Суспільство
Український бренд косметики з Бучі створив цілющу мазь для ЗСУ (ВІДЕО)
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Окупанти розграбували їхню лабораторію в Бучі на Київщині. Та вони не зламались і тепер готують цілющі мазі для ЗСУ.
Український бренд косметики Vesna заснували мама і донька. Починали 7 років тому з пошуків рецептів для братика з дерматитом.
Виросли до запуску франшизи і виходу на закордонні ринки.
«Ми жили надзвичайно щасливо в Бучі. В нас була дуже гарна справа. Нас любили в Бучі, в нас було комфортне середовище. Всім було добре. Місто комфорту й щастя», — розповідає співзасновниця бренду косметики Vesna Інна Скаржинська.
24 лютого родина прокинулась від вибухів в аеропорту Гостомеля.
«Я тільки думала, як врятувати дітей, як бути стійкою, міцною, опорою для своїх дітей, в мене 4 дітей. Я постійно думала, як розвеселити навіть дітей в такій ситуації, як дати їм надію, що все буде добре», — згадує Інна Скаржинська.
Вже за добу у їхньому будинку були «кадирівці».
«Розграбували склад косметики на велику суму. І телевізори, і комп’ютери, мікрокамеру, два мікроскопи вкрали. Ми щодо матеріального взагалі не засмучувались, ми знали, що ми його повернемо», — каже Інна Скаржинська.
Жінки взялися відновлювати виробництво у Львові. Перше замовлення з початку війни отримали… з фронту.
«Все почалося з того, що захисниця написала про свої руки, про своє обличчя: «Опіки, рани, що ви порадите?». І ми, коли побачили цю потребу на фронті, ми самі почали робити ці мазі з таким гарним написом мотиваційним «Ти – наш герой», — розповідає співзасновниця бренду косметики Vesna Інна Скаржинська.
«І після того ми запустили ініціативу – це підвішена косметика для жінок Збройних Сил України. І написали жінкам, що вони можуть оплатити на сайті косметику, яку ми потім зможемо передати жінкам в конкретні бригади», — каже співзасновниця бренду косметики Vesna Вікторія Скаржинська.
До кожної баночки додають листи та дитячі малюнки – вони теж зцілюють! Нині бренду вдалося вийти на 50% довоєнних продажів.
«Зараз ми активно працюємо над поширенням косметики і в Україні, і за кордоном. Тому що ми хочемо показувати, що український бренд, український продукт є дуже якісним», — каже Вікторія Скаржинська.
«Навіть якщо маленький якийсь бізнес живе, запускається дуже багато процесів і рухаються кошти. Так наша країна, я думаю, оздоровиться після війни», — впевнена Інна Скаржинська.
Дивіться відео: Закарпатець облаштував майстерню і виготовляє перископи для ЗСУ

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українська інді-студія Stellarium Gaming випустить гру «Great Hopes City», присвячену Україні 1990-х.
Про це повідомило видання «Bird in Flight».
Great Hopes City («Місто великих надій») – це двовимірна піксельна рольова гра, події якої розгортаються у вигаданому місті Еребоград. Він уособлює середньостатистичне українське місто кінця 1992 – початку 1993 років.
Зазначається, що головними героями є два друга Утопирок і Крис. Вони повертаються до Еребограда після розпаду СРСР і зустрічають новий порядок кримінальних авторитетів. Серед інших угруповань у грі – гопники, сектанти тощо.
Читайте також: Як тебе не любити? 11 короткометражок про Київ, який ви не знали. Радять ШоТам і Такфлікс
«Оскільки ми є командою з України, вважаємо важливим привнести частинку нашої культури в першу гру, – кажуть розробники. – Дев’яності є десятиліттям контрасту, де пережитки минулого існували поруч із мріями про світле майбутнє».
Нагадаємо, фінська студія Rockodile та німецьке видавництво Lesser Evil запустили комп’ютерну гру про операторів українських військових дронів.
Крім того, постачальник електроенергії YASNO запустив гру, де можна попрацювати диспетчером електромереж.
Фото: скриншот з відео
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Мінцифри та Nokia запускають пілотний проєкт, що має на меті зробити стійкими до обстрілів мобільний зв’язок та інтернет у прифронтових українських містах.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
Проєкт має на меті оновити телеком-обладнання й перейти на енергонезалежні інтернет-мережі. Вони більш захищені від обстрілів та знеструмлень.
«Також у планах прокласти кабель під землею. Так місцеві будуть на зв’язку навіть за критичних умов, а провайдери не ризикуватимуть життям», – додав Федоров.
Читайте також: «Атлантида», «Міф» та «Добровольці Божої чоти». 11 фільмів про російську війну в Україні – радять ШоТам і Такфлікс
Зазначається, що першим тестовим населеним пунктом стане Посад-Покровське на Херсонщині. Минулого тижня команди Мінцифри та Nokia їздили туди, щоб оцінити масштаби руйнувань. Наразі у селі всі інтернет-мережі зруйновано обстрілами та бомбардуваннями. Людям доводиться ходити до селищної ради, щоб подзвонити близьким, – там працює Старлінк.
Після пілотного проєкту ініціативу хочуть масштабувати на інші області, які постраждали від російських обстрілів.
Нагадаємо, Мінцифри запустили національну платформу Дія.Освіта, де можна буде знайти деталі щодо найбільш популярних професій, навчальні подкасти, вебінари й гайди.
Окрім того, у «Дії» запустили гру, де можна керувати дроном і знищувати ворога.
Фото: t.me/zedigital
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Бійці 92 ОМБр знищили 12 місць розміщення, 7 вантажівок, 2 САУ, МТЛБ, ЗРК ТОР та склад БК окупантів.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці ДПСУ.
«12 місць розміщення ворога, 7 вантажівок, 2 САУ, МТЛБ, ЗРК ТОР та склад боєкомплекту виявили дрони прикордонників за останні декілька днів та передали координати цілей для знищення артилеристам 92 ОМБр ЗСУ. До того ж, наші воїни порозкидали зграйку непотребу по українських ґрунтах», – йдеться в повідомленні.
Відзначимо, що Державна прикордонна служба України – правоохоронний орган спеціального призначення, на який покладаються завдання щодо забезпечення недоторканності державного кордону України та охорони суверенних прав України в її винятковій (морській) економічній зоні.
Читайте також: «Вільні будинки, пічне опалення, безкоштовно». Чи реально відродити українське село? Досвід історика, який реанімує рідні Івківці
ПРо 92 ОМБр
92-га окрема механізована бригада імені кошового отамана Івана Сірка – формування механізованих військ у складі Сухопутних військ Збройних сил України чисельністю в бригаду. Бригада створена у 2000 році на базі 6-ї дивізії Національної гвардії України.
2011 року її штат скоротили, і планували ліквідувати до 2015 року. З початком російсько-української війни 2014 року незначні сили бригади перебували у Харківській області, і лише у серпні 2014 року ротно-тактична група була направлена на Донбас у спробі деблокувати оточені під Іловайськом війська. Бригаду названо на честь Івана Сірка – кошового отамана Запорізької Січі у XVII столітті.
Раніше ми писали, що артилеристи 30 ОМБр влучними ударами знищили російський засіб радіоелектронної боротьби (РЕБ), що полював на українські безпілотники.
Крім того, бійці Сил спеціальних операцій знищили групу окупантів, яка переважала їх за кількістю.
Фото: facebook.com/92OMBr