Суспільство
Українська компанія BERLOGA виготовляє тенти і пончо для ЗСУ (ВІДЕО)
Туристські тенти й пончо, які рятують ЗСУ від холоду та осколків ворожих снарядів! Хлопці з майстерні BERLOGA Віталій і Дмитро витратили заощадження від власного бізнесу, аби допомагати захисникам. Як вони працюють, розповідає ШоТам.
Ці туристські тенти й пончо рятують ЗСУ від снарядів і осколків. До повномасштабної війни команда BERLOGA шила спорядження для туристів.
А після її початку вони вклали всі заощадження в переорієнтацію справи для допомоги ЗСУ.
«Відшивали із наявних тканин утеплююче спорядження і віддавали його військовим, ТрО — всім підрозділам, які були поруч і кому це було необхідно й потрібно», — Дмитро Фішер, співзасновник майстерні BERLOGA.
Читайте також: Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк
Тепер вони шиють для фронту гамаки, пончо, тенти, спорядження-трансформери. Це все не лише маскує і рятує від дощу і холоду, а й береже від поранень. Захисники кажуть, що ось такі пончо здатні затримувати навіть осколки від снарядів!
«Саме ця версія була на нульових позиціях більш ніж пів року. І за пів року вона лише стала брудною, і все. А так вона ціла та виконує свої функції дуже добре», — Дмитро Фішер, співзасновник майстерні BERLOGA.
Власних коштів, аби підтримувати ЗСУ, у хлопців вистачило на кілька місяців. Сьогодні ж вони шиють для воїнів за собівартістю, також їх підтримують донати від українців. А виручені кошти вкладають у нові розробки.
В Україні війна. І орків треба гнати. Це найкраща мотивація, яка може зараз бути, — Віталій Берлога, засновник майстерні BERLOGA.
На сьогодні Віталій і Дмитро передали на фронт 8 000 одиниць такого спорядження.
«Із планів основних — це максимально допомагати нашій армії для того, щоб війна скінчилася максимально швидко, а після цього будемо вже міркувати і будемо повертатися в туристичне життя», — Віталій Берлога, засновник майстерні BERLOGA.
Нагадаємо, хореографиня створює музичні відео і допомагає ЗСУ, поки чоловік на фронті.
Також ШоТам розповідав, як військовий розробляє надувні матраци для окопів.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі