Суспільство
Український фільм «20 днів у Маріуполі» увійшов у шортлист премії «Оскар» у двох категоріях
Українська документальна стрічка «20 днів у Маріуполі» від режисера Мстислава Чернова потрапила до короткого списку претендентів на премію «Оскар» в категоріях «Найкращий документальний фільм» і «Найкращий міжнародний фільм».
Про це повідомляють творці фільму з посиланням на список претендентів.
За звання кращого документального фільму стрічка «20 днів у Маріуполі» змагатиметься з фільмами «Американська симфонія», «Аполонія, Аполонія», «За межею утопії», «Чотири доньки» та «Вбити тигра».
У категорії «Міжнародний повнометражний фільм» робота Мстислава Чернова конкуруватиме з марокканською стрічкою «Мати всієї брехні», ісландською «Земля Бога» та японською «Ідеальні дні».
Читайте також: У кіно не лише чоловіки. «Стрімголов», «Стоп-Земля» та «Співає ІФТКЕ». 12 фільмів від українських режисерок
«20 днів у Маріуполі» — режисерський дебют воєнного кореспондента (з досвідом у Сирії, Нагірному Карабасі, Лівії, Іраку, Секторі Газа, Афганістані), фотографа, відеографа та письменника Мстислава Чернова. Також у створенні картини були залучені фотограф Євген Малолєтка та продюсерка й журналістка Василіса Степаненко. За роботу в обложеному Маріуполі вони отримали Пулітцерівську премію, яка вважається найпрестижнішою в галузі журналістики.
Стрічка «20 днів у Маріуполі» зображує облогу міста від самого нападу російських військ уранці 24 лютого 2022 року. Фільм створений з ексклюзивних кадрів, знятих останніми міжнародними журналістами в окупованому місті.
Вперше документальна картина побачила світ на «Санденсі» – одному з головних фестивалів незалежного кіно у США, де отримала Приз глядацьких симпатій.
Номінантів оголосять 23 січня. Церемонія вручення премії відбудеться 10 березня 2024 року.
Нагадаємо, фільм «20 днів у Маріуполі» став найкасовішою українською документальною стрічкою.
Раніше ми повідомляли, що документальний фільм-свідчення «20 днів у Маріуполі» режисера Мстислава Чернова представить Україну на премії «Оскар».
Фото: facebook.com/20daysinmariupol.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі