Суспільство
Український фільм «Чорнобиль 22» переміг на кінофестивалі в Оберхаузені
Документальний фільм Олексія Радинського «Чорнобиль 22» переміг на міжнародному кінофестивалі короткометражного кіно в Оберхаузені.
Про це повідомив Олексій Радинський.
«Було б дуже добре, якби нам не довелося робити фільм про російську окупацію Чорнобильської АЕС, і якби цей сюжет залишився у сфері наукової фантастики. Але ми його зробили, і він отримав головний приз на кінофестивалі в Оберхаузені», – прокоментував свою перемогу режисер.
Стрічка «Чорнобиль 22» показує наслідки окупації територій, прилеглих до ЧАЕС, російськими військами у лютому 2022 року. Документальна стрічка Радинського складається з кадрів, знятих на мобільний телефон, а також свідчень очевидців.
Читайте також: Шукаєте українське кіно на вечір? «Мої думки тихі», «Номери» та «Безславні кріпаки». 10 стрічок від ШоТам і Такфлікс
Створення фільму стало можливим тільки за сприяння з боку Державної агенції з управління зоною відчуження, оскільки доступ до Зони досі ускладнений з причин безпеки.
Про кінофестиваль
Міжнародний кінофестиваль короткометражного кіно в Оберхаузені – найбільший кіноогляд подібного формату. Його заснували у 1954 році й на ньому показують різні форми короткого метру, включно з відеокліпами. У 2023 році його призовий фонд нараховує 43 000 євро. Їх розподіляють на 20 нагород.
У межах фестивалю проходять різні конкурсні програми: міжнародна, німецька, міжнародна дитячого та юнацького кіно і інші. Також відбувається вручення нагороди MuVi за найкраще музичне відео.
Нагадаємо, в Україні презентували трейлер документального фільму режисера Дмитра Грешка про акторів-переселенців «Король Лір: як ми шукали любов під час війни».
Крім того, на Каннському кінофестивалі відбудеться прем’єра документального фільму спільного виробництва Польщі, Франції та України «Звідки куди» про евакуацію українських біженців.
Фото: facebook.com/kurzfilmtage
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі