

Суспільство
Українські дизайнери представили на Іграх Нескорених текстильні кавери для протезів (ФОТО)
Команда соціального проєкту Changeable створила текстильні кавери для протезів кінцівок та предмети одягу для учасників Ігор Нескорених.
Що зобразили на каверах?
На каверах для учасників Ігор Нескорених 2.0 зображена патріотична символіка та символіка змагань. За словами авторів дизайну, подарунки від Changeable репрезентують дух братерства та нескореності — основні цінності Ігор.

Виготовити атрибутику для переможців змагань допомогли фонд K.Fund, інноваційний парк UNIT.City та громадська організація Golocal.
Читайте також: У Києві з’являться нові заклади реабілітації для осіб з інвалідністю
Чому це важливо?
Мета проєкту Changeable — забезпечити особам з ампутацією можливість легкої зміни вигляду їхніх протезів.

«З персонального спілкування з особами з ампутацією я знаю, що зовнішній вигляд протезів дуже важливий для їхнього самоприйняття. Тому ми з командою виготовили зйомні текстильні кавери для протезів рук та ніг, які швидко одягаються і є доступними способом змінити дизайн протезу», — розповідає авторка проєкту Changeable Оля Синякевич.
Цьогоріч Changeable стали фіналістами міжнародного проєкту European Design Upgrade і представили Україну на Нідерландському тижні дизайну.

Читайте також: Ветеранка пробігла на протезі 10 кілометрів під час марафону у США (ВІДЕО)
Що таке Ігри Нескорених?
Ігри Нескорених 2.0 — це мультиспортивні змагання для поранених військовослужбовців та ветеранів. Учасниками Ігор Нескорених 2.0 стали представники усіх підрозділів сектору безпеки та оборони: ЗСУ, НГУ, ДПСУ, МВС, СБУ та добровольчих батальйонів.
Військовослужбовці та ветерани змагались у шести дисциплінах: легка атлетика, веслування на тренажері, велоспорт, плавання, стрільба з лука та пауерліфтинг. Цьогоріч змагання проходили у онлайн-форматі.
Запис онлайн-трансляції фіналу змагань можна подивитись за посиланням
Довідково
Changeable — проєкт, створений щоб забезпечити людям з ампутованими кінцівками можливість легкого вдосконалення вигляду їх протезів.
European Design Upgrade —міжнародний проєкт для спільноти дизайнерів з України, Бельгії та Фінляндії. Учасники проєкту разом втілили в життя свої унікальні концепти та представили їх на міжнародному рівні в рамках онлайн-виставки Dutch Design Week 2020.
Проєкт European Design Upgrade фінансується за підтримки Європейської комісії. Публікація відображає лише думки автора, і Комісія не може нести відповідальність за будь-яке використання інформації, що міститься в ній.
Проєкт фінансується за підтримки Українського культурного фонду.
Фото: надане організаторами
Суспільство

У Галицькому національному природному парку зафіксували найбільшу на заході України колонію рідкісних птахів. Науковці нарахували десятки гнізд та сотні пташенят представників родин Ібісових і Чаплевих, які занесені до Червоної книги України.
Про це повідомили на сторінці Галицького національного природного парку.
На початку червня дослідники провели облік у полівидовій колонії птахів, щоб зрозуміти масштаби явища. У парку виявили близько 25 гнізд Косаря білого, у яких — 36 пташенят. Загальна кількість цих птахів у парку близька до 90. Зазвичай цей вид мешкає вздовж Чорноморського узбережжя, і востаннє у Галицькому нацпарку його гніздування фіксували 15 років тому.
Серед інших рідкісних птахів — Чепура мала (29 гнізд, 101 пташеня) та Квак звичайний (52 гнізда, 168 пташенят). Їхню чисельність у парку нині оцінюють в 160 та 270 особин.
Читайте також: Щоб зберегти рідкісні рослини, у лісах Хмельниччини створили три охоронні зони
А ще дослідники помітили Коровайку буру — одного з найрідкісніших птахів для Опілля. В Україні цей вид трапляється лише в кількох локаціях на півдні, тож, за словами орнітологів, його поява на Івано-Франківщині — надзвичайна рідкість.




Нагадуємо, що на Поліссі втілять найбільший в історії України проєкт по відновленню боліт у заповідниках.
Фото: фейсбук-сторінка Галицького національного природного парку
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.