуток від продажу Софі задонатить через UNITED24.
Про це повідомили в UNITED24.
Софі має досвід у продуктовому дизайні й хотіла використати свої знання на користь. На одному боці намиста вона гравіює напис «Я підтримую Україну», а на іншому зображає тризуб.
«Я намагаюся робити все, що в моїх силах, аби хоч якось допомогти зусиллям України у війні незалежно від того, наскільки мій внесок маленький», — сказала Софі.
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям.

Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що UNITED24 отримала анонімний донат у мільйон доларів на розмінування.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

У межах ініціативи Bring Kids Back UA вдалося повернути з окупації 21-річного хлопця, якому погрожували примусовою мобілізацією до російської армії.
Про це повідомила операційна директорка Bring Kids Back UA Дарія Зарівна.
Історія хлопця
Юнак залишався на окупованій території лише зі свідоцтвом про народження. Кілька місяців тому йому зателефонували з російського військкомату з вимогою з’явитися для вручення повістки. Згодом прозвучала й пряма погроза — забрати його силоміць. Перебуваючи в постійному страху, що його відправлять на війну, хлопець звернувся по допомогу.
Завдяки зусиллям сестри та організації Helping to Leave, йому вдалося отримати документи й перетнути лінію розмежування, повернувшись на підконтрольну Україні територію.
Читайте також: У містах на Луганщині активісти розповсюдили проукраїнську символіку (ФОТО)
Bring Kids Back UA — державна ініціатива, спрямована на повернення українських дітей та молоді з окупації або росії. Команда Helping to Leave є одним із партнерів проєкту, що надає практичну допомогу українцям у складних умовах окупації.
Нагадаємо, українська художниця та Rescue Now запустили ініціативу для допомоги дітям у Харкові.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Save Ukraine
Суспільство

24 квітня «Укрпошта» презентувала поштовий випуск «Британія та Україна: 100 років партнерства». Його створили в межах проєкту «Власна марка» до 100 днів з моменту підписання угоди про сторічне партнерство між країнами.
Про це повідомили в компанії.
Угоду уклали 16 січня 2025 року під час візиту Прем’єр-міністра Великої Британії до Києва. Це перший документ такого масштабу для України, що охоплює ключові сфери співпраці — від безпеки й економіки до культури та спорту.
Дизайн марки створили на основі офіційної айдентики партнерства, розробленої британськими дизайнерами.
Церемонія спецпогашення відбулася у Головпоштамті у Києві за участі тимчасової повіреної у справах Великої Британії в Україні Шарлотти Сюрен, заступника міністра закордонних справ України Олександра Міщенка та генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського.
Особливою частиною події стала участь школярів із київської школи №219. Вони підписали листівки, які надішлють до учнів партнерської школи у Ліверпулі, а також до прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера і міністра закордонних справ Девіда Ламмі.
Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)



Нагадаємо, що учні 100 українських та британських шкіл долучаться до нового спільного проєкту.
Фото: «Укрпошта»