Технології
Український айтівець створив віджет, що показує, чи є вдома світло. Як це працює
Український айтівець Вадим Клименко розробив віджет для айфона, який сповіщає про наявність чи відсутність вдома електроенергії.
Свою історію та інструкцію для віджета розробник опублікував на форумі DOU.
Аби розробити систему сповіщень, айтівець використав мобільний застосунок Scriptable для створення віджетів на JavaScript. Принцип роботи ростий: віджет перевіряє, чи доступний домашній роутер в інтернеті.
«Можуть бути випадки, що електроенергія є, хоча самого інтернету немає – в такому разі віджет все ще буде червоним. У мене в таких випадках інтернет зʼявлявся протягом п’яти хвилин», – розповідає Вадим Клименко.
За його словами, iOS сама вирішує, коли варто оновити віджет, і робить це приблизно раз на 15-20 хвилин. Однак оновити інформацію можна й власноруч: для цього достатньо торкнутися віджета та зачекати кілька секунд.
Інструкція від розробника
- Повинен бути статичний IP. Якщо роутер вимкнути-увімкнути, і IP зміниться – потрібно у провайдера замовляти додатково послугу статичного IP. Віджет постійно перевіряє лише одну і ту саму адресу.
- Роутер має відповідати на ping запити. Якщо повертається помилка при натисканні на кнопку «Надіслати пінг на мій IP», то треба гуглити щось «%router name% Respond to Pings from WAN» та вмикати на роутері.
- Потрібно встановити Scriptable, завантажити цей файл, поділитись ним в Scriptable та замінити IP в першому рядку на потрібний. Раптом що, ось відео, як це робиться.
- Створити віджет та додати його на домашній екран.
- Готово!
Раніше ми розповідали, що в Україні створили розвідувальний безпілотник, здатний коригувати вогонь західних видів озброєння, зокрема реактивних систем HIMARS.
Крім того, в Україні запустять публічні точки Wi-Fi на випадок відключення електроенергії. Вони працюватимуть на акумуляторах Tesla Powerwall і терміналах Starlink.
Фото: istockphoto.com.
Технології
Основний функціонал
- умов мобілізації;
- необхідного забезпечення;
- підготовчих курсів;
- побуту в умовах перебування у пункті постійної дислокації та в зоні ведення бойових дій.
Читайте також: У Києві стартував мистецький проєкт із понад 200 експонатами: як його відвідати (ФОТО)
Про рух VETERANKA
Коментарі
Технології
Заплановані нововведення
- навчальний модуль з базовою інформацією про військову справу, що вже погоджений з Генеральним штабом ЗСУ;
- цифровий аналог військового квитка, який матиме таку ж юридичну силу, що й паперовий;
- систему бонусів, знижок та соціальних пільг для військових.
Коментарі