Суспільство
Український «Щедрик» через 100 років знову прозвучав у Карнеґі-Гол у Нью-Йорку (ВІДЕО)
У неділю, 4 грудня, у Карнеґі-Гол у Нью-Йорку відбувся великий концерт Notes from Ukraine, де український хор виконав різдвяну пісню «Щедрик».
Так відзначили символічну дату — рівно 100 років тому у Нью-Йорку відбувся концерт Капели під керівництвом Олександра Кошиця, де вперше прозвучав «Щедрик», повідомили у Мінкульті.
Організатори вирішили відсвяткувати подію концертом та вшанувати людей, які вперше виконали «Щедрик» у Нью-Йорку — 4 грудня 1922 року.
Читайте також: «Добрий вечір тобі, пане господарю». Як добре ти знаєш українські колядки? (ТЕСТ)
Програма концерту складалася із народних та сучасних хорових мелодій від українських та американських композиторів.
На концерті відбулася світова прем’єра нового твору американського композитора Тревора Вестона, який він написав на слова українського нобелівського лауреата Сергія Жадана.
Усі охочі зможуть переглянути концерт у записі за посиланням.
Про перше виконання «Щедрика» у Нью-Йорку
5 жовтня 1922 року «Щедрик» вперше прозвучав у Карнеґі-Гол, а у 1936 році народилась його англійська версія Carol of the Bells.
Після цього пісня почала швидко поширюватися на всіх континентах. Мелодію Carol of the Bells можна почути в таких фільмах, як «Гаррі Поттер» й «Один вдома».
Довідка
«Щедрик» – українська мелодія, що стала символом різдвяних свят у всьому світі композитора Миколи Леонтовича. Найбільше її знають у англомовному варіанті – Carol of the bells. З простої народної фольклорної мелодії український композитор Микола Леонтович створив світовий шедевр.
Уперше «Щедрик» прозвучав у грудні 1916-го, а вже за кілька років став інструментом української дипломатії тих часів і звучав у кращих концертних залах Чехословаччини, Австрії, Швейцарії, Франції, Бельгії, Нідерландів, Великої Британії, Німеччини, Польщі, Іспанії.
Нагадаємо, «Щедрика» показали на найбільшій у світі цифровій платформі для арт проекцій у Чикаго.
Раніше ми повідомляли, що з’явився сайт із дискографією української оперної діви Соломії Крушельницької.
Фото: скриншот із відео.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі