Учителька Ірина Морар з Доманівської громади на Миколаївщині об’єднала учнів, батьків, учителів та місцеву владу, щоб створити спортивний майданчик для дітей з шести сіл. Завдяки її зусиллям та підтримці громади вдалося виграти 800 000 гривень на облаштування місця для занять спортом і відпочинку.
Подробиці історії Ірини, яка змінила дозвілля для понад 200 дітей громади, дивіться у відео на платформі ШоТам.
Спортивний майданчик як центр для розвитку дітей
Ірина Морар, вчителька сільської школи, взялася за облаштування спортивного майданчика, бо, як вона зазначила, у сільській місцевості дітям бракує можливостей для активного дозвілля.
«У сільській місцевості діти мають дуже мало місць, де вони можуть провести свій вільний час, тому що тут немає можливості для дітей ходити в кіно, відвідувати театр і так далі», — підкреслила Ірина.
Незважаючи на обмежені ресурси, громада об’єднала зусилля, щоб створити цей майданчик. Учні, батьки, учителі та місцева влада активно долучилися до проєкту, що дозволило їм не лише створити новий простір для занять спортом, а й показати приклад згуртованості та співпраці.
Ірина висловила подяку американському народу та уряду за освітні програми, які підтримують розвиток таких ініціатив.
«Я завжди висловлювала щиру подяку американському народу та американському уряду за існування такої програми, тому що навіть якщо це не фінансово, то навчання саме по собі виводить нас на зовсім інший рівень розвитку», — зазначила вона. Завдяки таким програмам та ініціативам, як цей спортивний майданчик, діти мають можливість не лише займатися спортом, а й розвиватися всебічно.
Плани на майбутнє
На майданчику діти проводять заняття кілька разів на день, а також у вихідні.
«Мені подобається це обладнання, цей тренажер, і я роблю вправи на всіх, по кілька хвилин кожен, максимум до години», — ділиться один з учнів.
Ірина Морар не планує зупинятися на досягнутому і має амбітні плани на майбутнє. Вона підкреслює важливість активного просування своїх проєктів для залучення донорів.
«Плани на майбутнє — не зупинятися, тому що, як я почула під час навчання, така фраза дуже, дуже запам’яталася мені: донори не ходять на сайти, шукаючи, кому що потрібно. Якщо ми самі не заявимо про себе, що ми існуємо, що у нас є такі потреби, що ми готові співпрацювати, ніхто цього за нас не зробить», — зазначила вона.
Повна історія
Історія Ірини Морар — це приклад того, як одна людина може змінити життя цілої громади. Більше деталей про те, як вдалося реалізувати цей проєкт, дивіться у відео на платформі ШоТам.
Нагадаємо, що активісти реставрують мозаїку на дитячій художній студії імені Осташинського: фото та як подопомгти.
Семирічний шахіст Мирон Нетребка став золотим призером чемпіонату Європи в Чехії та підняв кубок під супровід гімну України.Про його захоплення шахами дивіться на ютуб-каналі ШоТам.
Початок нового захоплення
Мирон грає в шахи з чотирьох років. Спочатку навчався в дядька та дідуся.
«Йому пояснили, як ходять фігури — в нього одразу ж очі засяяли, і він просто впродовж року щодня грав», — розказує мати Мирона Катерина Нетребка.
Коли мама помітила, наскільки хлопчик захопився грою, вона віддала його до місцевого шахового клубу. Відтоді весь вільний час Мирон проводить за шахами.
За роки навчання він не лише вивчив безліч дебютів партій, а вигадав свій власний. Хлопчик почав успішно виступати на турнірах, спочатку на місцевому рівні.
Минулого року в Румунії Мирон виступив не надто вдало, але цей досвід зробив його сильнішим. Тож уже навесні 2024 року хлопчик здобув бронзу чемпіонату України.
У Чехії на чемпіонаті Європи зі швидких шахів до восьми років довів усім, що здатен на більше. З 55 учасників п’ять маленьких українців потрапили до шістки найкращих, а Мирон став першим.
Це було непросто, і семирічний дніпрянин не розраховував на «золото». Але він долав одного суперника за іншим і в підсумку мав сім перемог з дев’яти.
«Або вони позіхали, або просто їх перегравав, або дивні дебюти грав», — ділиться Мирон.
На сьогодні в хлопчика перший розряд у шахах, у Дніпрі таких одиниці. Мирон впевнений: це лише початок його перемог.
Нагадаємо, що рятувальниця з Одеси встановила три рекорди на турнірі з пожежно-прикладного спорту.
Рятувальниця Вікторія Ратнікова встановила три рекорди України на міжнародному турнірі «Odessos cup 2024», що проходить у місті Варна в Болгарії.
Вікторія Ратнікова здобула перемогу в таких змаганнях:
подолання 100-метрової смуги з перешкодами;
підійманні по штурмовій драбині;
двоборство.
Здобутки команди ДСНС
Українські рятувальниці посіли призові місця й у змаганнях з підйому по штурмовій драбині. Перше місце — Софія Культенко (ЧІПБ імені Героїв Чорнобиля). Друге місце — Ярослава Кужельна (Чернігівська обл.). Третє місце — Інна Алфімова (Київ).
Наразі у загальному заліку серед команд збірна ДСНС України знаходиться на першій позиції.
Український захисник Олег Шахов, боєць 3 Окремої штурмової бригади, підкорив вершину гори Казбек висотою 5054 метри. Це він зробив із однією здоровою рукою — під час боїв на сході України втратив кисть.
Олег Шахов (позивний — Шах) був поранений у боях під Авдіївкою, але знову повернувся на фронт і продовжив боротьбу в Орлівці, де і втратив кисть. Проте навіть після такого важкого поранення за пів року він знайшов сили для нового виклику — сходження на Казбек, гору-п’ятитисячник у Кавказькому регіоні.
Ідея піднятися на вершину належала українській альпіністці та рекордсменці Тетяні Яловчак, яка вже підкорила сім найвищих вершин на семи континентах. Вона очолювала експедицію, а також долучився грузинський альпініст, який 77 разів підіймався на Казбек і підтримує Україну.
Цей подвиг Олега Шахова надихає та показує, що навіть після важких випробувань можна досягати нових висот.
Нагадаємо, що виробник танків Leopard відкрив компанію в Україні.
Коментарі