Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Українці купили держоблігацій на понад 1 трлн грн: чому це важливо для армії

Опубліковано

З лютого 2022 року українські громадяни та бізнес, включаючи банки, придбали облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) на суму понад 1 трлн грн. Ці державні облігації профінансували понад 200 днів оборони України.

Про це повідомляє Міністерство фінансів.

Деталі

Міністр фінансів Сергій Марченко зазначив, що 1 трлн грн, залучених урядом від продажу ОВДП з початку Великої війни, допомогли профінансувати понад 200 днів української оборони та захисту. Це становить 15% ВВП України у 2023 році. ОВДП стали другим найбільшим джерелом фінансування державного бюджету після міжнародної допомоги.

Обіг та купівля ОВДП

Наразі в обігу перебуває ОВДП на суму понад 1,6 трлн грн, які розподілені між різними категоріями власників:

  • Комерційні банки — 42,2%;
  • НБУ — 41,5%;
  • Юридичні особи — 10%;
  • Фізичні особи — 3,8%;
  • Нерезиденти — 2,4%;
  • Територіальні громади — 0,1%.
фото: Мінфін

Читати також: У Дії створили платформу для підлітків, яка допомагає піклуватися про ментальне здоров’я

Зростання інвестицій громадян та бізнесу

За останні роки громадяни та бізнес значно збільшили свої інвестиції в ОВДП:

  • Обсяг вкладень фізичних осіб зріс у 600 разів з 2016 року та більш ніж у 2,4 раза з 24 лютого 2022 року.
  • Юридичні особи підвищили свої інвестиції в держоблігації у 7 разів з 2016 року і вдвічі з початку повномасштабного вторгнення.
фото: Мінфін

Виплати доходів

З січня 2022 по березень 2024 року українським фізичним і юридичним особам (окрім банків) було виплачено 31,5 млрд грн купонного доходу, а іноземним інвесторам — 19 млрд грн. Загальна сума виплат становила 50,5 млрд грн.

фото: Мінфін

Нагадаємо, що у Празі виділяють понад 800 тисяч євро на підтримку українських ВПО.

Фото: Дія

Економіка

Як збільшити розмір своєї пенсії на 54%

Опубліковано

Якщо відмовитися від призначення пенсії в 60 років та вийти на заслужений відпочинок пізніше, розмір пенсійних виплат збільшиться.

Про це нагадав Пенсійний фонд.

Як збільшити розмір виплат

Українське законодавство заохочує громадян до більш пізнього виходу на пенсію. Тим, хто набув права на пенсію за віком, але після досягнення пенсійного віку виявив бажання працювати та отримувати пенсію пізніше, пенсія призначається з урахуванням набутого страхового стажу на день звернення за призначенням виплат.

Наскільки збільшується пенсія

При призначенні пенсії з відстрочкою розмір виплат збільшується:

  • на 0,5% – за кожен повний місяць страхового стажу, починаючи з місяця, наступного за місяцем досягнення пенсійного віку, в разі відстрочення виходу на пенсію на термін до 60 місяців;
  • на 0,75% – за кожен повний місяць страхового стажу, починаючи з місяця, наступного за місяцем досягнення пенсійного віку, в разі відстрочення виходу на пенсію на термін понад 60 місяців.

Читайте також: Укрпошта презентувала марку до футбольного Євро-2024

Тобто, якщо людина відстрочить свій вихід на пенсію на період менший, ніж 60 місяців, то за кожен рік такого відтермінування вона отримає надбавку до пенсії у розмірі 6% (0,5×12), за два роки пізнішого виходу на пенсію – 12% (0,5×24) тощо. А от відстрочка на шість років (72 місяці) вже збільшить основний розмір пенсії на 54% (72×0,75).

Важливо, що враховуються лише повні місяці роботи. Підвищення розміру пенсії за неповний місяць страхового стажу не здійснюється.

Як призначається пенсія за віком із відстрочкою

Громадянин має повідомити Пенсійний фонд про своє бажання призначити пенсію пізніше ще до досягнення пенсійного віку. Якщо ж людина не повідомила про таке бажання, а в Реєстрі застрахованих осіб наявна інформація про весь її страховий стаж (оцифровано паперову трудову книжку), – пенсія призначається автоматично з наступного дня після досягнення пенсійного віку.

Якщо людина продовжує працювати і не звертається із заявою про призначення пенсії, а її паперова трудова книжка не була оцифрована, – вважається, що людина виявила бажання вийти на пенсію пізніше.

Пенсія за віком з відстрочкою призначається за зверненням пенсіонера з дня, що настає за останнім днем місяця, у якому набуто повний місяць страхового стажу (у тому числі сумарно, коли неповні місяці підсумовуються), якщо звернення мало місце не пізніше трьох місяців з такого дня. Якщо ж пенсіонер звернувся за призначенням пенсії пізніше, – пенсія призначається з дня звернення.

Нагадаємо, організатори культурних заходів можуть взяти участь у конкурсі.

Фото: Пенсійний фонд

Читати далі

Економіка

Підприємці отримають від держави мікрогрантів на понад 1 мільярд

Опубліковано

Понад 5 тисяч українських підприємців отримають від держави мікрогрантів на суму 1.2 мільярда гривень.

Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Загалом же від початку 2024 року переможцями програми “Власна справа” стали  5029 українців. Ці підприємці отримають 1,2 млрд грн на започаткування або розвиток власного бізнесу.

Повідомляється, що по завершенню десятого етапу програми обрали 369 переможців, які отримають 88 млн грн на розвиток своєї справи.

“Переможці отримають від держави 1,2 млрд грн мікрогрантів. 80% з них – підприємці, які взяли грант на розвиток та масштабування свого бізнесу, 20% – люди, які тільки починають власну справу”, – зазначила заступниця міністра економіки Тетяна Бережна.

Читайте також: В Україні ветеранам спростили процес звернення за житловою пільгою

Зазначається, що сумарно від старту програми у липні 2022 року переможцями стали вже понад 17 тисяч українців, в бізнес яких держава інвестує 4,3 млрд грн. 

В міністерстві очікують, що під час реалізації своїх бізнес-проєктів підприємці створять 38 тисяч нових робочих місць. А гроші, які інвестує держава, повернуться в бюджет вже за три роки у вигляді податків.

Нагадаємо, за програмою єРобота 38 ветеранів виграли гранти для розвитку власного бізнесу.

Фото: 24 канал

Читати далі

Економіка

США виділяють $1,5 млрд на відновлення енергетики України

Опубліковано

США оголосили про виділення понад 1,5 мільярда доларів на зміцнення енергетичного сектору України, вирішення гуманітарних потреб і зміцнення цивільної безпеки.

Про це повідомила віцепрезидентка Камала Гарріс, передає Білий дім.

Нова допомога включає 500 мільйонів доларів від USAID для української енергетики та перенаправлення 324 мільйонів доларів із раніше оголошених коштів на надзвичайні енергетичні потреби в Україні.

Ці гроші призначені для ремонту енергетичної інфраструктури, пошкодженої росією, та розширення виробництва електроенергії. Також нова допомога заохотить інвестиції приватного сектора і підвищить стійкість України до збоїв у електропостачанні, відзначила Камала Гарріс.

Читайте також: Для відновлення громад виділять €1 мільярд: подробиці

Ще понад 379 мільйонів доларів гуманітарної допомоги виділяються для вирішення нагальних потреб біженців, внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни громад. Це передбачає надання продовольчої допомоги, медичних послуг, житла, води, санітарії та гігієнічних послуг для мільйонів українців у країні та регіоні.

Окрім того, Держдепартамент США планує надати додаткові 300 мільйонів доларів на підтримку цивільної безпеки України, зокрема на рятувальне обладнання для українських прикордонників і правоохоронців. Ця підтримка допоможе їм безпечно діяти на передовій, рятувати цивільних, захищати критичну інфраструктуру та розслідувати воєнні злочини.

Нагадаємо, українські розробники показали новітній наземний дрон.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Друг-однодумець, жага до авантюризму та добре бойківське вино — так чотири роки тому почалася історія...

Суспільство7 днів тому

Щоденні обійми, заробіток і козяче щастя: як невістка зі свекрухою вдвох розвивають маленьку ферму на Черкащині

«У нас є сир, налітайте», — з цього повідомлення в соцмережах минулого року почалася історія...

Суспільство1 тиждень тому

Той, хто створив дизайн ЗСУ. Тарас Іщик про творчу карʼєру в армії

Сотні чоловіків ішли добровольцями, не знаючи, яку роботу будуть виконувати в ЗСУ. Сотні бояться потрапити...

Суспільство2 тижні тому

Квітучий папір: як бізнес із Київщини змінює правила та вчить інші компанії екологічності

Питаннями екології Артем та Ганна почали цікавитися кілька років тому, поступово дійшли до сортування сміття....

РЕКЛАМА:

Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення