

Суспільство
Українські медики отримали 70 автомобілів від ЮНІСЕФ у межах програми «Турбота з народження вдома»
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
ЮНІСЕФ передав Україні 70 автомобілів для надання медико-соціальної допомоги родинам з дітьми до трьох років у межах програми «Турбота з народження вдома».
Про це повідомляє Укрінформ.
Зазначається, що машини отримають 65 центрів надання первинної медико-санітарної допомоги в 11 областях України.
Відомо, що проєкт «Турбота з народження вдома» запрацював у трьох пілотних областях: Донецькій, Житомирській і Кіровоградській. У 2023 році програма буде розширена на Одеську, Львівську, Полтавську, Дніпропетровську, Вінницьку, Рівненську, Київську області і місто Київ.
Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко зазначив, що ініціатива має на меті забезпечити якість, доступність та безоплатність медичної допомоги.
Читайте також: «Усе розкупили, приймаю передзамовлення». Як стати підприємцем у 12 років? Історія школяра, який створив екоферму на підвіконні
«Сім’ї з дітьми, що проживають у віддалених населених пунктах, потребують особливої уваги. Наразі потреба у візитах патронажних медсестер дуже велика. Передані автомобілі дозволять їм охопити ще віддаленіші громади, а отже, більше вагітних та родин з дітьми отримають необхідну допомогу», – сказав він.
Довідка
«Турбота з народження вдома» – це спільна програма Міністерства охорони здоров’я України та ЮНІСЕФ, що передбачає впровадження універсально-прогресивної моделі домашніх візитів для покращення надання медико-соціальної допомоги родинам із дітьми до 3 років на первинній ланці.
Кожна родина може отримати послуги в межах програми. Кількість візитів додому залежить від індивідуальних потреб родини. Патронажна сестра проконсультує сім’ю та надасть допомогу щодо раннього розвитку дитини та можливих ризиків вад розвитку, грудного вигодовування, безпечного домашнього середовища тощо.
Нагадаємо, у Запоріжжі 7 квітня запускають медичний хаб для переселенців з усіх тимчасово окупованих територій Запорізької області.
Крім того, Черкаський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф отримав 9 нових автомобілів.
Фото: ukrinform.ua

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Столичний Житній ринок перетвориться на гастрономічний та культурний хаб – цими вихідними там вже провели велике прибирання.
Про новий проєкт повідомили на сайті Київської міської державної адміністрації.
«Цими вихідними на столичному Житньому ринку було проведено велику толоку. Цей захід дав старт масштабному проєкту перетворення простору ринку на гастрономічний та культурний хаб», — йдеться у повідомленні.
Ініціаторами заходу виступили: шеф-кухар Євген Клопотенко, КП «Житній ринок» та клінінгова компанія «Inwhite».
Фахівці спільно з волонтерами провели успішну роботу із професійного прибирання на Житньому ринку.
Про толоку
За допомогою спеціалізованої техніки колони мили апаратом високого тиску, що дозволило ефективно очистити їх від забруднень. Видалили весь бруд із огородження антресолі та огородження другого поверху.
Окрім цього, провели глибинне чищення підлоги за допомогою підлогомийної техніки, що забезпечило належний догляд і чистий вигляд підлогових покриттів.
Читайте також: Інжир на підвіконні та плантації на дачі. Як проєкт «Сади Перемоги» мобілізує городні війська України
До прибирання долучились понад 50 фахівців та волонтерів. Використовували професійну техніку, зокрема апарат високого тиску, підлогомийні машини, парогенератори та пилотяги для вологого та сухого прибирання.
У КП «Житній ринок» додали, що в результаті великої толоки на ринку було очищено понад 3000 квадратних метрів будівлі.

Про ринок
Житній ринок — один із економічних центрів Києва, найдавніший діючий ринок Києва. Був розташований на Подолі і бере свій початок з часів Київської Русі.
Нагадаємо, кияни організували толоку у Протасовому яру на місці ворожого обстрілу.
Також ми розповідали, як на Львівщині переселенці впорядкували парк, щоб віддячити за гостинність.
Фото: kyivcity.gov.ua.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Лікарі реабілітаційного центру «Незламні» врятували життя 46-річному капітану ЗСУ попри критичні травми.
Історію захисника розповіли на фейсбук-сторінці Центру.
Зазначається, що Роман Кулик був мобілізований у перші дні війни. Службу проходив на Яворівському полігоні.
13 березня 2022 року російські військові завдали по полігону масованого удару, випустивши понад 30 крилатих ракет. Тоді загинула 61 людина, 160 — дістали поранення. Одним із них був Роман. Він отримав множинні надважкі травми й мізерні шанси на порятунок.
«На той час це був наш такий найбільш травмований герой. Пацієнт, який був у найкритичнішому стані із тих поранених, які поступили того дня до нас… Це справді унікальний випадок, коли вдалося врятувати життя людини з такими важкими, критичними пошкодженнями», — розповів завідувач хірургічного напрямку центру «Незламні» Гнат Герич.
Читайте також: Національний проєкт «Незламні». Як працюватиме перший в Україні центр для протезування поранених на війні
Військовий 20 днів перебував у реанімації, ще 50 днів був у хірургічному відділенні. Йому зробили 13 операцій, під час яких вдалось дістати 12 із 22 осколків. Щодня в лікарні із важким пацієнтом займалися фізичні терапевти.
«Кожного дня у лікарні поруч з Романом була його дружина. Її любов, підтримка та відданість додавали чоловікові сили. А сам він вразив лікарів неабиякою жагою до життя та вірою, що все буде добре», — розповіли у центрі.
«Мене врятував Бог руками лікарів, які витягли мене з того світу», — каже Роман.
Про центр
Національний центр реабілітації НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) Першого медоб’єднання Львова – проєкт, де дорослі та діти, які постраждали від війни, отримують комплексну кваліфіковану медичну допомогу. Це реконструктивна хірургія, ортопедія і роботичне протезування. Постраждалим не лише встановлюють протези – тут їх виготовляють. У центрі займаються фізичною, психологічною та психосоціальною реабілітацією постраждалих військових та цивільних.
Нагадаємо, у львівському центрі «Незламні» українцю встановили найлегший у світі протез.
Раніше ми повідомляли, як лікарі встановили сучасний біонічний протез бойовому медику, який втратив руку під час евакуації військових з поля бою.
Фото: скриншот із відео.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
На Луганщині Січеславські десантники спільно з артилеристами Сухопутних військ знищили бойову машину десанту російських окупантів.
Відео опублікували на фейсбук-сторінці Командування Десантно-штурмових військ ЗСУ.
«Луганщина – це Україна! І воїни 25-ї окремої повітрянодесантної бригади ДШВ разом з побратимами з 40 окремої артилерійської бригади СВ ЗС України доводять це не словом, а ділом!», — йдеться у повідомленні.
Читайте також: «Ми – русофоби, які пропагують українську культуру». Як перетворити книгарню на успішний бізнес? Кейс київського закладу «Сенс»
Про бригаду
25-та окрема Січеславська повітрянодесантна бригада — військове з’єднання у складі Десантно-штурмових військ Збройних сил України чисельністю в бригаду. Бригада є унікальним з’єднанням десантних військ України — лише вона здатна десантуватися парашутним способом майже у повному складі, разом з технікою. Для цього у неї на озброєнні перебуває призначена для десантування з парашутом бронетехніка — БМД-1, БМД-2, БТР-Д, 2С9 «Нона».
Нагадаємо, десантники знищили групу окупантів, які вночі пробиралися до наших позицій.
Також ми розповідали, як Січеславські десантники влучним пострілом знищили ворожий Урал.
Фото: facebook.com/dshv25opdbr.