

Військо
Українські оператори IRIS-T подарували послу Німеччини дармовиси з уламків збитих ракет (ФОТО)
Посол Німеччини в Україні Мартін Єґер зустрівся з українськими військовими, які керують зенітним ракетним комплексом IRIS-T. Один з них — Олександр, який є військовим повітряного командування «Захід», чий підрозділ вже знищив 103 крилаті ракети та ударні дрони росіян.
Про це повідомили в повітряному командуванні «Захід».
Зустріч посла Німеччини та операторів IRIS-T
Олександр починав службу на ЗРК Бук М1, і лише за перший місяць повномасштабної війни його розрахунок знищив 20 ворожих літальних апаратів. Зараз він один із найрезультативніших операторів IRIS-T.
Під час зустрічі Олександр розповів послу про роботу на комплексі та подякував за допомогу:
«Це честь для мене сказати слова вдячності вам особисто. IRIS-T захищають життя людей, важливі об’єкти інфраструктури. Ми з колегами маємо найкращі враження від роботи на комплексі».
У відповідь Мартін Єґер підкреслив професіоналізм українських військових і запевнив, що Німеччина продовжить постачання IRIS-T у наступні два роки.
Читайте також: «АВТ Баварія» задонатила $150 000 на новітні турелі для збиття «Шахедів»
Після зустрічі сторони обмінялися символічними подарунками. Олександр отримав персональний коїн посла, а Мартін Єґер — коїн повітряного командування «Захід» та дармовиси, зроблені з уламків збитих російських ракет.
У командуванні зазначили, що Німеччина вже передала Україні системи PATRIOT, IRIS-T і установки Gepard. Загальний обсяг допомоги з початку війни сягнув 48 мільярдів євро, з яких 28 мільярдів спрямували на військові потреби.




Нагадаємо, що Німеччина надасть Україні 5 мільярдів євро, зокрема для виробництва далекобійної зброї.
Фото: фейсбук-сторінка повітряного командування «Захід»
Військо

Служба безпеки України передала в Національний Музей історії України у Другій світовій війні один із морських безпілотників Sea Baby. Цим багаторазовим дроном уразили 11 російських кораблів та підірвали Кримський міст.
Про це повідомили в СБУ.
Дрон-ветеран
У службі безпеки безпілотник називають дроном-ветераном. Вказаний експонат належить до класу «багаторазових» безпілотників, які після виконання бойових завдань повертаються на пункт базування.
Цей дрон успішно виконав декілька місій і сумарно пройшов по Чорному морю понад 4 тисячі кілометрів. Зокрема, представлений Sea Baby вів «морський бій» з російською авіацією у грудні 2024 року. Безпілотник отримав значні пошкодження, однак виконав бойові задачі та повернувся в пункт базування. Наразі, за даними СБУ, дрон не можна використовувати за призначенням, тож човен повністю убезпечили та передали до музею.
«Для нас велика честь приймати в музеї легендарний дрон СБУ Sea Baby. Цей винахід змусив росію переховувати більшість своїх військових кораблів в бухті Новоросійська і дозволив Україні розблокувати «зерновий коридор». Впевнений, що цей експонат матиме шалену популярність серед відвідувачів. Кожен захоче доторкнутися до сучасної історії, яку творять справжні герої», — зазначив директор Музею історії України у Другій світовій війні Юрій Савчук.
Читайте також: «Конотопська відьма» на варті моря: Театр Франка передав бійцям ГУР дрон Magura V7
Еволюція морських безпілотників
За словами Івана Лукашевича, бригадного генерала військової контррозвідки СБУ, надводний морський дрон Sea Baby — унікальна розробка, що за надійністю, технологічністю та універсальністю випереджає будь-які світові аналоги.
«Морські надводні дрони, створені фахівцями СБУ, з 2022 року пройшли еволюційний шлях від експериментальних моделей дронів-камікадзе до багатоцільових морських платформ — швидких, майже непомітних для ворога та здатних долати тисячу кілометрів і нести бойовий заряд понад 1000 кг. Sea Baby виконують найрізноманітніші задачі в Чорному морі – від дистанційного мінування до атак на воєнні об’єкти та незаконно збудовані споруди в Криму», — розповів Лукашевич.


Нагадуємо, що дрони від «Спільноти Стерненка» знищили 12 російських «Буків» на 472 мільйони доларів.
Фото: фейсбук-сторінка СБУ
Військо

За п’ять місяців 2025 року українські дрони, які закупив БФ «Спільнота Стерненка» знищили 11 зенітно-ракетних комплексів «Бук» — ключових елементів протиповітряної оборони російських військ. Ще один комплекс уразили у 2024 році.
Про це повідомили у благодійному фонді.
Комплекс «Бук» — це зенітно-ракетна установка середньої дальності, призначена для ураження літаків, гелікоптерів, ракет і безпілотників. Їх знищення відкриває небо для українських дронів та авіації й знижує ефективність російської оборони.
У 2023 році не було зафіксовано жодного влучного удару по системах «Бук». Проте вже цьогоріч динаміка суттєво змінилася завдяки розвитку технологій і ефективній роботі операторів безпілотників.
Читайте також: На Курщині український дрон підірвав склад мін і бронеавто «Ахмат» (ВІДЕО)
Опубліковано БФ Спільнота Стерненка Середа, 11 червня 2025 р.
Нагадаємо, що «Спільнота Стерненка» зібрала понад 85 мільйонів гривень на дрони для збиття «Шахедів».
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «Спільноти Стерненка»
Військо

Бійці 413-го батальйону «Рейд» Сил безпілотних систем завдавали нових ударів по позиціях противника на території Курської області. Підрозділ діє у складі зведеного загону БПС 78-ї окремої десантно-штурмової бригади «Джміль».
Про це повідомили в СБС.
Цього разу воїни виявили склад протитанкових мін, залишений росіянами без належного маскування, та знищили його за допомогою безпілотника. Також оператори БПЛА вразили бронеавтомобіль З-СТС відомий під назвою «Ахмат», який використовують силові структури Чечні.
Крім того, під вогонь українських дронів потрапили вантажівки, пікапи та мікроавтобуси противника. Як вказують у СБС, ці втрати ускладнюють логістику та знижують мобільність окупаційних сил.
Читайте також: Сили безпілотних систем уразили одне з найбільших російських виробництв пороху для зброї
🔥 Оператори СБС продовжують знищувати противника на Курщині Воїни 413-го батальйону «Рейд» Сил безпілотних систем, які діють на Курщині у складі зведеного загону БПС 78 ОДШП «Джміль», виявили та знищили склад протитанкових мін. Противник залишив їх у посадці без належного маскування – за що й поплатився. Крім того, бійці підрозділу за допомогою БПЛА уразили бронеавтомобіль З-СТС – відомий як «Ахмат» через те, що був створений на замовлення силових структур Чечні. Серед інших втрат противника від ударів операторів «Рейду» – вантажівки, пікапи та мікроавтобуси. Кожна така знищена ціль ускладнює логістику противника та знижує його мобільність на передовій. 🇺🇦 СБС: На крок попереду! #силибезпілотнихсистем
Опубліковано Командування Сил безпілотних систем ЗС України Четвер, 12 червня 2025 р.
Нагадаємо, що Сили оборони атакували важливий завод росіян за 40 кілометрів від Москви.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка СБС