Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Український інженер створив велосипед із квадратними колесами (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Український інженер із Торонто і автор ютуб-каналу The Q — Сергій Гордєєв — виготовив велосипед із квадратними колесами.

Про це пише poland.postsen.com.

Колеса рухаються завдяки стрічкам, схожим на танкові гусениці. На відміну від традиційного велосипеда, колеса цього транспортного засобу не крутяться — конструкцію рухають зубчасті шестерні, які повертають еластичні гусеничні шини.

Втім, винахід навряд чи зможе замінити собою класичний велосипед — крутити на ньому педалі набагато важче.

Гусениці були зроблені з гумових шин, які були нарізані та встановлені на конструкції з велосипедних ланцюгів. Колеса кріпляться на стандартну раму велосипеда. Велосипед має дві передачі із педалями.

Читайте також: Черкаські «пташки» проти іранських «мопедів». В Україні створили БПЛА, здатні перехоплювати дрони-камікадзе. Ось як це працює

«Створення квадратних коліс і встановлення їх на велосипеді було одним із найбожевільніших проєктів, які я коли-небудь робив», — зізнався Гордєєв.

На записі видно, що ровер рухається досить повільно, а бігові доріжки трохи шумні. Попри обмеження, які характеризують цей велосипед, він викликав великий інтерес у користувачів Інтернету. За кілька днів відео набрало понад 7 мільйонів переглядів.

Нагадаємо, в Україні створили робота-мисливця з дистанційним керуванням.

Також ми розповідали, що у Кривому Розі створили дрон COBRA, який збирається без клею за 3 години.

Фото: скриншот із відео.

Технології

На Київщині відкрили першу у світі ІТ-пасіку (ФОТО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Васильківському районі Київської області відкрили експериментальну IT-пасіку.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці програми USAID «Економічна підтримка України».

Наразі ІТ-пасіка – це 10 експериментальних вуликів з поліпропілену, оснащені сонячними панелями та сенсорами, якими бджоляр може керувати зі смартфона. Інформація з датчиків передається на сервер, а звідти на телефон.

Через застосунок у телефоні можна перевірити температуру у вулику, вологу, вагу в реальному часі, кількість назбираного меду, а також у додатку є функція GPS-навігатора.

Зазначається, що над створенням такого вулика працювала команда фахівців з України та Польщі. Патент на свій винахід оформили в Україні.

Читайте такожЯк захисник між бойовими завданнями піклувався про покинутих тварин в Ірпені

У травні 2023 року 10 вуликів заселили бджолиними родинами трьох порід – Українська степова, Карпатка, Карніка. Зараз на пасіці спостерігають над тим, як поводяться бджоли, у разі потреби можуть регулювати температуру, вологість у вулику, адже ці показники впливають на захворюваність бджіл, а отже і результат їхньої роботи – кількість зібраного меду.

«Це цікава інноваційна ідея, яка дозволить у майбутньому розробити кілька курсів – для школярів, студентів закладів професійної та вищої освіти», – вважає старша менеджерка з розвитку трудового потенціалу Проєкту USAID «Економічна підтримка України” Сніжана Леу-Севериненко.

Про стартап

Українсько-польський стартап AmoHive розробив рішення допомоги науковцям, які досліджують хвороби бджіл та наслідки їхнього невдалого зимування.

Команда інженерів, бджолярів та IT-спеціалістів AmoHive створила розумне рішення. Вони обладнали вулики сенсорами, які передають інформацію про стан вулика як всередині, так і ззовні. 

Розробники AmoHive зауважують, що Україна є чи не найбільшою країною у світі щодо кількості бджолярів. Тож нашу країну часом називають батьківщиною бджільництва.

Нагадаємо, український інженер із Торонто Сергій Гордєєв створив велосипед із трикутними колесами.

Також ми повідомляли, що на міжнародній виставці у Болгарії представили перший український причіпний обприскувач для точного землеробства – TETIS.

Фото: facebook.com/ERAUkraine

Читати далі

Технології

У застосунку «Київ Цифровий» з’явилася офлайн-мапа укриттів

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У застосунку «Київ Цифровий» з’явився офлайн-доступ до мапи укриттів. Карта працює без доступу до інтернету.

Про це повідомили на офіційному порталі Києва.

Зазначається, що тепер кияни можуть повідомити про зачинене або недоступне укриття.

Як скористатися?

Щоб користуватися мапою укриттів «поза мережею», користувачам достатньо один раз зайти в застосунок, коли є інтернет. Мапа автоматично завантажиться у фоновому режимі.

У налаштуваннях у профілі в розділі «Мапи» користувачі можуть переглянути, який обсяг на пристрої займають мапи та видалити їх за потреби. Сервіс продовжать удосконалювати та доповнювати за відгуками користувачів.

Як повідомити про зачинене укриття?

Якщо у вас не вийшло потрапити в укриття, виберіть його на мапі та натискайте в інформаційній картці «Поскаржитися на укриття». Відповідальний департамент одразу отримає цю інформацію і зможе виправити ситуацію.

Читайте також: Не чіпайте бабусину вишиванку, або Чому не варто «осучаснювати» українську автентику

В офлайні також можна переглянути розділ «Часті питання», що містить інформацію про роботу застосунку й життя міста. Щоб дізнатися, до котрої працює транспорт або які мости відкриті для авто, доступ до інтернету більше не потрібен.

Про застосунок

«Київ Цифровий» – застосунок, що об’єднує головні міські сервіси та понад два мільйони користувачів. Оновлену версію застосунку «Київ Цифровий» можна завантажити у App Store і Google Play.

Нагадаємо, «ЛУН місто» запустив інтерактивну мапу закладів з укриттями.

Також ми повідомляли, що у ДСНС створили інтерактивну карту з вибухонебезпечними територіями.

Фото: kyivcity.gov.ua.

Читати далі

Технології

На Львівщині створили комерційний електрокар «Карпати» (ФОТО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

На Львівщині розробили комерційний електромобіль «Карпати». Його тестуватимуть до кінця року перед серійним виробництвом.

Про це пише Auto24.

Першу вітчизняну легку вантажівку, яка має перспективи стати серійною, презентував автобусний завод «Стрий-Авто» на виставці «Автотехсервіс-ComAutoTrans 2023».

В автомобілі більша частина українських комплектуючих – виробник заявляє про рівень локалізації понад 70%.

Читайте також«Треба робити, а не триндіти». Засновник Veterano Леонід Остальцев – про старт із $50, цінності бізнесу та готовність давати відсіч окупантам

Рама вантажівки виготовлена зі сталі, а кузовні панелі – склопластикові. Скло та шини виготовлені в Білій Церкві, диски, ресори та сидіння теж вітчизняні. Тягова батарея зроблена з китайських комплектуючих, також з КНР – рульовий механізм та панель приладів. Натомість міст і електродвигун – італійські, а фари – турецькі.

Перший зразок електромобіля «Карпати» буде випробовуватись в Стрию до кінця року, за той час буде зроблено ще один варіант електромобіля. Після цього «Стрий Авто» представить серійну версію та розпочне прийом замовлень на цей електромобіль.

Приблизна вартість електрокара становитиме від 25 до 30 тисяч доларів.

Нагадаємо, український виробник спецпричепів для перевезення вантажів — компанія ТАД — завершив проєкт із перероблення сідельного тягача Volvo на самоскид.

До того ж у Болгарії презентували перший український обприскувач для точного землеробства.

Фото: autoconsulting.ua

Читати далі

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

Укриття з «голими стінами»? Харківʼяни знайшли краще рішення. Це «Схов» – стартап із виробництва підземних бункерів

Якщо ви зустріли повномасштабну війну в Україні, напевно, точно бодай раз бували в укриттях із...

Суспільство7 днів тому

Вільний фермер? А як це? Пояснює закарпатець, який збудував екохатину в горах і посадив гектари екзотичних дерев

Чи може в Україні існувати куточок землі, де посеред саду з хурми, персиків та інших...

Суспільство2 тижні тому

«Наші вчителі – ченці з усієї країни». На Чернігівщині пекарня відродила старовинні рецепти монахів. Як це вдалося

Про хліб, створений за старовинними рецептами монахів, у Мені знає чи не кожний місцевий житель....

Суспільство2 тижні тому

«Чоловіча» справа? Верстатам байдуже на стать. Як я власноруч створила успішний бізнес із лазерної та фрезерної порізки

Наталка Макар у дитинстві мріяла присвятити себе серйозній справі – працювати в політиці. Тепер вона...