

Суспільство
Український мистецький стартап Cittart запуcтили на Android
Український мистецький стартап Cittart відтепер доступний на Android.
Про це ШоТам повідомив PR-відділ Cittart.
За перші два місяці з моменту релізу додатку на iOS його 1600 разів завантажили та 56 тисяч разів переглянули доступні артоб’єкти.
Також 2500 робіт подано на модерацію, з них 825 – представлені у Cittart.
Засновники проєкту Cittart Дарина Момот та Георгій Варданян розповіли, що нині в Україні немає подібних рішень, де митці можуть запропонувати свої твори на спеціальній платформі. Але є чітке усвідомлення, така платформа потрібна українським митцям і людям, які розуміють мистецтво та цінують зручний онлайн сервіс.
Читайте також: Як створювали нову соцмережу для мистецтва Cittart (ВІДЕО)
За їхніми словами, алізуючи два місяці роботи додатку Cittart на iOS, зрозуміли, що до них доєдналися автори, роботи яких не очікували побачити.

Навколо сформувався пул як досвідчених професіоналів, так і ще зовсім молодих авторів, які раніше обходили стороною подібні ініціативи з мистецтвом. Таких художників вже багато.
«Ми формуємо мистецьке ком’юніті через залучення нових аудиторій»
Від початку Дарина Момот та Георгій Варданян розуміли глобальність своєї мети – зробити мистецтво ближчим. Для її досягнення було необхідно шукати нові формати залучення аудиторій.
Разом з публіцистом Дмитром Тєрєшковим створили влог про мистецтво, героями якого стали лідери думок з різних професійних сфер. Ідея арт-влогу полягає в тому, що українці розповідають, як обирають роботи, яке мистецтво у них вдома.

Випуски влогу Cittart з Андрієм Федорівим, Михайлом Кухарем, Севгіль Мусаєвою, Іваном Фроловим, Пітером Залмаєвим, Катею Зубарєвою, Євгенією Кулебою, Альбертом Цукренко та іншими відомими українцями допомагають комунікувати з аудиторією. Коли люди бачать, яке мистецтво у цікавих людей вдома або в офісі, то набагато краще розумієш їхнє ставлення до нього. Такий досвід в деяких випадках є ближчим і більш емпатичним, аніж прочитання статті або перегляд каталогу.
«Ми граємо “в довгу” і будуємо професійну платформу. У розробці – багато функцій»
Автри не мали ілюзій щодо приголомшливого злету. Не демпінгували ціни. Одразу обрали стратегію гри “в довгу”, побудови професійної платформи із подальшим виходом на інші ринки. Результати перших двох місяців – успішні.
У розробці – ще багато функцій. Нині проєкт активно працює над “make an offer” – функцією, завдяки якій можна буде пропонувати свою вартість роботи. Потенційний покупець може запропонувати до трьох варіантів зниження вартості. Своєрідний аукціон.
«Інсайт: у Cittart психологічно комфортно придбавати мистецтво»
Проінтерв’ювавши покупців, автори проєкту зрозуміли на перший погляд неочевидну цінність Cittart як місця, де можна знайти перелік доступних робіт, подивитися вартість і одразу придбати. Для цього не потрібно, наприклад, писати автору або галереї, щоб дізнатися ціну й умови придбання. Для багатьох – це дискомфорт, через комунікацію з незнайомою людиною, а також час, затрачений на з’ясування та листування. Або не треба внутрішньо “червоніти”, почувши більш вищу, аніж сподівалися, ціну та не мати змогу придбати твір мистецтва, який сподобався.

Cittart забезпечив дуже простий сервіс, до якого звикли люди в інших сферах, але досі не могли його отримати у сфері мистецтва. Достатньо просто відкрити додаток, вибрати картину і здійснити покупку. І це цінність, яка є сьогодні актуальною.
Щодо вартості найпопулярніших робіт – то найчастіше відкривають роботи до 5000 грн. На другому місці мистецтво ціною від 5000 до 10000.
«Із запуском Android очікуємо злету кількості завантажень»
Користувачі платформ Android і iOS в Україні розподіляються пропорційно близько 80% на 20% (за даними gs.statcounter.com). Після запуску iOS стартап отримав багато запитань про вихід на Андроїд. Користувачі вже очікують на реліз.
Часовий діапазон між запуском iOS та Android-версією склав два місяці.
Завантажити додаток для платформи Android можна за посиланням.
Автори закликають ділитися з друзями інформацією про можливість стати колекціонером та допомогти сучасному українському мистецтву стати ближче кожному.
Довідково
Стартап Cittart – маркетплейс/соціальна мережа для сучасного мистецтва Проєкт залучив $ 100 тис. інвестицій сумарно від Українського фонду стартапів і Українського культурного фонду в 2020 і зараз знаходиться на стадії активного розвитку. Стартап створений як відповідь на актуальну потребу українських художників і покупців мистецтва у професійній платформі, яка змогла б забезпечити безпеку, сервіс і емоційний зв’язок з мистецтвом. Мета Cittart – зробити мистецтво ближчим та доступнішим, відкриваючи нові відчуття і новий спосіб світосприйняття.
СEO проєкту та засновниця Cittart – маркетплейсу сучасного мистецтва – українська художниця Дарина Mo Mot, кураторка українського павільйону на Nord Art, одній з найбільших виставок сучасного мистецтва у світі.
Co-founder і COO проекту Cittart Георгій Варданян. Георгій також є керуючим партнером компанії Fitelio, яка займається розробкою digital-продуктів і сервісів з автоматизації бізнес-процесів.
Нагадаємо, представили платформу Cittart, де можна придбати праці українських митців.
Як ми повідомляли раніше, в Україні запустили соціальну мережу-маркеплейс сучасного мистецтва Cittart.
Суспільство

Андрій Бурахович понад 11 років ремонтує автомобілі для українських військових у київському автосервісі «Всюдихід». З початку повномасштабного вторгнення на СТО обробили понад 20 тисяч замовлень на ремонт техніки для фронту. За свою діяльність волонтер у 2025 році отримав відзнаку «Варті» від «Нової пошти».
Про це повідомили в «Новій пошті».
Як на СТО допомагають військовим
До повномасштабного вторгнення на СТО Андрія обслуговували близько сотні військових автівок на рік. Після лютого 2022-го — рахунок іде на тисячі. За словами Андрія, лише за останні три роки на станції виконали понад 20 тисяч ремонтних замовлень.
«Паралельно — постійні відправки запчастин на фронт. Навіть зараз спілкуюсь із вами й шукаю кардан на пікап L200, щоб завтра був уже в Покровську. І так зранку до ночі. На всі напрямки їдуть якісь запчастини й витратні матеріали. Крім того, з 2022 року ми пригнали для війська з-за кордону більш як пів тисячі машин», — розповів чоловік.


У сервісі працює команда з 10-12 спеціалістів. Вони ремонтують техніку, що побувала під обстрілами, пошкоджена уламками або знесилена фронтовими умовами. Через попит і навантаження станцію довелося розширити. Нині 80% усіх робіт — це автомобілі для військових. Йдеться не лише про капітальні ремонти, а й про обслуговування після сотень тисяч кілометрів, зокрема техніки, пригнаної з-за кордону.
Наразі в черзі на обслуговування понад 60 машин. Переважно це складні випадки, які вимагають повного розбору та зміцнення техніки. Випадків, коли достатньо було замінити мастило й фільтри, чоловік майже не пригадує.
«Переповнюють емоції, коли ти вкладаєш в автомобіль душу, віддаєш його військовим, які боронять нашу землю, а вони потім надсилають тобі відео з подякою. Хоча самі ризикують життям на передовій. Моя величезна мотивація — це постійне спілкування з хлопцями та дівчатами із Сил оборони України», — каже Андрій Бурахович.

Читайте також: «Нова пошта» нагородила українських волонтерів відзнакою «Варті»
Досвід перегонів
Автомобілі — давнє захоплення Андрія. Багато років він брав участь у трофі-рейдах — змаганнях на бездоріжжі. Умови на цих перегонах схожі на ті, в яких працюють військові машини: болотистий ґрунт, лісосмуги, розбита технікою земля. Андрій зазначив, що такий досвід допомагає йому в роботі.
«Я прекрасно розумію ціну помилки і яку відповідальність несу під час ремонту автомобіля. Коли, умовно, недокручена гайка або вчасно не замінена запчастина можуть призвести до трагедії. Завдяки досвіду у трофі-рейдах мені вдається якісно ремонтувати автомобілі для військових тепер. На жаль, в Україні досі поширена проблема шарлатанів і неякісних ремонтів. Боляче бачити, як близькі військових уже витратили купу грошей на автосервісах, а я помічаю, скільки всього треба переробити», — поділився волонтер.

Підтримка від українців
Під час збору коштів на машини та деталі Андрію допомагають друзі, партнери, клієнти, підписники, учасники офроуд-спільноти.
Цьогоріч за підтримку військових він отримав волонтерську відзнаку «Варті». За нього проголосували близько 1500 людей. Андрію вручили нагороду у його автосервісі.
«На війні багато моїх друзів, усі куми. Вони там, а я тут — роблю все що можу. І за свою роботу мені не соромно. Хочу, щоб війна закінчилась на наших умовах, щоб всі наші військові поверталися додому живими, щоб Росія заплатила за зло, понівечені людські долі та загублені життя. Якось я викладав у соцмережах малюнок, де Росія просто у вигляді океану — тобто її нема. Ось це моя мрія», — розповів Андрій.

Раніше ми писали про те, як багатодітна мама з Києва передала 240 тонн допомоги за рік.
Фото: «Нова пошта», Андрій Бурахович
Суспільство

Мешканці одного з будинків у Галицькому районі Львова облаштували у дворику ліфт для свого сусіда, який живе на третьому поверсі та пересувається на кріслі колісному.
Про це повідомили у спільноті «Так люблю той Львів, що бракує ми слів».
Ініціативу львів’ян підтримало місто. І хоча всередині будинку встановити ліфт було неможливо, його змогли прибудувати у дворику. Тепер у мешканця, який пересувається на кріслі колісному, є можливість самостійно виходити з дому.
Зовнішній ліфт встановлюють переважно у тих випадках, коли технічні особливості будівлі не дозволяють облаштувати його всередині. Це характерно насамперед для старих житлових будинків.
У таких будівлях сходові клітки зазвичай занадто вузькі для монтажу шахти, а встановлення ліфта всередині вимагало б значного втручання в опорні конструкції. Це не лише ускладнює процес з технічного боку, але й значно підвищує витрати на реконструкцію.
Читайте також: У Львові створили мапу з місцями, де квітнуть сакури, магнолії та інші рослини

Нагадаємо, що два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч гривень призових.
Фото: фейсбук-сторінка «Так люблю той Львів, що бракує ми слів»
Суспільство

У Києві наповнюють Мапу доступності — онлайн-інструмент, що допомагає жителям столиці орієнтуватися у безбар’єрності міських об’єктів. Наразі на платформі додали інформацію про понад 1 500 будівель і закладів.
Про це повідомила заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень та відповідальна з питань безбар’єрності в місті Марина Хонда.
Що додали на мапу
На платформу внесли дані про такі об’єкти:
- навчальні та медичні заклади;
- житлові будинки;
- укриття;
- органи державної влади;
- об’єкти культури;
- комунальні організації;
- ЦНАПи;
- заклади соціальних послуг;
- торгові центри;
- банки.
Читайте також: У Києві представили безбар’єрний маршрут на 12,5 км: де його створять
Ресурс містить інформацію про наявність пандусів, тактильних та акустичних засобів, підіймачів, паркомісць для людей з інвалідністю тощо.
Користувачі можуть відфільтрувати об’єкти за категорією (наприклад, галузь охорони здоров’я чи послуг) і за типом доступності. Кожна позиція має адресу, години роботи, контактний телефон та опис засобів доступності.
Зараз Мапа доступності перебуває на етапі тестування. Її продовжують наповнювати новими даними як від муніципальних, так і від приватних закладів. Також триває перевірка актуальності вже наявної інформації.
Нагадаємо, що в Києві створять мікроклініку з протезування за підтримки Франції.
Фото обкладинки: Unsplash