

Суспільство
Українська ІТ-армія «поклала» вже понад 6000 російських ресурсів
З початку повномасштабного вторгнення українська ІТ-армія атакувала понад 6000 російських онлайн-ресурсів.
Про це повідомили в телеграм-каналі Міністерства цифрової трансформації.
«Щодня айтівці та активісти кіберфронту блокують онлайн-ресурси ворога. Завдяки цьому вдається розхитати всі важливі сфери життя рф. Це послаблює економіку і відповідно спонсорування війни. З 26 лютого по 30 липня ІТ-армія атакувала більше ніж 6000 онлайн-ресурсів», – йдеться у повідомленні.
Серед ключових досягнень ІТ-армії за п’ять місяців:
- зупинка роботи сайтів державних установ РФ, через що росіяни не могли отримати держпослуги, провести фінансові операції та навіть вступити до навчального закладу;
- блокування сайтів національних і регіональних ЗМІ та онлайн-телебачення, завдяки чому ворожі ресурси не могли розповсюджувати пропаганду;
- зупинка роботи воєнторгів та онлайн-магазинів з продажу дронів, що дозволило завадити росіянам постачати необхідне спорядження своїм солдатам;
- атаки CRM-систем, що спричинило зупинку багатьох підприємств та вплинуло на економіку РФ;
- блокування сайту Роскосмосу, де окупанти публікували супутникові знімки центрів НАТО;
- блокування найбільшого тендерного майданчика РФ Росэлторг, що належить уряду Москви;
- блокування сервісів для бізнесу, тендерних майданчиків, сервісів онлайн-бухгалтерії, інтернет-провайдерів, сервісів купівлі авіаквитків та страхування, онлайн-сервісів кур’єрської доставки, замовлень їжі, інтернет-покупок тощо.
Крім того, українські кібер-партизани атакували Економічний форум у Санкт-Петербурзі, сайти національних і регіональних ЗМІ та онлайн-телебачення, Rutube, а також зірвали виступ Путіна.
Нагадаємо, вже за кілька днів після початку повномасштабного вторгнення волонтери поклали сайт Московської біржі. На це кібер-партизани витратили всього п’ять хвилин.
Раніше ми повідомляли, що у Львівській області планують побудувати IT-містечко для молоді та представників креативних індустрій.
Фото: pixabay.com.
Суспільство

Рятувальники Kyiv Animal Rescue Group дістали домашнього кота, який опинився під завалами після нічного обстрілу та не рухався понад 10 годин.
Про це повідомили в KARG.
Великий смугастий кіт залишався під бетонною стіною та перекриттями понад 10 годин, перш ніж команді вдалося знайти його завдяки чітким координатам господаря.
Фахівці обстежили зруйновану квартиру, використовували точкове розбирання завалів і дістали тваринку живою. Операцію вдалося завершити швидше завдяки точним вказівкам господарів, які повідомили, де можна знайти кота.
Читайте також: Рятують чотирилапі: надзвичайники показали, як собаки допомагають шукати людей під завалами
Також врятували чотирьох котів, власники яких звернулися за допомогою. Деякі з господарів шукали своїх тваринок, коли самі були в лікарнях.



Нагадаємо, що у Києві відшукали собаку, який урятував господаря під час обвалу під’їзду.
Фото: фейсбук-сторінка KARG
Суспільство

24 червня 2025 року на вулиці Лемкіна у Львові відкрили перший в Україні центр допомоги людям, які пережили полон та тортури. Новий центр, що працює в складі екосистеми UNBROKEN, покликаний допомогти їм відновитися і знову знайти себе.
Про це повідомив мер Львова Андрій Садовий.
Як зазначив міський голова, щотижня з російського полону повертають сотні українців, які, навіть опинившись у безпеці, потребують спеціалізованої підтримки.
У восьмиповерховій будівлі облаштували 17 житлових кімнат, оформлених не як лікарняні палати, а як затишні домашні простори. Крім житла, у центрі передбачили окремі приміщення для амбулаторної та стаціонарної підтримки: тут проводить сеанси психолог і застосовують сучасні методи терапії, адаптовані до потреб постраждалих.
Читайте також: У Львові відновили знищену мозаїку Богдана Сойки (ФОТО)
В окремій будівлі поруч розгорнули арттерапевтичний блок: на першому поверсі — гончарня, на другому — художня майстерня. У разі потреби персонал центру організує також заняття з ткацтва, співу або музики.




Нагадаємо, що у Львові відкрили перший міський хаб «Стрільниця» в історичній будівлі (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Андрія Садового
Суспільство

Після того як ворожий дрон вибухнув в окопі на Донеччині й розтрощив обличчя Романа, міжнародна місія Face the Future Ukraine провела низку реконструктивних операцій, що повернули військовому зовнішність і впевненість у собі.
Про це повідомили у команді місії.
У жовтні 2023 року Роман потрапив під обвал землі після вибуху дрона, понад тиждень пробув у штучній комі, втратив око, а в череп йому встановили титанову пластину. Коли його стан стабілізувався, родина звернулася до місії Face the Future Ukraine — спільного проєкту благодійних організацій Face the Future Foundation, Still Strong, Razom for Ukraine та БФ «Пацієнти України».
Команда хірургів із Канади, США та України тричі поверталася в Україну для операцій: спочатку відновили симетрію обличчя, потім реконструювали ніс, а під час останньої місії замінили пластину у лобній ділянці, яка почала некротизуватися. Попереду — видалення шрамів і подальша реабілітація.
Читайте також: У Львові розробили спеціальні протези, аби втілити мрію ветерана (ВІДЕО)
«Я готувала сина, що тато отримав важке поранення і тому його зовнішність змінилася. Але з кожною операцією обличчя чоловіка все менше вирізняється поміж інших. Ми дуже вдячні всій команді місії, яка відновила моєму чоловікові обличчя та повернула впевненість у собі», — розповіла дружина військового Наталія.




Нагадаємо, що у центрі UNBROKEN врятували руку 22-річного військового від ампутації (ФОТО).
Фото: команда місії