Технології
Українці розробили інноваційний вітрогенератор: він абсолютно безшумний
Український стартап Sirocco Energy розробив безшумний плаский вітрогенератор, який можна встановлювати на дахах багатоповерхівок.
Потужність генератора становить до 30 кВт. Ширина вітрогенератора – 5 м, висота щогли – 14 м. У перспективі компанія планує розробляти установки потужністю 1 МВт і більше для виходу на ринок великої вітроенергетики.
У Sirocco Energy кажуть, що їм вдалося створити принципово нову технологію, позбавлену традиційних недоліків звичайних вітрогенераторів: вібрацію, складність виготовлення, низьку ефективність при турбулентному вітрі.
“Ми тестували прототип на даху нашого виробничого приміщення. Зараз робимо промислову версію і будемо виходити з нею на ринок. Спочатку випускати пілотні проекти потужністю 5 кВт і нарощувати потужності”, – розповів директор компанії Sirocco Energy Олександр Приймак.
Наразі розробку запатентовано і вже готують до серійного виробництва.

Технології

На автомобільній дорозі М-05 Київ – Одеса встановили вже дві сонячні електростанції для живлення зовнішнього освітлення.
Про це повідомляє пресслужба Укравтодору.
Сонячні електростанції розташовані на ділянці км 402 – 407 (на спуску та підйомі біля с.Знам’янка).
Вони складаються з 6 трекерів-конструкцій на яких закріплено 260 сонячних панелей, що живлять 60 ліхтарів. Також встановлено генератори, які вмикаються, якщо протягом 3-4 днів тримається похмура погода.
Нові ліхтарі живляться від сонячної енергії. Одна сонячна електростанція складається з трьох трекерів із фотоелектричними модулями, встановлена потужність яких – 36 кВт. Трекери змінюють своє положення в залежності від того, в якій точці небосхилу знаходиться сонце. Панелі збирають сонячну енергію, а батареї її накопичують. Все працює в автономному режимі. Із заходом сонця автоматично запалюються ліхтарі.
Читайте також: Норвезька компанія запустила на Черкащині сонячну станцію
“Освітлення на сонячних батареях може успішно пропрацювати до 100 000 годин. Сучасні моделі такого обладнання мають захист від корозії, пилоутворення, а також атмосферних опадів і температурних перепадів”, – наголосили в Укравтодорі.
Нагадаємо, у грудні 2020 року на автомобільній дорозі М-05 Київ-Одеса, км 405 встановили першу сонячну електростанцію для живлення зовнішнього освітлення.
Фото: facebook.com/Ukravtodor.Gov.Ua
Технології

Українське підприємство Завод «Маяк» розпочало розробку мультикаліберної платформи «КалашНаш».
Про це повідомляє пресцентр Завод «Маяк», передає Український мілітарний портал.
«З метою переходу експлуатантів платформи АК на використання провідних світових патронів, розпочато розробку мультікаліберної платформи “КалашНаш”», – йдеться у повідомлені.
Читайте також: У небо піднявся тисячний «Аеропракт-22»
Чим особлива платформа?
Мультикаліберність платформи АК забезпечило рішення про змінний ствол, за принципом подібної кулеметної анатомії, змінного затвора та магазину.
У мультикаліберній платформі “КалашНаш” калібр формується змінним стволом, затвором та магазином під відповідний патрон.
Читайте також: Реактивна артилерія Гірської піхоти провела бойові стрільби (ВІДЕО)

Зазначається, що інші деталі мультикаліберної платформи підходять до будь-якого з п’яти калібрів.
Платформа розрахована для стрільби патронами 5,45х39, 5,56х45 (223 rem), 6XC, 6,5×39 Grendel та 7,62х39.
Перехід на інший калібр здійснюється протягом двох хвилин, в будь-яких умовах, шляхом заміни ствола, затвора та магазину.
Крім того, розширені класичні функції платформи АК – реалізовано режим “болтовика” для ведення точної стрільби.
Уже незабаром МП “КалашНаш” з’явиться й на ринку мисливської та спортивної зброї, відповідно у своїй цивільній версії.
Фото: mil.in.ua
Технології

Укрзалізниця розглядає можливість використання сучасних технічних засобів для запобігання крадіжкам, зокрема, квадрокоптерів та потужних відеокамер.
Про це пише Уніан з посиланням на директора Офісу з безпеки Укрзалізниці Михайла Ясельського за підсумками його зустрічі з представниками бізнесу.
Зазначається, що “Укрзалізниця” звертатиметься до правоохоронних органів щодо посилення співпраці та оперативного реагування на факти розкрадань залізничних вантажів.
Читайте також: Вони змусять вас реготати: сім популярних українських стендап-коміків
Прес-служба також повідомила, що учасники ринку вантажоперевезень також запропонували обмін інформацією про динамічне зважування поїздів у русі, що дозволить оперативно виявляти найбільш проблемні точки на маршрутах їх руху.
Що цьому передувало
“Укрзалізниця” у 2020 році зафіксувала майже на 42% менше випадків незаконного втручання в роботу своїх філій – 338 випадків у 2020 році проти 579 у 2019 році.
Читайте також: Укрзалізниця торік придбала 28 нових пасажирських вагонів
Серед зафіксованих правопорушень, зокрема, 78 повідомлень про встановлення вибухових пристроїв на вокзалах, у рухомому складі та інших об’єктах. Також було зафіксовано 111 крадіжок та випадків розукомплектування рухомого складу, 48 випадків накладення на рейки сторонніх предметів, 31 випадок перекриття руху поїздів сторонніми особами, 5 випадків кидання сторонніх предметів до рухомого складу.
Охорона поїздів
4 березня 2020 року акціонерна компанія “Укрзалізниця” спільно з Національною поліцією України організувала супровід працівниками поліції двох пасажирських поїздів далекого прямування.
Читайте також: “Так” українському кіно! Як працює онлайн-кінотеатр Takflix
18 січня 2021 року стало відомо про те, що “Укрзалізниця” планує підвищити рівень безпеки в приміських поїздах. Зокрема йдеться про встановлення камер відеоспостереження.
Нагадаємо, між Києвом та Тарасівкою запускають модернізований електропоїзд.
Як ми повідомляли раніше, Укрзалізниця планує відновити курсування Інтерсіті Київ-Перемишль.
Головне фото: unian.net.