

Суспільство
Українцям дають до 700 тис. грн на соціальні ініціативи
В Україні запускають грантову програму «Жити на рівних» для соціальних підприємців та соціальних ініціатив в інтересах людей з інвалідністю та їх близького кола. У рамках програми передбачена фінансова підтримка та трирічний супровід соціальних ініціатив
Зазначається, що 11 лютого 2020 року, БО «Фонд родини Нечитайло» оголошує про старт програми грантів для неприбуткових установ та організацій (зареєстрованих як благодійні організації, громадські об’єднання тощо), діяльність яких пов’язана з тематикою конкурсу, та суб’єктів підприємництва (зареєстрованих як підприємства, господарські товариства, фізичні особи – підприємці тощо), які працюють як соціальне підприємство.
У рамках трирічної грантової програми Фонд пропонує: фінансову підтримку основної діяльності (на впровадження послуг, нового продукту) у вигляді гранту на суму від 300 до 700 тис. грн., а також нефінансову підтримку, яка може включати: консультації експертів та менторство, стажування та навчання за обраною тематикою, оцінювання соціального ефекту проєкту (оцінка impact-складової), промоцію та ін.
Прийом концепцій проєктів починається з 11 лютого 2020 р., та буде тривати по 2 березня 2020 р. Розгляд повних проєктних пропозицій: до 29 березня 2020 р.
Пріоритетні напрями підтримки:
- Раннє втручання для попередження інвалідності дітей, зменшення ступеня тяжкості інвалідності та попередження інституалізації дітей (скринінг порушень розвитку, комплексна допомога та супровід фахівців).
- Соціальна та трудова реабілітація людей з інвалідністю (творчі майстерні, створення робочих місць, навчання, дозвілля тощо).
- Усунення обмежень життєдіяльності осіб з інвалідністю (розвиток транспортних послуг для маломобільних груп, полегшення доступу до технологій, освіти, підвищення доступності середовища тощо).
- Організація догляду для осіб з інвалідністю (організація денного перебування, послуга підтриманого проживання тощо).
- Розвиток реабілітаційних послуг та заходів (впровадження інноваційних практик та послуг з комплексної реабілітації, ефективність яких доведено).
Можливі статті фінансування:
- обладнання та витратні матеріали;
- розробка та виготовлення (надання) соціальних продуктів, послуг;
- розробка програмного забезпечення, яке відповідає меті програми;
- консультаційні послуги, необхідні для реалізації проєкту;
- ремонтні роботи (в частині закупівлі будівельних матеріалів);
- навчання.
Фонд не підтримує такі витрати:
- заробітна платня, оренда приміщення та оплата комунальних послуг;
- витрати на відрядження;
- пряма гуманітарна та матеріальна допомога;
- витрати на надання медичної допомоги окремим особам.
Грантова програма «Жити на рівних» прагне стати гнучкою і зручною платформою для розвитку соціального підприємства в Україні в інтересах людей з інвалідністю та їх близького кола.
Концепції проєктів приймаються в електронному форматі на адресу [email protected] до 2 березня 2020 р.
Довідка
Благодійна організація «Фонд родини Нечитайло» понад 4 роки реалізує системні проєкти, спрямовані на підтримку людей з інвалідністю. Зокрема, Фонд заснував онлайн-бібліотеку книг шрифтом Брайля та видав 55 творів для незрячих дітей. У партнерстві з Інститутом очних хвороб і тканинної терапії ім. В. П. Філатова Фонд реалізував в Південних областях України інноваційний проєкт по запобіганню дитячій сліпоті внаслідок ретинопатії недоношених. За сприяння Черкаської ОДА розвинув послугу соціальних перевезень в Черкаській області, започаткував гончарну майстерню як метод трудової реабілітації. Одним зі стратегічних напрямків роботи Фонду є розвиток соціальних підприємств та ініціатив, які працюють в інтересах людей з інвалідністю та їх близького кола.
Суспільство

Документальний проєкт «Історія Аріни», створений платформою UNITED24 за підтримки Microsoft та Мінцифри, став кейсом дня престижної міжнародної премії Favourite Website Awards (FWA). Це одна з найвідоміших нагород у сфері диджиталу, яку щодня отримує лише один із 4 тисяч проєктів з усього світу. Серед лавреатів — роботи Google, Nike, Adidas.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
Що відомо про проєкт
Проєкт розповідає історію восьмирічної танцівниці Аріни з Ірпеня, яка втратила можливість займатися улюбленою справою через війну. У віртуальній реконструкції зруйнованого Будинку культури її мрії оживають завдяки сучасним технологіям: Unreal Engine, хмарним серверам Microsoft Azure та AI-моделям, натренованим на стилях українських митців.
FWA відзначила інноваційний формат, зокрема використання Pixel Streaming для 3D-досвіду в браузері без завантажень. У моменти високого навантаження доступна кінематографічна версія.
Читайте також: Головний артист балетної трупи з Маямі відтворив танець 8‑річної Аріни з Ірпеня (ВІДЕО)
Користувачі мають змогу зануритися в її світ, де реальні спогади поєднуються з візуальним мистецтвом, створеним на базі Unreal Engine, а трансляція відбувається через хмарну платформу Microsoft Azure.
«Історія Аріни» поєднує технології, мистецтво та благодійність — усі зібрані кошти йдуть на відновлення шкільної інфраструктури в межах напряму «Освіта і наука» платформи UNITED24.
Нагадаємо, що юна волонтерка на концерті гурту «Жадан і Собаки» передала FPV-дрон для «Хартії» (ФОТО).
Фото обкладинки: сайт UNITED24
Суспільство

Українські лікарі вже почали процес видаленння напису «Слава росії», який захиснику Андрію випалили в полоні. На тілі військового російські хірурги залишили рубець з надписом «Слава росії».
Про це у фейсбуці повідомив керівник реабілітаційної програми Максим Туркевич.
За словами лікарів, за кілька місяців від надпису залишиться лише легкий слід. Андрію вже ввели першу ін’єкцію полінуклеотидів, що запускає регенерацію шкіри.
Як розповів керівник реабілітаційної програми, цей рубець, імовірно зробив лікар під загальною анестезією: «Я вам можу сказати точно те, що там зрозуміло з лікарської точки зору. Це зробив хірург. Це не є напис, зроблений паяльником, це не є напис вирізаний. Це точно зроблено електрокоагулятором, це медичний прилад».
Читайте також: Захисник набив тату з віршем сестри, який підтримував його в російському полоні (ВІДЕО)
Військовий Андрій отримав травму пов’язану із сечовим міхуром, коли один із уламків потрапив у пахову ділянку. За час 15-місячного полону захисника прооперували російські лікарі.
Передісторія
Звільнений з полону Андрій проходив лікування в центрі «Неопалимі». Керівник реабілітаційної програми Максим Туркевич сфотографував тіло захисника, якому в неволі росіяни зробили рубцевий надпис «Слава росії».
Нагадуємо, що фронтмен Imagine Dragons та його брат анонсували гру, у якій підтримали Україну.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Максима Туркевича
Суспільство

«Нова пошта» спільно з брендом аксесуарів ручної роботи TSVITE TEREN створили 100 срібних браслетів з пташкою і коробкою з гравіюванням «Завтра буде». Виріб призначений для тих хто, вірить у майбутнє.
Про це повідомили на сторінках «Нової пошти».
За задумом творців прикраси, пташка — символ свободи, дому та душі. Слоган «Завтра буде» — обіцянка собі, що все буде добре.
Читайте також: «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО)
Червоний браслет можна виграти в розіграші, що проходить з 16 червня до 20 липня на сайті.
Прикрасу з чорним ланцюжком можна придбати зі знижкою 70%, обмінявши 700 боксів у застосунку «Нової пошти».
У колаборації «Нова пошта» та TSVITE TEREN хотіли нагадати: доки ти отримуєш посилки, життя пташкою несеться вперед.


Нагадуємо, що захисник набив тату з віршем сестри, який підтримував його в російському полоні (ВІДЕО).
Фото: фейсбук сторінка «Нової пошти»