

Військо
Німеччина надасть Україні 5 мільярдів євро, зокрема для виробництва далекобійної зброї
28 травня у Берліні міністри оборони України та Німеччини — Рустем Умеров і Борис Пісторіус — підписали угоду про фінансування виробництва далекобійного озброєння українського виробництва. Загальну суму допомоги оцінюють у п’ять мільярдів євро.
Про це повідомили на сайті Міноборони Німеччини.
Про новий пакет допомоги
В оборонному відомстві зазначили, що Німеччина вперше інвестуватиме напряму в українську збройову промисловість. Країна забезпечуватиме швидке виготовлення та постачання систем для ЗСУ вже найближчими тижнями. Також Україні нададуть стрілецьку зброю, артилерійські боєприпаси та снаряди для ППО.
Крім того, в Німеччині уклали контракт із компанією Diehl на постачання систем протиповітряної оборони та боєприпасів до них.
Читайте також: Роботи на війні: як 21-річний боєць творить армію майбутнього
Допомога охоплює й інші сфери: Німеччина профінансує українське медичне обладнання та забезпечуватиме безперебійну роботу супутникового зв’язку для українського командування.
Загальний обсяг допомоги — близько €5 млрд. Частину коштів уже затвердив Бундестаг, а нова підтримка стане частиною довгострокової програми зі зміцнення обороноздатності України. Німеччина також просуває міжнародну ініціативу щодо постійного укріплення української ППО.
Нагадаємо, що спецпризначенці ГУР висадилися з гелікоптерів у тил росіян і провели успішну операцію.
Фото обкладинки: Pixabay
Військо

12 червня 2025 року в межах чергового етапу великого обміну, погодженого у Стамбулі, до України повернулися військовополонені з-поміж важкопоранених і тяжкохворих захисників.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Що відомо про новий обмін
Серед звільнених є військовослужбовці Збройних сил України, зокрема Десантно-штурмових військ, ВМС, Повітряних сил, Сил територіальної оборони, Служби безпеки, Держприкордонслужби та Нацгвардії. Усі визволені — чоловіки з рядового та сержантського складу.
Усі воїни воювали на Донеччині, Херсонщині, Харківщині, Запоріжжі та Луганщині. Частину оборонців вважали зниклими безвісти. Деякі з них захищали Маріуполь та перебували в полоні понад три роки.
Читайте також: «Нічого не чув від родини 2 роки»: військові розповіли про листи, які отримували в полоні (ВІДЕО)
Після повернення додому захисники пройдуть медичне обстеження, отримають допомогу з фізичної та психологічної реабілітації, а також належні державні виплати за весь час перебування у полоні.
Сьогоднішній обмін є частиною ширшого процесу повернення військових у категоріях: віком до 25 років, поранені та хворі. Координаційний штаб продовжує роботу і найближчим часом відбудеться наступний етап звільнення.




Нагадаємо, що 23-річний військовий вивчив українську мову у російському полоні (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу
Військо

У ніч на 12 червня Сили безпілотних систем Збройних Сил України у взаємодії з іншими підрозділами Сил оборони завдали удару по важливому об’єкту російського воєнно-промислового комплексу. Ціллю атаки став завод у технопарку «Резоніт» у Зубово Московської області.
Про це повідомили в Генштабі.
Що відомо про підприємство
За повідомленням Генштабу, на території підприємства зафіксували вибухи. «Резоніт» займається серійним виробництвом друкованих плат і електроніки для високотехнологічної зброї. Результати вогневого ураження ще уточнюють.
Керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко зазначив, що ураження заводу «Резоніт» — це влучання по «жирній цілі» лише за 40 км від Москви. На базі технопарку розташовані підприємства, що працюють над розробкою електроніки, мікросхем і систем навігації для ракетного та морського озброєння.
Читайте також: Завдяки «Дронопаду» від «Повернись живим» військові збили нові ворожі дрони з ШІ (ВІДЕО)
«Резоніт» виготовляє багатошарові друковані плати, у тому числі гнучкі та високоточні мікроелектронні компоненти. Ці плати інтегрують у системи управління польотом, навігації та наведення, які використовують в ракетах «Іскандер», «Калібр», Х-101, дронах «Орлан-10», «Ланцет», «Куб», а також в артилерійських системах.
Нагадаємо, що Сили безпілотних систем уразили одне з найбільших російських виробництв пороху для зброї.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка СБС
Військо

Росія втратила понад мільйон військових з початку повномасштабного вторгнення в Україну. До цієї цифри входять як загиблі, так і поранені окупанти. Понад 628 тисяч втрат припадають на останні півтора року бойових дій.
Про це повідомили в Генштабі.
«Агресор увесь час лякав світ російським чоботом. Сьогодні сотні тисяч цих “чобіт” гниють і проростають травою по всій Україні: в Рудому лісі під Чорнобилем, у водах Дніпра біля Антонівського мосту, на териконах Донбасу, на Харківщині. Деякі з них — на дні Чорного моря, де затонув крейсер “Москва”»‚ — написали в Генштабі.
Такі масштаби втрат суттєво зменшили наступальний потенціал російської армії. Українські захисники продовжують стримувати значно більші сили супротивника, завдаючи йому суттєвих втрат у живій силі та техніці.
Читайте також: Перший військовий підрозділ УНР. Історія Богданівського полку (ВІДЕО)
Як зазначають у Генштабі, ці втрати стали відповіддю на злочини, вчинені російською армією в Бучі, Ірпені, Маріуполі, Куп’янську та багатьох інших українських містах.
У Генштабі додали:
«Вдячність кожному солдату, матросу, сержанту, офіцеру й генералу. Вдячність за стійкість у боротьбі, за вірність присязі, за професіоналізм і за віру в перемогу. Кожен знищений окупант — це наш крок до справедливого миру. Сьогодні ми зробили понад мільйон таких кроків».
Нагадаємо, що Сили безпілотних систем уразили одне з найбільших російських виробництв пороху для зброї.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «Хартії»