Суспільство
Українці у червні відкрили рекордну кількість ФОПів за останні три роки
У червні в Україні зареєстрували рекордну кількість підприємців за останні три роки – понад 31 тисячу фізосіб-підприємців.
Про це йдеться у повідомленні платформи для роботи з відкритими даними Опендатабот.
Загалом за перше півріччя 2023 року українці відкрили трохи менше 134-х тисяч нових справ — це майже 70% від кількості відкритих фопів за весь 2022 рік.
Більшість «новоспечених» бізнесменів займаються роздрібною торгівлею, але як і раніше вистачає тих, хто вирішив працювати в сфері ІТ.
Читайте також: «Жінки без роботи? Ми це виправимо». Експоліцейська запустила бізнес у селі на Полтавщині та змінює громаду на краще. Це її історія
Найбільш затребувані сфери, у яких відкриваються нові справи, не змінюються. Як і торік, у першій половині 2023-го перше місце посіла роздрібна торгівля — нею офіційно почали займатися більш як 38 тисяч українців.
Другим за популярністю залишається КВЕД «Комп’ютерне програмування, консультування та пов’язана з ними діяльність», який був найпопулярнішим до початку великої війни. Цьогоріч у цій сфері власну справу розпочало вже 12 тисяч підприємців.
Замикає трійцю «Надання інших індивідуальних послуг» — у цій сфері розпочали працювати понад 8 тисяч фопів.
Серед регіонів лідером за кількістю новостворених фопів у першому півріччі став Київ — трохи більше 19 тисяч.
Друге і третє місце посіли Дніпропетровська та Львівська області — майже 12 тисяч та 10+ тисяч фопів відповідно.
Найгірші показники реєстрації — у тих регіонах, які повністю або частково окуповані та на території яких наразі відбуваються бойові дії.
Нагадаємо, у 2022 році в Україні попри повномасштабне вторгнення зареєстрували понад 202 тисячі нових ФОПів. Більшість нових бізнесів відкриваються у сфері роздрібної торгівлі.
Також ми розповідали, що у «Дії» можна автоматично закривати ФОП.
Фото: volusion.com.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі