

Суспільство
Українським лікарям передали медичні дрони для роботи у зоні бойових дій
Українським лікарям у зоні бойових дій допомагатимуть медичні дрони, які доставлятимуть ліки та кров у важкодоступні зони.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці українського підрозділу Аеророзвідки.
Зазначається, що один дрон може перевозити до 16 кг життєво необхідних медикаментів і летіти до години в одну сторону.
Лікарські дрони порівняно більші за військові та оснащені контейнером для зберігання, з допомогою якого можна регулювати температуру вантажу. Його розміщують зверху (для полегшення доступу) або знизу для швидких місій.

Перший зразок, який компанія-виробник Draganfly подарувала для потреб України, вже доставив до Львова благодійний фонд Revived Soldiers Ukraine.
Читайте також: 75 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців
Окрім того, фонд закупив ще 10 дронів – 5 медичних і 5 пошуково-рятувальних загальною вартістю 295 тис. доларів.

Нагадаємо, в Україні почав курсувати перший евакуаційний потяг-мінігоспіталь.
Як ми повідомляли раніше, «Житомиробленерго» профінансувало придбання БПЛА «Лелека-100» для Аеророзвідки.
Фото: facebook.com/aerorozvidka.
Суспільство

Напередодні ударів армії США по об’єктах ядерної програми Ірану українські дипломати та представники ГУР евакуювали 176 людей з Ізраїлю, серед яких 133 — громадяни України.
Про це повідомили в Головному управлінні розвідки.
Команда Головного управління розвідки Міністерства оборони разом із Міністерством закордонних справ організувала евакуацію з Тель-Авіву до Каїру, під час якої вивезли 133 громадян України, а також громадян Молдови, Латвії, Азербайджану та США.
«Ми з родиною були у Тель-Авіві у відпустці, поїхали, щоб трішки перемкнутися від війни, однак застали там такий самий жах: вибухи, обстріли. Я зайшла на сайт посольства, подала заявку на евакуацію. І ось усього за кілька днів після цього ми повертаємося в Україну», — розповіла одна з евакуйованих з Ізраїля жителька Київщини.
Читайте також: «Конотопська відьма» на варті моря: Театр Франка передав бійцям ГУР дрон Magura V7
У ГУР зазначили, що водночас триває операція з евакуації громадян із території Ірану до Азербайджану.
Нагадаємо, що з російської в’язниці у Криму звільнили українського журналіста.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ГУР
Суспільство

20 червня журналіста проєкту «Крим.Реалії» (видання «Радіо Свобода») Владислава Єсипенка звільнили після понад чотирьох років російського ув’язнення. 10 березня 2021 року ФСБ затримала Єсипенка в Сімферополі за звинуваченням у шпигунстві на користь України та зберіганні «саморобного вибухового пристрою».
Про це повідомили у виданні «Радіо Свобода».
Що відомо про журналіста
У 2022 році підконтрольний РФ суд у Криму засудив його до п’яти років ув’язнення та штрафу 110 000 рублів. Протягом перших 27 днів журналістові не дозволяли зустрічатися з незалежними адвокатами, а в колонії він зазнавав фізичних і психологічних тортур.
Правозахисні організації, Національна спілка журналістів України та міжнародні партнери неодноразово вимагали його звільнення.
За цей час Єсипенко став лауреатом кількох престижних відзнак: Free Media Award (2022), Freedom to Write Award від PEN America (2022), Національної премії імені Ігоря Лубченка та отримав стипендію імені Левка Лук’яненка для українських політв’язнів.
Читайте також: «Тут — Україна!»: активісти в Криму провели нову акцію спротиву (ФОТО)
Зустріч з родиною
Владислав Єсипенко прилетів до Праги, де його зустріли дружина Катерина та донька Стефанія. За повідомленням кореспондента Радіо Свобода, він пройде медичне обстеження та реабілітацію після понад чотирьох років ув’язнення в Росії.
«Я щасливий, що я — вільна людина і вільний журналіст… Я дуже вдячний усім, хто допомагав і підтримував мене, коли я був у в’язниці. Передовсім, це моя сім’я, “Радіо Свобода” і дуже багато людей з усього світу… У російських тюрмах сидить ще дуже багато українських патріотів, яких треба також повертати додому. І не тоді, коли закінчується у них строк, а значно раніше», — сказав Єсипенко по прибутті в Прагу.
Нагадаємо, що в Києві відновили мурал з цитатою Катерини Гандзюк, який невідомі замалювали.
Фото обкладинки: сайт «Радіо Свободи»
Суспільство

«Мед мінних полів» від Saatchi & Saatchi Ukraine за підтримки Міністерства закордонних справ України, агропромислової компанії Kernel і в кооперації з Dronarium Ukraine отримав золоту нагороду Cannes Lions 2025. Це перша «золота» статуетка для України на одному з найпрестижніших фестивалів креативності.
Про це повідомив міністр закордонних справ Андрій Сибіга.
Проєкт привертає увагу до проблеми замінування в Україні і покликаний залучити міжнародну допомогу для розмінування територій.
«Український контекст завжди унікальний. Наша публічна дипломатія вкотре доводить, що вона може набувати абсолютно нових сенсів і форматів заради великої мети», — зазначив Сибіга.
Читайте також: Митці з України здобули низку нагород на міжнародному фестивалі анімації у Франції
Про фестиваль
Cannes Lions — щорічний міжнародний фестиваль креативності, який відбувається в місті Канни з 1954 року. Це один із найпрестижніших заходів у галузі реклами та креативних комунікацій, що збирає професіоналів з усіх куточків світу. У межах фестивалю проводяться конкурси в численних категоріях, а переможці отримують відомі статуетки «Лева» за найінноваційніші та найвпливовіші проєкти.
Нагадаємо, що українське шоу «Холостяк» із Тереном отримало нагороду «Каннських левів».
Фото: фейсбук-сторінка Андрія Сибіги