Суспільство
Українську стрічку «Ля Палісіада» номінували на премію Європейської кіноакадемії
Українську кінокартину «Ля Палісіада» режисера Філіпа Сотниченка номінували на премію Європейської кіноакадемії у категорії EUROPEAN DISCOVERY — Prix FIPRESCI.
Про це команда фільму повідомила у фейсбуці.
Це третя стрічка в історії українського кіно, що змагатиметься за здобуття почесної міжнародної нагороди у цій номінації. Раніше на неї претендували «Плем’я» та «Памфір».
Компанія «Сучасне Українське Кіно» («СУК»), яка була одним із виробників фільму «Ля Палісіада», уточнює, що нагороду у категорії EUROPEAN DISCOVERY — Prix FIPRESCI присуджують за найкращий дебютний повнометражний фільм у європейській кіноіндустрії.
Лауреати цих престижних нагород будуть оголошені під час майбутньої 36-ї церемонії вручення Європейської кінопремії, яка відбудеться 9 грудня 2023 року в Берліні.
Читайте також: У кіно не лише чоловіки. «Стрімголов», «Стоп-Земля» та «Співає ІФТКЕ». 12 фільмів від українських режисерок
«Ля Палісіада» — це повнометражний дебют Філіпа Сотниченка в жанрі пострадянського нуару. Історія розгортається в Україні в 1996 році, за кілька місяців до підписання протоколу №6 Європейської конвенції з прав людини, що передбачав відмову від смертної кари, яка дісталася Україні у спадок від СРСР.
До цього Україна мала один із найвищих показників у світі за кількістю смертних вироків. Зокрема, за даними лондонської Організації захисту прав людини, у 1996 році Україна була на другому місці у світі після Китаю, засудивши до смерті 89 людей. Загалом з 1991 року в Українi було виконано понад 600 страт.
Фільм розповідає про судового психіатра Олександра і його друга, слідчого Ільгара Сабітова, обидва беруть участь у розслідуванні заплутаної історії вбивства міліціонера. Правоохоронці поспішають закрити справу до скасування смертної кари, але лікар не впевнений у підсудності обвинуваченого та сумнівається у прозорості системи правоохоронних органів.
Фільм «Ля Палісада» створений за підтримки Українського культурного фонду, Державного агентства України з питань кіно та Гетеборзького кінофонду, а виробництво фільму здійснювали студія «ВІАТЕЛ» та компанія «Сучасне Українське Кіно».
Нагадаємо, документальний фільм «20 днів у Маріуполі» став найкасовішим документальним фільмом українського прокату – за перший вікенд прокату стрічка зібрала понад 500 тисяч гривень.
Окрім того, ГУР МО у документальному фільмі «Збиті льотчики Росії» розсекретило подробиці спецоперації «Синиця», у межах якої російський пілот передав вертоліт Мі-8АМТШ.
Фото: facebook.com/lapalisiada.
Суспільство
Про ініціативу
Стіни, які розповідають історії
Коментарі
Суспільство
Історія Тетяни Кунденко
Весілля, що стало символом віри в майбутнє
Коментарі
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі