

Суспільство
Українські науковці прогнозуватимуть зміни клімату в Антарктиді та Арктиці
Національний антарктичний науковий центр разом із 30-ма науковими організаціями з різних країн світу моделюватиме зміни клімату в Антарктиді та Арктиці.
Відповідний проєкт під назвою “Полярні регіони в системі планети Земля: роль місцевих та регіональних полярних процесів у зміні полярного клімату та глобальної кліматичної системи” (PolarRES) переміг у конкурсі програми ЄС “Горизонт 2020”.
Про це повідомив у Фейсбуці Національний антарктичний науковий центр.
У дослідницькому консорціумі працюватимуть науковці з США, Великобританії, Нідерландів, Фінляндії, Норвегії, Німеччини, Китаю та інших країн.
Читайте також: Українська науковиця отримала престижну міжнародну стипендію
Загальний бюджет проєкту становить майже 8 млн євро, зокрема, в Україну надійде 132 тис. євро.
Яка мета дослідження?
Дослідники вивчатимуть, як динаміка атмосферних процесів, танення льодовиків, підвищення рівня та закиснення океану впливають на формування регіонального полярного клімату. Будуть застосовані та доопрацьовані моделі, які дозволять прогнозувати різні сценарії змін полярного клімату залежно від низки факторів, насамперед, людської діяльності.
Важливо, що дослідження паралельно відбуватимуться в обох полярних регіонах планети – Арктиці та Антарктиці.
“Участь наших вчених у такому масштабному міжнародному проєкті вкотре засвідчує: в Україні антарктична наука є “вікном можливостей”, що дає змогу вітчизняним науковцям долучатися до вирішення глобальних світових проблем. Однією з цих проблем є зміни клімату, які ми давно та дуже чітко бачимо в Антарктиді й які останніми роками вже сильно позначаються і на Україні. Про них сигналізують не тільки безперервні ряди метеорологічних спостережень, а й поведінка тварин, стан рослин та льодовиків”, – зазначив директор Центру Євген Дикий.
Читайте також: На станції Академік Вернадський вилупились пінгвинята (ФОТО)
У межах проєкту НАНЦ надаватиме кліматичні дані з української антарктичної станції «Академік Вернадський», братиме участь у верифікації відповідних моделей, а також робитиме власний аналіз атмосферних процесів.
Нагадуємо, що зараз на станції працює найсучасніший комплекс метеорологічного обладнання з усіх українських метеостанцій. Він передає багато параметрів онлайн, зокрема в систему глобального обміну даними Всесвітньої метеорологічної організації.
Фото: facebook.com/AntarcticCenter

Суспільство

В Україні «Про День тренера» відзначатимуть 19 липня.
Про це пише Діло з посиланням на повідомлення міністра молоді та спорту Вадима Гутцайта.
Зазначається, що дату обрали невипадково. Це день відкриття літної Олімпіади 1996 року, коли Україна вперше брала участь в такому масштабному міжнародному змаганні як незалежна держава та виступила самостійною олімпійською командою.
“Професійне свято українських фахівців, які готують наших спортсменів до найважливіших змагань у їхньому житті, обов’язково повинно бути. Ми глибоко цінуємо їхній вклад у розвиток державного спорту. Для мене особисто тренер займає поважне місце, як та людина, яка зробила мене тим, ким являюся сьогодні. Всі мої високі результати я завдячую своїм наставникам” – пише Вадим Гутцайт.
Читайте також: Як працює РРО для інтернет-магазинів – пояснення Олександри Томашевської
Нагадаємо, найсильніша людина світу Олексій Новіков встановив рекорд України.
Головне фото: heline.net.
Суспільство

У м. Рава-Руська на Львівщині за підтримки Європейського Союзу збудують низку дитячих будинків сімейного типу та Центр діалогу українсько-польської культури.
Про це повідомили у пресслужбі Львівської ОДА.
Роботи виконують в межах проєкту міжнародної технічної допомоги «Монастирі близнюки: Венгрув та Рава-Руська – використання потенціалу історичної спадщини закону Реформаторів для розвитку туризму та соціально-культурного життя в Польщі та Україні» Програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна 2014-2020».
Читайте також: Як працює РРО для інтернет-магазинів – пояснення Олександри Томашевської
У Центрі діалогу культур передбачено низку приміщень: історичне, спортивне, тренінгово-освітнє та рекреаційно-інтеграційне.

Станом на сьогодні виконано значну частину ремонтно-реставраційних робіт, зокрема: утеплено дах, залита стяжка на горищі, прокладена каналізація та водовідведення, проведено демонтажні роботи.
Успішна реалізація проєкту дозволить лише зберегти пам’ятку архітектури XVIII ст.
Нагадаємо, у Києві стартував онлайн-проєкт із протидії булінгу.
Усі фото: loda.gov.ua.
Суспільство

114 бригада тактичної авіації Повітряних Сил ЗС України провела першу льотну зміну у новому 2021 році на винищувачах МіГ-29.
Про це пише Український Мілітарний Портал з посиланням на Командування Повітряних Сил ЗСУ.
На винищувачах МіГ-29 пілоти відпрацювали ведення групових та одиночних повітряних боїв. Тренування проводилися вдень і вночі в складних метеоумовах.

«Командирські польоти – саме таку назву отримала ця льотна зміна, і за якісними показниками мала відповідати рівню «зразково-показової», – розповідають у 114 БрТА.
Як зазначено, навчання називаються «Командирські», тому що відпрацьовується єдина методика льотного навчання, участь в яких беруть від командирів авіаційних ланок і вище.
Читайте також: Як працює РРО для інтернет-магазинів – пояснення Олександри Томашевської
МіГ-29 – фронтовий винищувач четвертого покоління.
Державне підприємство «Львівський державний авіаційно-ремонтний завод» проводить для Повітряних сил України капітальний ремонт та модернізацію винищувачів МіГ-29.

Також компанія «Радіонікс» забезпечила створення в Україні нового замкнутого циклу з розробки та виробництва систем для винищувачів МіГ-29 та Су-27. Проєкти тепер реалізуються в Україні в рамках єдиного наукового, технологічного та виробничого процесу.
Читайте також: КБ «Південне» презентувало надзвукову ракету «Блискавка» (ВІДЕО)
Нагадаємо, «Аеротехніка» представила модернізацію зенітно-ракетного комплексу.
Усі фото: facebook.com/kpszsu.