Суспільство
Українські композитори створять першу за роки незалежності концертну увертюру
Напередодні 30-ї річниці Незалежності України благодійний фонд «Відкрита музика міста» спільно із Національним симфонічним оркестром України оголошує перший Всеукраїнський конкурс на написання концертної увертюри.
До участі запрошуються всі охочі композитори, що є громадянами України, незалежно від їхнього віку, статусу та місця проживання.
Чому це важливо?
Як повідомляється, зазвичай урочисті події в Україні починаються з увертюри до опери «Тарас Бульба» Миколи Лисенка, створеної ще у 1890 році. Відомою увертюра стала в 1955-му, в її третій редакції. За всі роки незалежності було чимало спроб написати нову концертну увертюру, але поки жоден музичний твір не отримав такої статусу та популярності.
Читайте також: Презентували документальний серіал про нову українську культуру (ВІДЕО)
Цей конкурс – унікальна можливість для композиторів створити нову, яскраву та сучасну, главу в національній музичній історії.
Приз – понад 200 тисяч гривень
Метою конкурсу є не лише створення нової сучасної увертюри, а й підтримка українських композиторів та поштовх для реалізації їхнього потенціалу.
Призовий фонд, наданий головним партнером конкурсу – юридичною фірмою Asters, складає понад 200 тисяч гривень (100 тисяч – перше місце, 75 тисяч – друге місце, 50 тисяч – третє місце). Але головною нагородою для найкращих авторів стане те, що їхні твори виконає та запише Національний симфонічний оркестр України – двічі номінант на Grammy – під орудою народного артиста Володимира Сіренка.
Читайте також: Українці потрапили до сотні найкращих діджеїв світу
Роботи конкурсантів оцінюватиме почесне журі, до складу якого входять найавторитетніші музиканти країни на чолі із видатним композитором Євгеном Станковичем.
Реєстрація та прийом конкурсних партитур стартує в листопаді 2020 року і триватиме до 4 квітня 2021-го на сайті благодійного фонду «Відкрита музика міста». Кожна робота буде анонімною й отримає свій реєстраційний номер, тож члени журі не знатимуть імен авторів, що забезпечує максимальну об’єктивність та прозорість під час оцінювання.
Красивою фінальною крапкою конкурсу стане великий концерт 24 серпня 2021 року на честь 30-ї річниці Незалежності України, в якому Національний симфонічний оркестр України виконає увертюру переможця.
Фото: music-review.webasyst.net
Суспільство
Як відбувалася рятувальна операція
Чому це важливо
Коментарі
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі