Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Українські композитори створять першу за роки незалежності концертну увертюру

Опубліковано

Напередодні 30-ї річниці Незалежності України благодійний фонд «Відкрита музика міста» спільно із Національним симфонічним оркестром України оголошує перший Всеукраїнський конкурс на написання концертної увертюри. 

До участі запрошуються всі охочі композитори, що є громадянами України, незалежно від їхнього віку, статусу та місця проживання. 

Чому це важливо?

Як повідомляється, зазвичай урочисті події в Україні починаються з увертюри до опери «Тарас Бульба» Миколи Лисенка, створеної ще у 1890 році. Відомою увертюра стала в 1955-му, в її третій редакції. За всі роки незалежності було чимало спроб написати нову концертну увертюру, але поки жоден музичний твір не отримав такої статусу та популярності. 

Читайте також: Презентували документальний серіал про нову українську культуру (ВІДЕО)

Цей конкурс – унікальна можливість для композиторів створити нову, яскраву та сучасну, главу в національній музичній історії.

Приз – понад 200 тисяч гривень

Метою конкурсу є не лише створення нової сучасної увертюри, а й підтримка українських композиторів та поштовх для реалізації їхнього потенціалу. 

Призовий фонд, наданий головним партнером конкурсу – юридичною фірмою Asters, складає понад 200 тисяч гривень (100 тисяч – перше місце, 75 тисяч – друге місце, 50 тисяч – третє місце). Але головною нагородою для найкращих авторів стане те, що їхні твори виконає та запише Національний симфонічний оркестр України – двічі номінант на Grammy – під орудою народного артиста Володимира Сіренка.

Читайте також: Українці потрапили до сотні найкращих діджеїв світу

Роботи конкурсантів оцінюватиме почесне журі, до складу якого входять найавторитетніші музиканти країни на чолі із видатним композитором Євгеном Станковичем. 

Реєстрація та прийом конкурсних партитур стартує в листопаді 2020 року і триватиме до 4 квітня 2021-го на сайті благодійного фонду «Відкрита музика міста».  Кожна робота буде анонімною й отримає свій реєстраційний номер, тож члени журі не знатимуть імен авторів, що забезпечує максимальну об’єктивність та прозорість під час оцінювання.

Красивою фінальною крапкою конкурсу стане великий концерт 24 серпня 2021 року на честь 30-ї річниці Незалежності України, в якому Національний симфонічний оркестр України виконає увертюру переможця.

Фото: music-review.webasyst.net

Суспільство

«Конотопська відьма» на варті моря: Театр Франка передав бійцям ГУР дрон Magura V7

Опубліковано

Підрозділ Group 13 Головного управління розвідки отримав новітній морський дрон MAGURA V7. Борт назвали «Конотопською відьмою» — на честь вистави Театру Франка, завдяки якій зібрали кошти на його закупівлю.

Про це повідомили в ГУР.

Закупівлю дрона забезпечили Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка, ініціатива Teatr.org.ua і благодійний фонд Діани Подолянчук. До збору коштів долучилися тисячі українців, зібравши вісім мільйонів гривень.

Під час передачі дрона підпис на корпусі залишили актори вистави, режисер, представники Teatr.org.ua та керівництво театру. У відповідь розвідники передали театру бойовий прапор із підписами бійців.

Читайте також: Сили оборони атакували важливий завод росіян за 40 кілометрів від Москви

Дрон вже довів свою бойову ефективність. Ma V7 — це сучасна платформа морського ударного безпілотника, яка несе ракетне озброєння. Саме ця модель вперше у світі знищила два російські гелікоптери Мі-8 та два винищувачі Су-30.

Нагадаємо, що пілот ГУР «Маестро» допоміг загасити пожежу в Києві після нічної атаки дронами (ВІДЕО).

Фото: фейсбук-сторінка ГУР

Читати далі

Суспільство

На підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини

Опубліковано

Одинадцятеро українських дітей, які перебували на тимчасово окупованій Херсонщині, тепер у безпеці. Їх вдалося повернути завдяки ініціативі Bring Kids Back UA та зусиллям команди Save Ukraine.

Про це повідомив голова Херсонської ОДА Олександр Прокудін.

Цього разу визволили восьмеро дівчат і трьох хлопців із дев’яти родин. Наймолодшій дитині — лише чотири роки, найстаршій — сімнадцять. Серед них є й дитина, позбавлена батьківського піклування.

На окупованих територіях дітей змушували навчатися за російською програмою, брати участь у пропагандистських заходах. Дехто з них пережив обшуки з боку озброєних працівників ФСБ або примусове перебування в так званих «таборах перевиховання». Нині всі діти у безпеці та отримують психологічну і соціальну допомогу.

За даними Прокудіна, з початку 2025 року з тимчасово окупованих територій Херсонської області вже вдалося евакуювати 67 дітей.

Нагадаємо, що головний артист балетної трупи з Маямі відтворив танець 8‑річної Аріни з Ірпеня (ВІДЕО).

Раніше ми писали, що з окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей.

Фото обкладинки ілюстративне: фейсбук-сторінка Save Ukraine

Читати далі

Суспільство

«Раз на мільйон випадків»: 11-річному підлітку зі Львівщини видалили рідкісну пухлину

Опубліковано

У Центрі дитячої медицини «Західноукраїнський спеціалізований центр» хірурги провели мініінвазивну операцію 11-річному Володимиру з Львівщини. У хлопця виявили гангліоневрому — рідкісну доброякісну пухлину, що спричинила сильний біль у спині.

Про це повідомили в закладі.

Перші симптоми хлопець відчув раптово. Біль посилювався, тож, перебуваючи без мами, яка була за кордоном, він самостійно звернувся до сімейного лікаря. Рентген показав підозріле утворення, і Володимира скерували до спеціалізованого закладу.

«Гангліоневрома — рідкісна (одна на мільйон населення) доброякісна пухлина з елементів симпатичних нервових вузлів (гангліїв). Найчастіше її виявляють у віці до 20 років. Зазвичай гангліоневрома безсимптомна. Біль з’являється, коли пухлина стискає навколишні органи, нервові закінчення чи магістральні судини. Лікують такі пухлини лише хірургічно», — пояснив дитячий хірург Андрій Кузик.

Читайте також: Провідні хірурги з США відновили 19-річному військовому обличчя після поранення (ВІДЕО)

Медики провели торакоскопічну операцію — через невеликі проколи в грудній клітці. Утворення вдалося повністю видалити, і втручання минуло без ускладнень.

Після операції Володимир швидко відновився. Зараз він повертається додому разом з мамою, яка приїхала з-за кордону після встановлення діагнозу. У клініці зазначили, що відповідальне ставлення хлопця до власного здоров’я допомогло уникнути серйозних наслідків.

Нагадаємо, що у Львові успішно видалили пухлину з мозку новонародженого.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Центру дитячої медицини

Читати далі

Шопочитати

Військо2 дні тому

Викладала історію навіть з позицій. Це Бароко, яка служить у «Хартії»

Олена — операторка FPV-дронів, яка захищає Україну в «Хартії». Паралельно вона взяла участь у волонтерському...

Суспільство4 дні тому

Вижила після ракетного удару та отримала 45% опіків тіла: історія вінничанки, що почала ліпити моті

Стильні окуляри, голлівудська посмішка та незмінний червоний фартушок — такою нині бачать Вікторію Головіну тисячі...

Можливості1 тиждень тому

Стартапи з місією: як молодь розробляє рішення для змін у своїх громадах

Понад 200 підлітків на вихідних об’єднуються в команди, беруть челенджі від місцевого бізнесу та влади...

Економіка і бізнес2 тижні тому

Одяг твоєї вулиці: військовий зі Львова створив футболки з принтом рідного району

Коли Ігор іде вулицею у футболці з принтом про рідний Сихів, перехожі звертають увагу й...