Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
1 6 1 6

Технології

Українці створили унікальний 3D-принтер

Опубліковано

Конструктори з Дніпра створили високоточний 3D-принтер, який вміє друкувати деталі високої складності практично з будь-яких металів і сплавів. Про це повідомляє видання ain.ua.

Що відомо про винахідників?

Авторами розробки є компанія Additive Laser Technology (ALT).

Очільник компанії запевняє, що аналогів пристрою в Україні немає, а західні принтери, як і віддруковані на них деталі, обходяться в десятки разів дорожче.

Читайте також: Українська дитяча лікарня отримала унікальний операційний мікроскоп

Український принтер, як стверджують розробники, дозволяє в десятки разів знизити вартість друку, підвищити якість виробів, а головне – зробити технологію доступною українському бізнесу, дрібним виробництвам і незалежним конструкторам.

“У світі існує всього декілька компаній-гігантів – General Electric, EOS, DMG, які володіють даною технологією друку з металів. Вартість їх 3D-принтерів обчислюється мільйонами євро, використання сторонньої сировини (металевого порошку) обмежена виробником, а передача технології заборонена. Все це обмежує масове використання 3D-друку металами “, – зазначив глава компанії.

Чим особливий винахід?

Команда розробила власну технологію 3D-друку і зібрала принтер дешевше і практичніше. На відміну від аналогів, 3D-принтери ALT дозволяють працювати з будь-якими металами і навіть металевими сплавами, які можна готувати прямо під час друку, поєднуючи різні порошки.

За словами очільника, подібне обладнання дуже дороге через застосовування іттербієвих лазерів і цілого ряду складної автоматики. Найдешевший аналог в Європі коштує від $ 500 тис. Принтер ALT можна купити трохи більше ніж за $ 100 тис. При цьому українське обладнання є більш компактним і споживає менше потужності.

“Наш принтер легко транспортується, його можна встановити практично у будь-якому приміщенні і навіть офісі”, – стверджує директор компанії.

Читайте також: У Вінниці з’явився перший в країні робот-хірург

Що відомо про компанію?

Команда ALT поставляє принтери «під ключ» – з повним комплектом допоміжного обладнання і витратними матеріалами, а також готова консультувати по створенню макетів і проектних рішень. Однак, з огляду на те, що потенційних замовників такого дорогого устаткування в Україні дуже небагато, компанія заробляє і тим, що друкує на замовлення деталі.

“За номенклатурою деталей – це, як правило, запчастини для авіаційної техніки, машинобудування, ядерної енергетики. Найближчим часом плануємо запустити друк тазостегнових суглобів для потреб нашої медицини “, – сказав голова компанії.

Наприклад, за його словами, на такому принтері можна надрукувати титанові імпланти кісткових тканин, частини турбореактивних авіаційних двигунів – лопатки турбін або форсунки ТРД для Airbus A320neo, Boeing 737 MAX і COMAC C919, двигунів для ракет носіїв та ін.

Читайте також: Українець змайстрував електромобіль за півтори тисячі доларів

Працює принтер методом пошарового лазерного плавлення і дозволяє виплавити елемент практично будь-якої складності. Деталі друкують з жароміцного сплаву нікелю з хромом (Inconel 718) та алюмінієм. Також почали освоювати друк з титану і бронзи. А взагалі машини дозволяють друкувати з будь-яких матеріалів, у тому числі з дорогоцінних металів.

Нагадаємо, в Україні відбудеться конкурс інженерних стартапів Vernandsky Challenge. Команди з найбільш перспективними ідеями отримають грант на розвиток стартапу в еквіваленті 2 млн грн.

Коментарі

Технології

У Черкасах відкрилася FPV-школа Третьої штурмової бригади

Опубліковано

KillHouse.academy відкриває нову FPV-школу для військових і цивільних у Черкасах. У ній навчають керувати дронами, які стали невід’ємною частиною сучасного поля бою.

Про це повідомляє Третя окрема штурмова бригада на своїй сторінці у фейсбуці.

Про школу

Інструкторами школи стали бійці Третьої штурмової бригади, які самі використовують FPV-дрони в бойових умовах. За 6–9 днів учасники отримують практичні навички, які допоможуть не лише на фронті, а й у цивільному житті.

Читати також: Пряме фінансування дронів, що летять у росію: нові домовленості зі Швецією

Що чекає на учасників

FPV-школа пропонує:

  • навчання пілотуванню бойових дронів;
  • індивідуальні заняття з інструкторами;
  • ознайомлення з сучасними технологіями та їхньою роллю у війні.

Зареєструватися можна за посиланням: KillHouse.academy.

Нагадаємо, що Литва фінансуватиме українське виробництво далекобійних дронів, зокрема «Паляницю».

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Технології

За два дні продали понад мільйон копій гри «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля»

Опубліковано

Українська гра «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» за перші два дні після релізу продалася тиражем у мільйон копій. А ще більше користувачів приєдналися до пригод у Зоні через Game Pass.

Про це повідомляють розробники.

Команда розробників з гумором прокоментувала шалений наплив гравців:

«Не дивно, що в Зоні трохи тісно».

Популярність гри перевершила всі очікування, перетворивши її на головний хіт осені.

Читати також: Monobank випустив нові обкладинки на картки у дусі «S.T.A.L.K.E.R. 2» (ФОТО)

Перевантаження інтернету

Ажіотаж довкола «S.T.A.L.K.E.R. 2» позначився навіть на інфраструктурі — українські провайдери Triolan і «Ланет» повідомляли про тимчасове зниження швидкості інтернету через масові завантаження гри.

«S.T.A.L.K.E.R. 2 видав потужність понад 9000 і розковбасив Інтернет на 6 годин», — пожартував директор провайдера «Ланет» Маріан Івасюк.

Нагадаємо, що українську гру «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» присвятили захисникам України.

Фото обкладинки: гра «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля».

Коментарі

Читати далі

Технології

Українські розробники створили дрон вертикального зльоту та посадки

Опубліковано

Компанія Buntar Aerospace презентувала новий розвідувальний дрон вертикального зльоту та посадки Buntar-1. Розробка створена спеціально для роботи в умовах сучасного бою, враховуючи реальні потреби військових.

Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації.

Про нову розробку

Buntar-1 призначений для розвідки в реальному часі, наведення, коригування вогню ствольної та реактивної артилерії, а також фіксації наслідків ураження. Його тестували на Харківському напрямку, де аеророзвідники відзначили якість передачі відео без затримок та стабільність зв’язку, навіть під дією ворожих РЕБ-систем.

Дрон обладнаний унікальним програмним забезпеченням, яке автоматизує роботу екіпажу та підвищує ситуативну обізнаність. Радіус дії Buntar-1 складає близько 50 кілометрів, а його опанування досвідченими операторами займає всього три доби.

Відео: Міністерство цифрової трансформації

Читати також: В Україні протестували новітню систему для розмінування з ШІ: як вона працює

Деталі

Один із творців дрона є бійцем Сил безпеки й оборони, тож Buntar-1 розробляли з урахуванням бойового досвіду. Завдяки цьому інженери змогли створити систему зв’язку, яка працює навіть в умовах активної протидії РЕБ.

Компанія вже працює над вдосконаленням. У новій версії, Buntar-3, очікується збільшення часу перебування у повітрі до трьох годин, що розширить можливості безпілотника.

Нагадаємо, що Сили оборони отримають всюдихід-амфібію для роботи в екстремальних умовах (ФОТО).

Фото обкладинки: скріншот з відео Міністерства цифрової трансформації.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура3 дні тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...