Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Українські розробники створили застосунок для вивчення мов за допомогою ШІ

Опубліковано

Українські розробники представили застосунок «Interlocutor AI», створений для допомоги у вивченні іноземних мов і розвитку розмовних навичок за допомогою штучного інтелекту.

Один із розробників застосунку, Олег Монда, поділився цією новиною на своїй сторінці в LinkedIn:

«Завдяки використанню штучного інтелекту, наш додаток дозволяє практикувати мову в діалогах на різні теми, від повсякденного життя до підготовки до іспитів».

Переваги «Interlocutor AI»

Застосунок пропонує унікальний підхід до вивчення мов, дозволяючи користувачам взаємодіяти з псевдоособистостями, створеними нейромережею. Це дозволяє моделювати реальні ситуації, а кожен діалог адаптується під рівень знань користувача, сприяючи покращенню мовних навичок.

Кожен користувач отримує тривалий безкоштовний доступ до застосунку, без необхідності здійснювати будь-які фінансові дії. Це робить «Interlocutor AI» доступним для всіх, хто бажає покращити свої знання іноземної мови та впевнено спілкуватися в новому середовищі.

Читати також: Українські інженери представили нову розробку — наземний робот UGV «Protector»: характеристика

«Interlocutor AI» допомагає користувачам не лише розвивати мовлення, але й швидше інтегруватися в нове середовище, пропонуючи діалоги на актуальні теми. Цей підхід дозволяє закріплювати здобуті знання та бути впевненим у своїх мовних навичках.

Застосунок не замінює традиційні курси іноземних мов, але значно підвищує ефективність засвоєння матеріалу, допомагаючи закріплювати нові вміння та впевненіше використовувати їх у повсякденному житті.

Нагадаємо, що українець став технічним директором в американській корпорації «Yahoo».

Фото: livexp.com.

Коментарі

Технології

«Не одразу вдалося подати заяву» та «Одружилися за 5 хвилин»: як українці укладають шлюби онлайн у «Дії»

Опубліковано

«Тук-тук, у вас одна пропозиція на шлюб! Зайдіть у додаток!» це не вигадка чи сюжет роману про майбутнє, а сучасна Україна!

Відтепер одружитися можна онлайн прямо в смартфоні. Цю функцію запустили в «Дії» лише 9 вересня, а українці вже подали 416 тисяч заяв на шлюб. Творці кажуть, що насамперед зробили це для пар, розділених війною.

Наразі не все так гладко: програма іноді зависає, а закохані вже не можуть обрати дату на 2024 рік. ШоТам поговорили з парою, яка тільки-но подала заяву на шлюб, і парою, що вже змогла одружитися у «Дії».

«Коханий на Сході, тож шлюб онлайн — хороший вихід» 

Олена та Юрій познайомилися в інстаграмі, але звичайна онлайн-зустріч переросла в справжнє кохання, яке розділяє війна.

У перший день повномасштабного вторгнення Юрій пішов до війська добровольцем, зараз служить у 119-й окремій бригаді сил ТрО. Закохані разом уже майже рік. Почалося все з любові до кулінарії — Олена виставляла на своїй сторінці, як вона готує, а Юрій стежив за профілем, адже й сам полюбляє куховарити.

«Він робить шоколад, цукерки й різні десерти. Це зіграло важливу роль, адже завдяки цьому ми й познайомились! Він зробив для мене цукерки, марципан і шоколад, а я для нього — панетоне», — розповідає дівчина. 

Рецепти, які виставляє Олена на своїй сторінці. Фото з інстаграму героїні

Одружитися пара хоче ще з весни, але Юрій — на службі й не може приїхати. У травні чоловік освідчився дівчині, а каблучку вона отримала в червні поштою: 

«Я сказала розмір пальця, він замовив мені обручку, і її доставили до мене. Потім він подзвонив та освідчився».

Оскільки в наречених немає змоги організувати свято, вони вирішили скористатися сервісом «Дія».

«Юрій о 9 ранку по телефону зробив мені пропозицію та подав заяву про шлюб у “Дію”. Ми заповнили заяви: він зі свого телефону, я зі свого на відстані. Послуга коштує 1100 гривень, і ще 390 гривень — доставка свідоцтв “Укрпоштою”. З першого разу нам не вдалось оплатити заяву, адже всі масово почали пропонувати одне одному одружитися у “Дії”», — ділиться Олена. 

Поки закохані заповнювали заявку, хтось інший забрав собі їхню дату, а електронний підпис Олени прийняли не одразу. Менеджер «Дії» порадив заповнити ще раз, але вільна дата виявилася лише в березні 2025 року:

«Ми дуже здивувалися — заповнювали одними з перших, а стали одними з останніх».

Олена чекає на можливість узаконити шлюб з Юрієм. Фото з інстаграму героїні

Дівчина засмутилася, але чекає на повернення Юрія, щоб одружитися швидше, ніж у березні, бо пара дуже хоче створити сім’ю.

«Це чудово що в нашій країні настає цифрова ера — багато послуг можна зробити з телефону в “Дії”, так само як і в додатку HELSI, наприклад. Думаю, в інших країнах складніше з цим, і в нас дійсно хороший сервіс. Але потрібно удосконалити процес одруження в “Дії”, адже насамперед цю змогу повинні мати саме військові, а не всі ті, хто може піти в ДРАЦС і зробити це там. Це складно — не бачити половинку 3 місяці й просто не могти одружитися, коли хочеться. Такі послуги мають бути доступні в першу чергу для тих, хто віддає свій час на захист нашої держави».

Читайте також: Як укласти онлайн-шлюб. Покрокова інструкція

«Дія» — це крутіше, ніж Вегас

Іншій парі українців — Олені та Руслану — вже вдалося взяти шлюб онлайн у «Дії». Вони записалися на бета-тестування функції ще в кінці травня — встановили тестову «Дію» та 12 липня подали заяву онлайн.

«Ми завжди хотіли одружитися незвичайно — без нудної бюрократії, десь не в стінах ДРАЦСу, а, наприклад, так, як це роблять у Лас-Вегасі. Тому коли дізналися, що в “Дії” тестуватимуть шлюб онлайн, то слідкували за цією послугою й одразу записалися. Бо “Дія” — це крутіше, ніж Вегас, адже ти можеш одружитися, де хочеш», — говорить Олена.

Закохані стали однією з перших 200 пар, що одружилися онлайн. Фото надала героїня

Аби сформувати заяву, потрібно зробити пропозицію партнеру в «Дії» або за допомогою QR-коду. Партнер має підтвердити запит на реєстрацію шлюбу протягом 12 годин.

У самій заяві майбутнє подружжя:

  • вибрало прізвище після шлюбу. У «Дії» є такі варіанти: кожен з партнерів може залишити своє, обрати прізвище чоловіка або дружини для обох, а також обрати подвійне прізвище;
  • вибрало дату та час для онлайн-церемонії. У липні найближчі доступні дати були на будні дні в серпні;
  • вказало, на яку адресу надсилати фізичне свідоцтво про шлюб. Доставку здійснюють через кур’єра «Укрпошти»;
  • оплатило послугу — це коштувало близько 1 428 гривень.

Читайте також: Одружуйтеся онлайн у Дії та отримуйте ексклюзивну обручку від SOVA: деталі

ДРАЦС опрацював заяву вже наступного дня, про що з’явилося сповіщення в «Дії». Весільна церемонія відбулася 30 серпня в самому додатку у форматі відеоконференції. За кілька годин до події обом партнерам приходили сповіщення. 

В обраний час вони з двох смартфонів доєдналися до відеоконференції. Усміхнена працівниця цифрового ДРАЦСу на урочистому тлі привітала партнерів і поставила головне питання. Молодята відповіли «Так!» та обмінялися обручками, а опісля засвідчили це цифровими підписами у форматі коду. Олена з захватом розповідає: всього 5 хвилин, і вони вже одружені!

Фото: «Дія»

Зв’язок був стабільним, тож особливих проблем не виникало. Лише «ДіюПідпис» прийняли з другого разу, та це дрібниці — майже одразу в додаток підтягнувся акт про шлюб, а за кілька днів у молодят вже були й паперові свідоцтва.

«Можливо, не усі українці до кінця розуміють, наскільки це революційна функція. Такого немає в жодній країні світу! Коли іноземці чують, що ми цілком офіційно, але без стосу паперів можемо одружитися онлайн у державному додатку, вони просто не можуть у це повірити». 

Коментарі

Читати далі

Технології

За місяць роботи у застосунку «Армія+» подали 4000 рапортів — інфографіка

Опубліковано

200 тисяч військових успішно пройшли авторизацію у застосунку «Армія+» з моменту запуску, а за місяць роботи у війську через застосунок користувачі подали 4000 рапортів.

Про це інформує пресслужба Міноборони.

За інформацією Міноборони, щодня в «Армія+» реєструється в середньому до 10 тис. захисників і захисниць. Крім того, обробляється дві тисячі запитів на оновлення даних від військовослужбовців, у яких виникли труднощі з авторизацією.

Інфографіка: Міноборони

Наразі  функції «Армія+» доступні для військовослужбовців Збройних сил України та Державної спеціальної служби транспорту України. Згодом застосунок буде масштабований на всі Сили оборони.

Читайте також: Які функції матиме новий додаток для військових Армія +

«Місяць тому я разом із сотнями гостей, зокрема із інших країн, вперше із захопленням побачила, як двоє військовослужбовців за дві хвилини створили та погодили перший в історії України електронний рапорт. Сьогодні вже двісті тисяч військових можуть використовувати можливості Армія+. Далі — більше. Оновлення та новий функціонал із врахуванням відгуків та коментарів від військовослужбовців. Армія+ стає інструментом змін у війську, щоб далі ці зміни зокрема болюче відчув на собі ворог», — зазначила заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко.

«Армія+» дозволяє військовослужбовцям генерувати унікальний номер військовослужбовця під назвою Армія ID, створювати, подавати і погоджувати  електронні рапорти та проходити опитування.

Інфографіка: Міноборони

Нагадаємо, 8 серпня в Україні запрацював електронний застосунок «Армія+».

Фото: «Армія+»

Коментарі

Читати далі

Технології

У лікарні на Волині встановлюють сонячну електростанцію: як це працюватиме

Опубліковано

На даху пологового відділення почали монтувати сонячну електростанцію (СЕС). Це зробить заклад більш енергонезалежним та забезпечить електрикою під час ймовірних відключень узимку.  

Про це повідомили у громадській організації «Екодія». 

Електростанція матиме потужність 20 кВт й вироблятиме до 24000 кВт-год електроенергії на рік. СЕС буде оснащена акумуляторами на 10,6 кВт-год, які зберігатимуть енергію вночі або під час перебоїв у центральній мережі.  

«Цей проєкт не лише забезпечить лікарню стабільним джерелом енергії, але й сприятиме екологічному розвитку регіону, а також надасть приклад іншим громадам щодо можливостей впровадження відновлюваних джерел енергії», — зазначила Дарина Ярошовець, фахівчиня з енергетичної політики «Екодії». 

Фото: «Екодія»

Читайте також: В Україні з’явиться перше енергонезалежне місто

Як говорить фахівчиня, обрана СЕС у майбутньому дозволить налаштувати роботу станції за механізмом «net billing». Це означає, що генеровану енергію можна буде використовувати для власних потреб, а надлишок відправляти у зовнішню мережу. Якщо лікарня буде споживати менше енергії, аніж виробляє, то надлишок можна передати в мережу ПрАТ «Волиньобленерго» й отримати фінансову компенсації за тарифом.

Лікарня Нововолинська є однією з найбільших медичних установ у регіоні. За даними медиків, у 2023 році тут надали допомогу близько 165 тисячам пацієнтів, а за перші 6 місяців 2024 року — понад 88 тисячам. За 2023 рік у цій лікарні народилися 442 дитини, а за шість місяців цього року — 182 дитини.

Проєкт із забезпечення лікарень СЕС реалізується українськими громадськими організаціями «Екодія», «Екоклуб» та благодійними фондами «Energy Act for Ukraine» і «RePower Ukraine». Він проходить у межах ініціативи «Відновлювані джерела енергії для стійкої України». Ініціативу виконує Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) за дорученням уряду Німеччини. Місто Нововолинськ обрали серед понад 600 заявок. У планах громадських організацій — встановити подібні електростанції ще в 14 громадах. 

«Екодія» працює над питанням трансформації вугільних регіонів уже шість років та встановлює СЕС саме у шахтарських громадах.  Наступним містом, де встановлять сонячну електростанцію, стане Червоноград Львівської області.

Нагадаємо, у серпні заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук повідомила, що до кінця наступного року на всіх громадських будівлях будуть встановлені сонячні панелі із системами зберігання енергії.

Коментарі

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство3 тижні тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство1 місяць тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство2 місяці тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...