Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Українські парфуми з незламного Харкова. Як бренд Bibliotheque de parfum відновив роботу в Чернівцях

Опубліковано

Лариса Некрасова – парфумерка, засновниця брендів Bibliotheque de parfum та Votre Parfum. До повномасштабного вторгнення підприємиця розвивала у Харкові успішний сімейний бізнес, мала чотири офлайн-магазини та співпрацювала з італійськими та французькими парфумерами.

Однак бізнес довелося поставити на паузу, коли Росія вперше обстріляла Харків. Зранку 24-го лютого Лариса разом із чоловіком та донькою виїхали до Чернівців. Про евакуацію бізнесу тоді ніхто не думав: на першому місці були питання безпеки та порятунку батьків.

У новому місті парфумерка почала волонтерити й готувала обіди для інших переселенців. Вона була переконана, що парфуми під час війни – найменше, що буде цікавити українців. Але вже через місяць на сторінки брендів почали надходити повідомлення від клієнтів. Люди хотіли знову замовити улюблені аромати, аби згадати мирні часи.

Лариса Некрасова

парфумерка, засновниця брендів Bibliotheque de parfum та Votre Parfum

Від нішевого бутика до власного бренду 

В університеті та після завершення навчання я працювала журналісткою, писала тексти, а згодом потрапила на телебачення. Утім було кілька неприємних ситуацій, через які вирішила змінити професію. Тож, коли народилась донька, я пішла працювати топ-менеджеркою. 

Одного разу ми з донькою потрапили в аварію, після якої я фактично заново вчилася ходити. Тоді прийшло певне переосмислення, я зрозуміла, що надто багато працюю. А ще визначила, що саме є для мене справді важливим. Після цього я пережила розлучення та дуже складний етап у житті. А далі – познайомилась з майбутнім чоловіком, який вже тоді займався продажем парфумів. 

засновники бренду парфумів Bibliotheque de parfum

Разом ми створили невеликий бутик і почали думати про запуск власного бренду. Мені цікаво щось створювати власними руками, придумувати щось своє. Наприклад, я можу виливати свічки, експериментувати, поєднувати цікаві компоненти, бо це приносить мені задоволення. Тому першочергово Votre – це назва магазину, який ми відкрили 12 років тому. 

Кожен наш парфум – це особиста історія

Під час презентації одного бренду парфумів ми почули, що в світі існує багато парфумерних мануфактур, і здебільшого це невеликі сімейні бізнеси. Вони можуть століттями виготовляти свою продукцію, передаючи знання від покоління до покоління. І при цьому не отримують великих доходів, але залишаються щасливими, бо творять своє. 

Bibliotheque de parfum – власний бренд нішевої парфумерії, який ми заснували три роки тому. Рішення відкрити власну справу було легким та логічним, адже ми доволі довго займалися косметикою, утім хотіли створювати власну продукцію. 

Завдячувати цьому рішенню варто нашій подорожі до Флоренції. Разом із родиною ми гуляли містом та натрапили на магазин, продавчиня якого була дуже схожою на мою маму. Чоловік спробував заговорити до неї англійською, однак жінка відповіла, що нічого не розуміє. З цього й почалося наше знайомство.

парфуми Bibliotheque de parfum

Через гугл-перекладач я розповіла про наш бренд та виробництво свічок. А ще згадала про ідею створити бібліотеку парфумів та об’єднати кількох парфумерів. Фернанда відреагувала позитивно й запропонувала навчити мене парфумерії. Згодом ми почали працювати над спільною лінійкою й через деякий час, за рік до пандемії ковіду, випустили перші дев’ять ароматів. 

Кожен наш парфум – це особлива історія людей, які були чи є в моєму житті. Чому бібліотека? Бо це колекція різних ароматів, багатогранних, легких та з великою кількістю ноток, але завжди цікавих. Коли я пишу технічне завдання парфумеру, то намагаюся описати стан людини. 

Наприклад, коли ми створювали лінійку «Вісім станів жінки», то розуміли, що жінка ‒ це нескінченна кількість різних станів, деякі її руйнують, а інші – роблять щасливою та справжньою. Цією колекцією я закликаю гармонізувати ці стани, адже зараз у нас багато ненависті та злості. Попри це варто починати з себе й не забороняти собі далі жити. Адже від наших деструктивних станів життя не зміниться на краще.

Ми даємо нашим клієнтам свободу та вибір

Кожна людина – це окремий всесвіт, і до кожного має бути індивідуальний підхід. Коли людина каже, що вона хоче щось свіженьке, м’якеньке, то це не завжди так і є. Тому я завжди уточнюю, що саме вона розуміє під «легеньким». Після цього часто дізнаюсь, що клієнтка, наприклад, полюбляє шоколад, східні прянощі, мускуси. Тож для неї саме це і є «легеньким». 

І це логічно, адже ми всі – різні. Для когось фрукти пахнуть занадто солодко, а для когось – це свіжі парфумчики. За допомогою ароматів людина може додати собі впевненості, сексуальності. Нішева парфумерія проти шаблонів. До кожної людини варто підходити як до особистості, а не рівняти всіх під одне кліше. 

пробники парфумів Bibliotheque de parfum

Ми маємо надати вибір нашому клієнту. Для цього пропонуємо парфумерний гардероб з п’яти пробників, які можна протестувати і обрати згодом велику пляшку. Буває, що жінка забігає в магазин, на папірчику нюхає запах, купує, а потім не користується. Так відбувається тому, що з парфумерією треба «пожити», адже кожен із нас має свій запах тіла. І коли він змішується з парфумом, виходить зовсім інший аромат.

Я вважаю парфумерію чимось магічним. За допомогою одного пшика можна перенестись у спогадах в будь-яке місце. Це не щось буденне, а особливий вид мистецтва. Наша парфумерка Фернанда Руссо завжди каже, що може уявити себе в образі, одягнути «костюм» свого майбутнього парфуму. Парфумери – це дуже творчі люди, які не просто поєднують різні масла і отримують гарний запах, а й вкладають в цей процес сенси. 

Задумались над евакуацією після прильоту по складах

Попри розмови про можливе вторгнення, ми нічого не робили, навіть не підготували «тривожні» валізки. У мене було передчуття, що буде щось страшне, але я не змогла переконати в цьому своє оточення. Ми не знімали приміщення в новому місті, не перевозили наші склади. Наш ранок 24 лютого розпочався на двадцять першому поверсі: прокинулися й побачили, що Харків бомблять. Єдине, що було підготовлено – це автівка. Але ми багато подорожуємо, тож вміємо швидко збирати валізи. Зібрались за 15 хвилин, забрали всі документи та найнеобхідніше – і поїхали. 

Читайте також: Vesna з Бучі. Знищений окупантами бренд косметики відновив роботу у Львові й готує мазі для ЗСУ

Протягом наступного місяця абсолютно не думали про бізнес. По-перше, сподівалися, що війна незабаром закінчиться. А по-друге, хвилювалися за батьків, адже вони відмовилися виїжджати, а єдиною цінністю тоді був саме порятунок рідних. Згодом зникли кілька наших працівників, та, на щастя, сьогодні з ними все гаразд. Коли в наші склади на Салтівці прилетіли російські снаряди, ми вперше задумалися над евакуацією бізнесу.

На відновлення роботи нас підштовхнули клієнтки

Для переїзду ми обрали Чернівці, адже тут живуть наші друзі, а також вінчальні батьки, які й запросили до себе. Спочатку здавалося, що парфуми під час війни не потрібні нікому. Та й на першому місці були зовсім інші речі – подушка, ковдра та їжа. Я взялася готувати, аби бодай якось допомогти переселенцям, які також їхали до Чернівців. Думаю, за все своє життя я ще ніколи не готувала так багато впродовж одного місяця.

А потім наші клієнти почали запитувати, чи ми працюємо. Одна жінка написала, що її донька прикрасила нашою свічкою підвал, в якому їхня родина ховалася від бомбардувань. Ця свічка горить 40 годин, тому рятувала сім’ю, коли вимикали світло. Так речі, які раніше здавались нам буденними, під час війни повертали людей в нормальний стан. Також писали клієнтки з-за кордону, запитували, чи можемо вислати парфуми, мовляв, це спогад про часи, коли вони були щасливими. 

парфуми від харківського бренду

Тому ми вирішили відновити роботу. Проблем із пошуком приміщення не було, адже я довго працювала комерційною директоркою й встигла відкрити понад сто магазинів. Знайти локацію й домовитись про оренду – це, напевно, було найлегшим завданням, яке довелося вирішити нашій родині. 

Значно складніше було хлопцям у Харкові, які вивозили все з наших складів та магазинів. Вони робили це під постійними обстрілами та бомбардуваннями. Я дуже хвилювалася й думала навіть залишити все в рідному місті. Та зрештою нам вдалося успішно евакуювати все необхідне. 

Тепер ми не лише власники, а й маркетологи та контент-спеціалісти

Сьогодні наша велика компанія стала дуже маленькою. Вона не була багатотисячною, але у нас працювали десятки людей, зокрема, жінки, які мають маленьких дітей. Із кожною з них я знайома вже щонайменше три роки, тож дуже ціную усіх членів колективу. До речі, частину команди нам вдалося перевезти до Чернівців.

Взагалі наш бізнес є сімейним: працюємо я, чоловік, донька та брат. Родинні цінності дуже важливі для мене й добре поєдналися з професійною діяльністю. Зараз ми взяли на себе більше ролей. Не просто власники, а й маркетологи, контент-спеціалісти та інші ролі, якими колись опікувалися наймані працівники.

Насправді війна, попри весь страх і тривогу, дала щось кожному з нас, підштовхнула до чогось такого, на що ми не могли наважитися в звичайних умовах. Хтось вперше поїхав за кордон, хтось одружився, хоча довго відкладав, а хтось – розлучився, адже стосунки не витримали складних умов. Ми зараз в тому стані, коли нарешті збагнули, що є найціннішим у житті. 

парфуми Bibliotheque de parfum

Ризикнули й розповіли про наш бренд на весь світ

Ми розуміли, що нашому бренду необхідно виходити на нові ринки. Мріяли потрапити на Cosmoprof Worldwide Bologna – всесвітню виставку, де представлена велика кількість брендів б’юті-індустрії. Але для цього слід неабияк підготуватися: зробити красивий стенд, промо, підготувати продукцію тощо. Тож перенесли цю ідею на наступний рік. Наш бізнес потребував розвитку тут і зараз.

І знаєте, що? На пошту прийшло запрошення від організаторів Cosmoprof Worldwide Bologna! Я читаю цей лист і розумію, що у нас немає на це ані бюджету, ані парфумів, ані навіть заброньованого місця. Але водночас з’явилася якась така впертість, що ми наважилися ризикнути й взяти участь у виставці. 

Мені дуже допомогли директорка з маркетингу Юля та Женя, яка поїхала зі мною в ролі перекладачки. І, звісно, мій чоловік, який весь час підтримував мене. Окрема подяка Фернанді, яка допомогла випустити цю лінійку в Італії. Колекція вийшла зовсім не такою, як ми планували. Це мала бути елітна пляшечка, преміальне пакування, але ми зрозуміли, що зараз це все не так важливо. Важливий лише сам парфум.

парфуми Say Yes!

Ми презентували десять ароматів із класичної бібліотеки та лінійку «Вісім станів жінки». Цю колекцію ми розробили ще до повномасштабної війни й планували отримати продукцію 23 лютого, але перевізник просто забув парфуми в Італії. Фернанда потім написала, що це найкраще, що могло статися. 

Загалом на Cosmoprof все було зовсім не так, як ми планували. Але ця виставка – найкраще, що ставалося з нами за останній час. Ми познайомилися з представниками різних компаній, обговорили потенційну співпрацю, поспілкувалися з критиками, які зацікавилися технічними моментами нашого виробництва. Власне, отримали велику можливість заявити про себе на весь світ.

Нашими парфумами користуються захисниці на передовій

Наразі ми максимально сфокусувалися на онлайн-продажах і маємо амбітний план – подолати всі кордони, стати всесвітньо відомими й зробити так, аби про наш бренд дізнались на всіх континентах.

Щодо власного виробництва, я планую створити щось з корисної косметики. Наприклад, крем для рук з SPF. Жінки не часто переймаються захистом рук від сонця, а це також дуже важливо. Крім того, хочу розробити засоби для догляду за тілом. Адже це своєрідний ритуал, який дає можливість присвятити час виключно собі й водночас – попіклуватися про себе. 

Я часто спілкуюся з жінками, які воюють, і щиро захоплююсь ними. Серед захисниць є й наші клієнтки. Вони розповідають, що беруть маленькі парфуми навіть туди, на передову. Навіть такі, здавалося б, дрібниці піднімають їм настрій. Тож якщо те, чим я займаюся, бодай трохи змінює людей на краще – ми все робимо правильно.

А ще мені здається, що без парфумів життя не повне. Вони є обов’язковим атрибутом кожного нашого дня. Я справді вірю в те, що парфуми можуть змінювати життя. І, зважаючи на відгуки, які ми отримуємо від наших клієнтів, це не лише моя думка.

Коментарі

Суспільство

Велосипеди залишали всюди: як жителька Чернігівщини ініціювала створення велопарковки в селі

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Раніше жителі Количівки на Чернігівщині залишали велосипеди біля дерев чи під магазинами — їх було не злічити. Тепер біля місцевого ліцею красується сучасна 36-місна велопарковка з накриттям. А все завдяки місцевим жінкам, які у 2022 році створили ГО «Юстина», невтомно пишуть грантові заявки та досліджують, що ще можна змінити в селі. 

ШоТам поспілкувалися з очільницею організації Ольгою Вовченко про те, як завдяки опитуванню дізналися, що потрібна велопарковка в селі, та чому зміни в Количівці лише розпочинаються.

Ольга Вовченко

очільниця ГО «Юстина».

Вирішили створювати свою громадську організацію

Я працювала у Чернігівській обласній дитячій лікарні фельдшеркою, але через скорочення штату стала домогосподаркою. Коли почалося повномасштабне вторгнення, то ми з чоловіком вирішили не виїжджати, адже обоє — медики. Спочатку лікували військових, а коли Количівка вже була відрізана від Чернігова, взялися допомагати місцевим. 

Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.

Якраз напередодні 24 лютого у Количівку приїжджала представниця Українського жіночого фонду — місцеві жінки прийшли послухати, навіть створили групу самодопомоги. Але після початку вторгнення ми про проєкти не думали — турбот вистачало. Та невдовзі представниця фонду зателефонувала, аби поцікавитися, як справи в групи. Кілька жінок уже роз’їхалося, але дехто лишився і ми знову згуртувалися.

Ми ризикнули: прописали проєкт для психологічної підтримки жінок, але ще ж треба його реалізувати через громадську організацію, а в нас її не було. Нам запропонували партнерську з Корюківки, але це далеко. Транспорту нема, дороги погані, інтернету нема — що ж ми будемо робити? Вирішили створювати своє.

Частина учасниць ГО «Юстина». Наразі в ГО є 3 постійні учасниці, і кілька долучаються за змоги. Фото надала героїня 

«Юстина», бо справедливість

Так у вересні 2022 року ми, жінки з Количівки, створили громадську організацію «Юстина». Назву пояснюю просто — бо «справедливість» (з лат. justus — справедливий — ред.). Тоді ніхто не знав, що таке ГО, яка знадобиться документація і як створювати проєкти, але ми всього вчилися в процесі.

Перший проєкт «Юстини» — «Клуб Юстина надає крила» — підтримав Український жіночий фонд. Для нього місцева влада надала нам приміщення в будинку культури, і ми почали проводити там різноманітні заходи для психологічної підтримки жінок і дівчат. Грошей у селі не вистачало, тож ми приносили дрова з дому, аби зігріти приміщення. 

Ми запрошували психологиню, юриста, тому що багато жінок мали юридичні питання, а доїхати до Чернігова тоді було складно. Проводили й заходи з дітьми — ми хотіли, щоб діти теж могли розвантажитися психологічно.

Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.  

Після першого успішного проєкту було багато інших: робили спільний перегляд кіно для мам з дітками, створювали алеї пам’яті та невеликий меморіал в селі, інформували жінок про гендерно зумовлене насильство. 

Стратегічна сесія ГО «Юстина». Фото надала героїня 

Читайте також: Спершу був «хейт», згодом з’явився діалог: на Чернігівщині жителі голосують і змінюють свою громаду

Спільний запит у селі — велопарковка

У кожному дворі в Количівці є один чи кілька велосипедів — так діти добираються до ліцею, а багато працівників — на роботу. Тож коли в селі проводили анкетування, то виявили спільний запит — відсутність місця для роверів.

Я теж спостерігала за ситуацією — велосипеди всюди: біля магазину, пошти, біля ліцею просто валяються. Моя дитина додому приходила й жалілася, що там ланцюг злетів, там колесо пробите чи спиця погнулася.

Велосипеди були в Количівці всюди. Фото надала героїня

Так і виникла ідея — можна водночас облаштувати велопаковку та популяризувати здоровий спосіб життя. Тож коли ГО «Юстина» цьогоріч проходила навчання з організаційної спроможності й організатори запропонували подати якийсь проєкт на 250 тисяч гривень фінансування, ми точно знали, що робити.

Часу було небагато: на написання проєкту дали тиждень, а на реалізацію — місяць. Під час повторного анкетування зʼясували, що більшість людей була за встановлення велопарковки біля відбудованого ліцею, адже він розташований у центрі села й багато жителів його відвідують. Тож за підтримки ІСАР Єднання та Фонду «Партнерство за сильну Україну» ГО «Юстина» почала роботу.

Місцеві встановлюють спеціальне покриття на велопарковці в Количівці. Фото надала героїня

Ми залучили фахівців, провели заходи з безпеки — наприклад, тренінги з домедичної допомоги. Також організували велопрогулянку з дітьми по Количівці. Провели аудит безпеки, почали розробляти туристичні маршрути — і велопарковка в селі запрацювала.

Зізнаюся, мені було важливо прислухатися до дітей, адже вони залишали свої побажання щодо покращення села в спеціальній коробочці, а в межах одного з проєктів брали участь в опитуваннях.

Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.

Зробили покриття та надихнули інших на зміни

Робота над велопарковкою не була простою — постачальник затримував терміни через перебої зі світлом, а ще треба було встановити конструкції та камери спостереження. Та попри всі складнощі, на початку цього навчального року велопарковку в селі зрештою відкрили. Та на цьому історія не закінчилася, адже покриття на майданчику не було — лише пісок. Я вирішила продовжувати шукати фінансування, але це було складно — більшість бізнесів були зайняті відбудовою.

Ось такою вийшла велопарковка біля ліцею в селі Количівка. Фото надала героїня

Проходить день, тиждень, а в дітей грузнуть колеса, вони пісок заносять до школи й додому. І я думаю: «Це ж дощі підуть, і буде ще гірше». То моя знайома й запропонувала відкрити збір. За зібраних 30 тисяч гривень нам таки вдалося зробити покриття. 

Витрати могли бути набагато більші, але виробники давали неймовірні знижки — я їм розповідала, для кого ми це робимо, і вони йшли назустріч. Так ми закупили решіточки, щебінь, спеціальне волокно.

Дуже радісно, що досвід цієї велопарковки поширився й далі — завідувачка місцевого будинку культури теж прописала схожий проєкт, щоб зробити велопарковку в ще одному місці. Ми завжди готові ділитися своїм досвідом.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця додає ще один поїзд до Варшави: що відомо

Опубліковано

Укрзалізниця запускає другу пару поїздів на популярному маршруті Варшава – Рава-Руська – Львів. Відтепер із запровадженням нового графіка пасажири зможуть дістатися Чернівців, завдяки поїзду №865/866, що курсуватиме через Тернопіль, Чортків і Заліщики.

Про це повідомляє УЗ.

Як працюватиме новий маршрут?

  • На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
  • На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.

Це сучасні комфортабельні поїзди, які забезпечать комфортну подорож для пасажирів.

Читати також: «Укрзалізниця» показала оновлений електропоїзд на маршрути з Дніпра

Що змінюється для пасажирів?

Додаткові місця на маршруті значно розширять можливості залізничного сполучення із західними областями України. Тепер із Варшави до Чернівців можна буде дістатися з пересадкою в Раві-Руській, а також зручно подорожувати до Львова, Тернополя чи Коломиї.

Маршрут Варшава – Рава-Руська – Львів – Коломия також залишається незмінним — на ньому продовжить курсувати поїзд №767/768 – 867/868.

Фото обкладинки: УЗ.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили акцію «2 000 подарунків до Нового року»: як здійснити мрію дитини

Опубліковано

15 листопада в Україні стартувала щорічна благодійна акція БФ «Твоя опора» «2 000 подарунків до Нового року», у межах якої кожен може здійснити мрію конкретної дитини, яка не може обійняти свого тата чи маму.

Про це повідомляють представники благодійного фонду.

Які діти отримають подарунки?

Це діти, які втратили батьків-Героїв, що захищали нашу країну, діти з родин військовослужбовців, діти з багатодітних сімей та родин опікунів, усиновлювачів, прийомних батьків, дитячих будинків сімейного типу. А ще — діти, які через складні життєві обставини були позбавлені батьківського піклування. 

Благодійну акцію «2 000 подарунків до Нового року» започаткував благодійний фонд «Твоя опора». Постійний партнер акції — компанія «Нова Пошта».

«Акція «2000 подарунків до Нового року» має на меті не просто зробити подарунок, а втілити мрію кожної дитини. Тому ми завчасно зібрали дитячі листи з новорічними мріями. А втілити ці мрії — може кожен із вас», — говорить засновниця  БФ «Твоя опора» Валерія Татарчук.

Читати також: У Полтаві відкрили новий центр психоемоційної підтримки для дітей і батьків

Про цьогорічну акцію

Цьогоріч свої листи із побажаннями до Святого Миколая та Санти надіслали 2000 дітей. Вони мріють про дуже прості речі: декоративну косметику; колонку, щоб слухати улюблену музику; кінетичний пісок; термос для чаю; розмальовку; теплий шарф. 

Ознайомитися зі всіма мріями та здійснити одну із них — можна на сайті БФ «Твоя опора». Всі подарунки доставить за свій рахунок у будь-яку точку України «Нова Пошта». 

З поваги до особистого життя та безпеки всіх дітей, які написали листи-побажання та чиї мрії опубліковані на сторінці акції, їх персональна інформація — прізвища, повна дата народження, місце перебування, фотографії чи будь-які діагнози — не висвітлюються у відкритому доступі.

Нагадаємо, що пошкоджений корпус «Охматдиту» підготували до зими: лікарня прийматиме на 15% більше пацієнтів (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі