Суспільство
Українська ІТ-компанія SoftServe візьме участь у щорічному хакатоні НАТО
Команда інженерів української ІТ-компанії SoftServe візьме участь у TIDE Hackathon 2023 від НАТО, який відбудеться наприкінці лютого у Польщі. Він проводиться двічі на рік за участі команд-розробників з країн Альянсу та країн-партнерів.
Про це ШоТам повідомила команда SoftServе.
Мета хакатону — пошук інноваційних рішень та підходів, що допоможуть посилити технологічні можливості та ІТ-сервіси НАТО. Завданням учасників зимового змагання буде вирішити запропоновані челенджі, серед яких — створення аналітичних дашбордів, програмування дронів та застосування штучного інтелекту для контекстного та семантичного аналізу новин.
Інженери SoftServe будуть працювати над створенням аналітичного дашборду та застосуванням Machine Learning до аналізу текстів з соціальних мереж і новин на предмет пропаганди.
«Хакатони — це чудовий формат для пошуку інновацій, бо вони спонукають експериментувати, тестувати нові підходи, обирати нетривіальні шляхи для розв’язання задач у короткий термін. Ми сподіваємося, що нашій команді вдасться розробити рішення, яке зможуть застосовувати і в інтересах України», – розповідає лідер команди Тарас Кльоба.
Команди-переможці отримають змогу продемонструвати їхні рішення на Spring 2023 TIDE Sprint, який є провідним майданчиком НАТО, де експерти, науковці та розробники з різних країн, в тому числі й з України, обмінюються досвідом і знаннями задля просування інновацій та технологічних змін в Альянсі.
Україну на хакатоні представлятимуть три команди, які здобули першість в тогорічному National Defence Hackathon. Переможцем технічного напрямку хакатону стала команда Valkyrie, до якої увійшли 5 фахівців ІТ-компанії SoftServe. Окрім цього, на змагання від НАТО поїдуть два переможці з державного сектору — команда кіберполіції «С.О.Р.» та «ДДК ДССЗЗІ». Національний оборонний хакатон, в якому змагалися понад 300 учасників, відбувся наприкінці листопада 2022-го року.
Про SoftServe
SoftServe — найбільша глобальна ІТ-компанія з українським корінням, що працює у сфері розробки програмного забезпечення та надання консультаційних послуг. SoftServe є однією з найбільших компаній-розробників програмного забезпечення у Центральній та Східній Європі та входить до переліку найбільших сервісних ІТ-компаній України. Близько 13 000 співробітників працюють у 40 офісах, що розміщені від Сан-Франциско до Сингапуру. Головні офіси компанії розташовані у Львові та Остіні (штат Техас, США).
Компанія працює над понад 900 активними проєктами для клієнтів у країнах Північної Америки, ЄС, та Азії. Клієнтами SoftServe є такі компанії як IBM, Cisco, Panasonic, Cloudera, Henry Schein, Spillman Technologies та ін. SoftServe є партнером Google Cloud Platform, Amazon Web Services, Microsoft Azure та інших великих технологічних компаній.
Нагадаємо, українська ІТ-компанія SoftServe відкриває офіси в Полтаві та Києві.
Крім того, українська компанія Headway потрапила до списку найвпливовіших компаній світу з цифрового навчання за версією інвестиційної платформи Global Silicon Valley.
Фото: надане ШоТам.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі