

Суспільство
Українські аграрії зібрали вже 6,5 млн тонн нового врожаю
Українські аграрії зібрали вже 6,5 млн тонн нового врожаю, у лідерах – Одещина, Миколаївщина та Дніпропетровщина.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Міністерства аграрної політики та продовольства України.
За даними Мінагро, збір ранніх зернових та зернобобових культур проведено на площі 2,1 млн га. Це 18% від усіх засіяних територій. Зокрема, гороху обмолочено на понад 59% площ, а ріпаку – на третині.
Наразі українським аграріям вдалося зібрати:
- пшениці – 3,8 млн тонн із 2,1 млн га;
- ячменю – 2,5 млн тонн із 811,4 тис. га;
- гороху – 126,8 тис. тонн із 75 тис. га.
«Жнива в Україні продовжуються, та набирають обертів. Дніпропетровська Миколаївська та Одеські області кожна, зібрали вже більше мільйона тонн зерна нового врожаю. Крім того, аграрії всіх областей проводять збирання озимого ріпаку, який обмолочено на площі 400 тис. га (33%), намолочено 896,4 тис. тонн насіння при урожайності 22,4 ц/га», – додали в міністерстві.
Раніше ми повідомляли, що аграрії Білоцерківського та Фастівського районів Київщини розпочали збір ранніх зернових культур.
Також нагадаємо, США запустили нову ініціативу допомоги українським фермерам.
Фото: facebook.com/mapfu2021.
Суспільство

У Галицькому національному природному парку зафіксували найбільшу на заході України колонію рідкісних птахів. Науковці нарахували десятки гнізд та сотні пташенят представників родин Ібісових і Чаплевих, які занесені до Червоної книги України.
Про це повідомили на сторінці Галицького національного природного парку.
На початку червня дослідники провели облік у полівидовій колонії птахів, щоб зрозуміти масштаби явища. У парку виявили близько 25 гнізд Косаря білого, у яких — 36 пташенят. Загальна кількість цих птахів у парку близька до 90. Зазвичай цей вид мешкає вздовж Чорноморського узбережжя, і востаннє у Галицькому нацпарку його гніздування фіксували 15 років тому.
Серед інших рідкісних птахів — Чепура мала (29 гнізд, 101 пташеня) та Квак звичайний (52 гнізда, 168 пташенят). Їхню чисельність у парку нині оцінюють в 160 та 270 особин.
Читайте також: Щоб зберегти рідкісні рослини, у лісах Хмельниччини створили три охоронні зони
А ще дослідники помітили Коровайку буру — одного з найрідкісніших птахів для Опілля. В Україні цей вид трапляється лише в кількох локаціях на півдні, тож, за словами орнітологів, його поява на Івано-Франківщині — надзвичайна рідкість.




Нагадуємо, що на Поліссі втілять найбільший в історії України проєкт по відновленню боліт у заповідниках.
Фото: фейсбук-сторінка Галицького національного природного парку
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.