Суспільство
Українську родину з Києва визнали Праведниками народів світу
У Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, який відзначають 27 січня, у Києві родині Столярчуків вручили нагороду Праведників народів світу за допомогу, надану єврейському народу в роки Другої світової війни.
Про це повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики.
Держава Ізраїль на знак глибокої вдячності посмертно надала почесне звання Володимиру та Павлині Столярчукам. Нагороду отримала правнучка Праведників – Аліна Зінченко.
Як повідомляється, Володимир і Павлина Столярчуки врятували Марію Мільман та її сина Михайла. Марія з чоловіком Іллею приїхали як молоді спеціалісти до села Комсомольське Вінницької області. Марія була вчителькою, Ілля – техніком у тракторному відділенні. У 1938 році у них народився син.
У 1941 році Іллю мобілізували, а Марія із сином опинилися в окупації. 9 вересня того ж року майже всіх євреїв села вбили нацисти.
Дивіться відео: Чотирирічний хлопчик став посмертним донором для трьох дітей
Коли Марію із сином гнали у колоні до розстрільних ровів, один з охоронців почув, що хлопчик говорить до мами українською мовою. Він вивів їх з колони й відпустив додому.
Марія попросила про допомогу свою подругу Павлину Столярчук. Павлина з чоловіком Володимиром переховували матір із сином у себе вдома два місяці, поки не зробили їм нові підроблені документи, на прізвище Коваленко.
До кінця війни Марія із Михайлом жили у селі Пирогівка, потім повернулися знов до Комсомольського, де після війни возз’єдналися з батьком.
Після цього родина продовжувала підтримувати зв’язок зі Столярчуками. Рятівники стали для них майже рідними.
Про звання Праведників
Звання Праведників народів світу Держава Ізраїль надає тим, хто врятував життя євреїв у роки Голокосту. На сьогодні понад 2 600 українців удостоєні цього звання. Водночас тисячі рятівників досі залишаються невизнаними й невідомими. Через те, що радянська влада всіляко нівелювала пам’ять про окремі національні категорії жертв нацистів, в Україні документування і вивчення персональних історій постраждалих і тих, хто, допомагав їм, почалося лише після здобуття незалежності. Відтак, ми досі не знаємо всіх історій та всіх імен людей, які, ризикуючи своїм життям і життям близьких, рятували тих, кому нацисти не залишили права на існування.
Нагадаємо, Ізраїль нагородив сімох українських громадян званням Праведника народів світу.
Фото: МКІП.
Суспільство
Як допомагають родині
Коментарі
Суспільство
- перша частина проєкту — це проведення тренінгів з медіаграмотності для людей старшого віку. У навчанні беруть участь 10 осіб віком 60+. Після тренінгів вони стануть викладачами та надалі будуть проводити заняття з медіаграмотності для своїх однолітків! Знання майбутні тренери отримають завдяки партнерам ШоТам — експертам з незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Учасники засвоять інформацію з курсів «Базові правила медіаграмотності», «Інструменти фактчекінгу» та «Правила перевірки медіа та інформації»;
- друга частина проєкту — це інформаційні відео, де спікерами, зокрема, стануть учасники тренінгів. У кожному з випусків вони будуть давати поради, як убезпечитися від шахраїв і фейків. Ось деякі теми наших відео: «Як не потрапити в пастку з фейковими соцвиплатами?», «Як по телефону відрізнити реального працівника банку від шахрая?», «Як розпізнати фейк?».
«Інформаційні відео з тренерами будемо поширювати в соціальних мережах ШоТаму та на майданчиках партнерської екосистеми – регіональні діджитальні медіа та телеканали. Завдяки цьому наші тренери отримають певний рівень впізнаваності та довіри від однолітків.
Ми плануємо укладати партнерства з Університетом третього віку, регіональними осередками та громадськими організаціями, які займаються освітою для людей старшого віку, щоб наші тренери мали змогу викладати основи медіаграмотності одноліткам по всій країні.
Цей проєкт експериментальний, але ми сподіваємося, що завдяки ньому якомога більше наших бабусь і дідусів зможуть убезпечити себе від шахрайських схем та фейків», — зазначає співзасновник і головний редактор ШоТаму Сергій Колесніков.
«Ми створили цей проєкт для старшого покоління, адже це одна з найвразливіших категорій українців. Ми хочемо, щоб наші бабусі й дідусі без допомоги близьких могли розпізнати шахраїв в інтернеті, месенджерах, соцмережах, і в час, коли російські фейки розповсюджуються зі швидкістю світла, навчилися перевіряти інформацію та відрізняти правдиві новини від брехні», — говорить продюсерка проєкту Юлія Ужва.
Коментарі
Суспільство
Що вдалося зробити
- 565 медичних закладів відновлено повністю.
- 370 об’єктів зазнали часткових відновлювальних робіт.
Де відновлення наймасштабніше
- Миколаївській;
- Дніпропетровській;
- Київській;
- Харківській;
- Херсонській;
- Чернігівській.
Коментарі