Суспільство
Український фактчекінговий проєкт StopFake отримав престижну премію
Український фактчекінговий проєкт StopFake отримав престижну премію Sjur Lindebraekke Memorial Prize в Осло (Норвегія).
Про це повідомляє Інститут масової інформації, пише День.
Зазначається, що премію назвали на честь відомого банкіра та політика, члена Нобелівського комітету. Вона присуджується людям і організаціям за досягнення в діяльності з підтримки прав та свобод людини, а також за сприяння в розбудові демократії.
Читайте також: Італійці знімають кіно за участі гвардійця Віталія Марківа
Цьогорічна церемонія через карантинні обмеження відбулася в онлайн-режимі.
“Нам дуже приємно, що команда проєкту StopFake заслужила таку високу оцінку нашої багаторічної роботи. Особлива честь для нас опинитися в компанії людей і організацій, які були відзначені премією в попередні роки, – знаних в усьому світі захисників людських політичних і економічних свобод, правозахисних організацій”, – прокоментував виконавчий директор StopFake Руслан Дейниченко.
У попередні роки лауреатами премії ставали Центр громадянських свобод за проєкт Euromaidan SOS (2014), венесуельська правозахисниця Ліліан Тінторі (2016), засновник благодійної організації Antisemitism Policy Trust, Кавалер ордену Британської імперії Денні Стоун (2019) та інші.
Читайте також: Освітній стартап українки в США об’єднав мільйони користувачів
Хто такі StopFake
StopFake — волонтерський інтернет-проєкт, створений для викриття неправдивої інформації про Україну та інші держави.
Сайт з’явився 2 березня 2014 року.
Його засновниками стали викладачі, студенти та випускники Могилянської школи журналістики (НаУКМА) та програми для журналістів і редакторів Digital Future of Journalism. Згодом до проєкту стали доєднуватись інші журналісти, а також маркетологи, програмісти, перекладачі.
Основною метою проєкту активісти називають перевіряння та спростування перекрученої інформації та пропаганди про події в Україні, що поширюють через ЗМІ. Зі слів учасників, діяльність їхньої групи спрямована на збереження України як самостійної та незалежної держави.
Фото: stopfake.org
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі