

Суспільство
Українські проєкти перемогли на міжнародному конкурсі світлового дизайну (ВІДЕО)
У Лос-Анжелесі на міжнародному конкурсі світлового дизайну LIT Lighting Design Awards 2020 здобули перемоги чотири українські проєкти.
Про це повідомив у фейсбуці засновник компанії Expolight Микола Каблука.
За інформацією, LIT Lighting Design Awards – всесвітній конкурс світлового дизайну зі штаб-квартирою в Лос-Анджелесі, Каліфорнія. Цього року члени журі LIT оцінили понад 350 заявок із 43 країн, грунтуючись на найвищих із сучасних стандартів і тенденцій світового дизайну, творчий потенціал і інноваціях.
Читайте також: Від прокурорки до майстрині. Історія засновниці бренду La Chica, яка навчає українок вишивки прикрас
Скульптура Куб в Києві
Зазначається, що медіа-скульптура Куб в Chicago Central House у столиці відображає концепцію еволюції матеріалів. Ймовірно, це буде обов’язковим пунктом для багатьох іноземних туристів.
Бульвар мистецтв у Дніпрі
Бульвар мистецтв – новий креативний кластер в центрі Дніпра, що живе в ритмі великого міста. Він змінює вигляд синхронно з порами року і святами.
Читайте також: Проєкт оздоблення бульвару у Дніпрі переміг у Всесвітньому конкурсі світлового дизайну
Бульвар мистецтв став для жителів особливим місцем творчого єднання, де кожен може приміряти на себе роль будь-якого творця.
Площа Свободи в Маріуполі
Площа Свободи в Маріуполі – перша в Україні площа, що є одночасно в реальному і віртуальному просторах. Це уособлює сучасні символи міста і відображає його стратегічні напрямки.
Одеський фуд-маркет
Odesa Food Market – місце сили і єднання з природою в морському місті. Його наповнили мінливим світлом, синхронно з сонцем, щоб підтримувати відповідну активність протягом всього дня.
Читайте також: Чому будинок із химерами називають дивом на Волині? (ВІДЕО)
Також створили різнопланові атмосфери за допомогою світла і посилили архітектуру інтер’єру.

Микола Каблука відзначив, що дуже радіє кожній перемозі та пишається, що українська компанія стала переможцем. За його словами, завдяки такому конкурсу і проєктам, Україна дедалі частіше звучить як інноваційна і креативна держава.
Нагадаємо, дизайнер показав квартиру-мазанку у київській висотці.
Як ми повідомляли раніше, в Одесі оновили освітлення Кримського бульвару.
Усі фото: facebook.com/NikolayKabluka.

Суспільство

У Дніпрі запустили найдовший штучний струмок в Україні.
Про це у фейсбуці написав Вадим Єрмолаєв.
Струмок запустили на вулиці Південній на Катеринославському бульварі -2.
Читайте також: Хліб не на смітник, а тваринам у притулки: як платформа No bread waste рятує харчові відходи

Вода протікає по прокладеному посеред вулиці каналу із спеціальним освітленням.
Читайте також: Як один забіг країнами Європи перетворився на спортивний проєкт для «діток дощу»
Нагадаємо, в Одесі розпочався сезон фонтанів.
Як ми повідомляли раніше, у Львові біля опери запрацював оновлений фонтан
Усі фото: facebook.com/ErmolaevVadym.
Суспільство

У Харкові в екопарку висадили дерево оливи, привезене з Італії, якому за підрахунками 367 років.
Про це повідомили у пресслужбі парку.
У прес-службі екопарку зазначили, що для багатьох європейських міст наявність вікових дерев є символом поваги до історії та живим нагадуванням про необхідність збереження природи.

Зазначається, що оливкове дерево стане символом програми порятунку зеленого вітчизняного фонду.

У різних культурах оливкове дерево є символом миру, примирення і благоденства.
Читайте також: «Підтримуємо матусь із важкими долями». Чим особлива BetiS — єдина фабрика в Очакові
Про дерево
Олива або Маслина європейська – вічнозелене субтропічне дерево, походить з прибережних районів Середземномор’я.
Читайте також: Екологія в Інстаграм: шість українських екоблогерів
Плоди цього дерева, маслини (оливки), є поширеним продуктом харчування Середземноморського регіону, зокрема джерелом маслинової олії.
Нагадаємо, на Закарпатті цвіте найстаріша в Україні плантація кизилу.
Як ми повідомляли раніше, в Україні висадили мільйонне дерево у рамках проєкту Greening of the Planet.
Усі фото: feldman-ecopark.com.
Суспільство

Кетчуп, майонез та гірчиця – це вже банально та не цікаво. Сьогодні полиці супермаркетів просто переповнюють різноманітні соуси з найнеочікуванішими смаками. Та не кваптесь купувати перше, що впаде в око. Зверніть увагу на український продукт – з локальних овочів, без консервантів чи домішок.
Ми підібрали крафтових локальних виробників соусів, адже в Україні їх готують на будь-який смак – від ніжно-солодких поєднань, до тих, які горять та палають у роті.
Перець і абрикос? А чом би й ні, вважають у “Tato Pepper Jam”
Як щодо поєднати в одному соусі полуницю, м’яту, імбир та перець? А може чілі, вишню і розмарин? Такі сміливі експерименти можливі у крафтових соусах українського бренду “Tato Pepper Jam”.

“Скільки себе пам’ятаю – готую, але був момент, коли вирішив створити український гострий соус, який здивує світ”, – каже засновник компанії. Ідея створити свій бренд виникла у нього ще у 2013, коли він подорожував Індією. Дорогою від штату Гоа до Карнатаки він заблукав і випадково потрапив на поле з червоним перцем. Все, що було з собою – пляшка рому, екзотичні фрукти та свіжозірваний чілі. Чоловіку так запав у душу цей смак, що повернувшись додому він вирішив поекспериментувати з вітчизняними фруктами, овочами та перцем.
Читайте також: З кокоса, буряка та норі: сім українських виробників корисних чипсів
У лінійці бренду сім смаків джем соусів та шість – чілі соусів. Рівень гостроти всюди різний – від легкого до пекельного. Хоч всі соуси з перцем, але підходять як до м’яса, сиру, морепродуктів, так і до морозива чи коктейлів.
Де знайти: Сайт
Ціни: 100 грн
“Вогняр”: найгостріші соуси в Україні для справжніх вогнеїдів
І знову продукція для любителів пекельних відчуттів. “Ми впевнені, що гострий смак робить людей здоровими та щасливими”, – запевняють власники бренду “Вогняр”.

Овочі для своїх соусів тут вирощують самостійно – у селі Нагірна, що на Черкащині. Власники відшукують насіння сортів гострого та екстрагострого перцю у колекціонерів-любителів та промислових виробників з усіх куточків світу. До їх ферми можна завітати на екскурсію та навіть купити собі насіння, щоб самостійно поекспериментувати на балконі чи в городі.
У їхній лінійці можна знайти доповнення до будь-якої кухні світу – ідеальний азійський соус “Адобо” для рису чи локшини, французький “Месьє Діжон” до м’яса чи мексиканський “Чипотле” до закусок.
На сайті вказана гострота кожного соусу. Одиниця вимірювання – Сковіль або SHU. Чим вищий показник – тим перчик сильніше палатиме у роті. Для справжніх відчайдух рекомендуємо найгостріший соус в Україні – Trinidad Moruga Scorpion (150 000 SHU). Спершу він може здатися досить невинним, але з кожною наступною секундою жало цього скорпіону буде невблаганно завдавати болю вашому язику.
Де знайти: Сайт
Ціни: від 75 гривень за пляшку
“Vesa”: веганські соуси та майонез для тих, хто на дієті
“Vesa” – український крафтовий виробник пісних та веганських соусів. Склад їхніх продуктів вражає – ніяких підсилювачів смаку, барвників, ароматизаторів чи хімії, тільки натуральні інгредієнти. Тому і термін придатності обмежений – після відкриття “Vesa” зберігаються лише три тижні.

У лінійці сім видів соусів – від песто до болоньєзе. Є навіть веганський майонез. Виявляється, навіть він може бути корисним, смачним та низькокалорійним одночасно – без використання яєць та хімічних домішок. Тут можна підібрати ідеальну заправку до салатів, пасти, бургерів або тостів. Як бонус в Instagram цієї гастромарки безліч корисних та вишуканих рецептів – пенне з овочами, веганський омлет з нутового борошна, брускета з тофу та багато іншого.
Де знайти: Instagram
Ціни: від 70 грн
“Hell Daddy”: брутальні смаки, від яких роздирає горлянку
Брутальний дизайн та сміливі назви гастробренду “Hell Daddy” навряд залишать когось байдужим. “Смерть ворогам”, “Лови гранату”, “Вирви язик” – приблизно такі написи ви зустрінете на авторських крафтових соусах. Окрім того, вони повністю натуральні – ніяких барвників, загущувачів, підсилювачів смаку та консервантів.

Засновник гастромайстерні, вінничанин Олександр Горчаков, підкорив цими соусами навіть суддів “Майстер шефу”, а провокаційні назви на склянках стали приводом для сюжету на російському телебаченні. Їх там презентувати як “гострі соуси, що нагадують кров”. Мабуть, ну дуже палало.
Читайте також: Натуральний присмак літа: 5 виробників крафтового морозива в Україні
Знайти смаколики тут можуть не тільки поціновувачі гостренького. Для тих, хто не в захваті від вогняного ефекту, є три смаки кисло-солодких соусів з незвичними поєднаннями – пряна журавлина, полуниця і хабанеро та гранат і хабанеро. Якщо ж ви все-таки хочете полоскотати свої рецептори, то варто звернути увагу на баночку “Роздери горлянку”, у складі якої найгостріший перець у світі Trinidad Scorpion.
Де знайти: Сайт
Ціни: від 80 грн
“All stars sauce”: збирали рецепти у 38 країнах світу
Агов, гурмани тут? Ми знайшли для вас багато цікавого – грибний соус з ароматом білого трюфеля, справжній італійський Тартуфо та традиційний японський Теріякі. От тільки готують їх в Україні.
Власники бренду “All stars sauce” по краплинах збирали рецепти своїх соусів. У пошуках ідеальних смаків вони об’їздили 38 країн, з яких привезли тільки найкращі рецепти.

Серед їхніх цікавинок – французький делікатес, а саме цибулевий джем. У складі цибуля сорту Марс в поєднанні зі свіжою паприкою, родзинками, сухим червоним, апельсиновим соком, спеціями і гострим перцем. Це ідеальний компаньйон до м’яса, риби, бургерів, сиру, паштету з печінки. А на його створення у команди пішов цілий рік. Вони жартують, що навіть Стіна плачу в Єрусалимі не бачила стільки сліз, скільки їхня команда, коли раз за разом чистила гори цибулі.
Де знайти: Сайт
Ціни: від 100 грн
Сімейні натуральні соуси “Mr. Caramba”
“Mr. Caramba” – сімейний бізнес подружжя Мартинових з Дніпровщини. Тут працюють за принципом “хочеш зробити якісно – зроби сам”, тому соуси виготовляються у відносно малих кількостях, а серед робітників чоловік з дружиною та їхні батьки.
“Кожна баночка нашого соусу виготовляється вручну. Починаючи від очищення сировини, перероблення, контролю співвідношень інгредієнтів, оцінки на смак, колір, консистенцію, закінчуючи стерилізацією тари – все проходить у нас перед очима”, – запевняють у “Mr. Caramba”.

Ще один принцип бренду – максимальна натуральність. У складі ви не знайдете ніякого цукру, крохмалю або згущувачів. Виготовляють продукт з локальної сировини – щось вирощують своїми силами, щось закуповують у місцевих фермерів.
В асортименті як класичні та звичні нам соуси – “Димний барбекю”, “Домашній сацебелі”, так і екзотичні мікси на кшталт “Вишні та часнику” або ж “Брусниці з червоним вином”.
Де знайти: Сайт
Ціни: від 89 грн
Якщо джем, то з бекону: соуси “БоЇм” від подружжя мандрівників
Ви коли-небудь задумувались, як смакує джем з бекону та бурбону? Бренд “БоЇм” задумався і зробив. Тому якщо хочеться чогось незвичайного – це саме те, що треба. У складі безпосередньо сам бекон, кленовий сироп і цибуля для солодкості, бурбон і часник для аромату, чілі для пікантності. А смакує такий соус як до м’ясних страв, так і до … морозива.

“БоЇм” – це сімейне виробництво, яке заснувало подружжя завзятих мандрівників Олександр та Марина Черноголов. Львів’яни зібрали у своїй лінійці смаків найекзотичніші соуси – тут можна знайти африканську харіссу, індійське чатні, корейський кімчі та багато чого іншого.
«Ми любому подорожувати і їсти. Першим ділом в подорожах шукаємо місцеву їжу. Розшукуємо такі місця, де готують власники, а якщо вдається потрапити до місцевих на кухні – це рай», – розповідають засновники української гастромарки.
Читайте також: Черкаський абсент та тернопільський віскі. П’ять крафтових алкогольних напоїв від українських виробників
Окрім екзотичного беконового джему з бурбоном, «БоЇм» готує ще 10 смаків крафтових соусів, 12 видів солодких та солоних карамелей, 7 смаків ігристої комбучі.
Де знайти: Сайт
Ціни: від 65 грн