Суспільство
Українська художниця продала свою картину за ₴345 тис., аби купити авто для ЗСУ
Прикарпатська художниця Марта Пітчук продала свою картину із серії «Мотанка» за 345 тис. грн, аби придбати автівку для воїнів ЗСУ.
Про це сама художниця повідомила у фейсбуці.
«Друзі, дякую усім, хто долучився до аукціону, хто його поширював, коментував і підтримував. Картина продалась за 345 000 грн. Завдяки цьому було придбано автомобіль Volkswagen Touareg для бійців 8 полку спецпризначення», – напиала Марта Пітчук.
Крім того, за кошти, які залишились після купівлі автівки, а це 95 тис. грн, волонтерка Анжела Підхомна придбала для ЗСУ ноутбук, біноклі та зимові черевики.
Про Марту Пітчук
Марта Олегівна Пітчук (Бельмега) – українська художниця, авторка муралів у Івано-Франківську, Чернівцях та Стрию, а також на віадуку у Ворохті. У своїх роботах авторка втілює образ сакральної ляльки-мотанки, яка є символом родової пам’яті. Історія малювання мотанок почалася з того, що у старій хаті знайшла традиційний гуцульський головний убір – чільце. Усі картини Пітчук написані на чорному тлі, це надає їм більшого контрасту й динамічності.
Читайте також: Оперний співак у робочих рукавицях. Як Микола Губчук перезавантажив культурне життя Коломиї
У героїнь серії «Мотанки» закриті лиця, але насправді кожна має обличчя – з повіками, зіницями. Готовий портрет авторка закриває – щоб «мотанка мала душу, характер, навіть якщо його не видно». У картинах серії «Мотанки» – Гуцульщина, Західне Поділля з борщівською вишивкою. Буковина – у сорочці Заставнівського району Чернівецької області. На картинах багато яскравих квітів. На мотанці з Полтавщини зобразила вишите дерево життя, що наполовину ожило. Це жінка, яка переростає в рушник. На одній частині – пташка, квіти. А на другій квіти розцвіли, пташка збирається летіти.
Нагадаємо, український художник Нікіта Кадан переказав кошти з Шевченківської премії на потреби евакуюваних з Маріуполя українців та одного з військових підрозділів, що боронить нашу країну.
Крім того, музейники з Ізюма врятували від російських окупантів 300-річне Євангеліє, видане гетьманом Іваном Мазепою. Експонат підмінили та заховали, аби він не дістався загарбникам.
Фото: facebook.com/pitchukmarta.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі