Суспільство
Українська документальна стрічка «Ми не згаснемо» отримала відзнаку на кінофестивалі MakeDox у Македонії
Український документальний фільм режисерки Аліси Коваленко «Ми не згаснемо» отримав спеціальну відзнаку Onion Award на міжнародному фестивалі документального кіно MakeDox у Скоп’є в Македонії.
Про це повідомили у Держкіно.
Сюжет кінокартини
Стрічка розповідає про становлення особистості і переконує у тому, що навіть у важкі часи війни та невизначеності майбутнє все ще існує.
«Ми не згаснемо» оповідає історію дорослішання підлітків на сході України на тлі війни та їх надзвичайної подорожі до вершин Гімалайських гір. Попри похмуру реальність навколо, Андрій, Руслан, Ілля, Ліза і Лєра мріють, шукають пригод, протестують та борються зі сірістю й нудьгою. Поки світ навколо них занепадає, шахти закриваються, загроза ескалації війни зростає, вони не здаються та намагаються йти за покликом своїх мрій.
Читайте також: Протидія насильству та гендерна рівність: як документальне кіно використовують в українській системі пробації
Творці фільму
Стрічку створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Польського кіноінституту та IDFA Bertha Fund — Classic Postproduction.
- Оператори-постановники: Сергій Стеценко та Аліса Коваленко.
- Креативні продюсери: Стефан Сіоан та Аліса Коваленко.
- Продюсери: Валерій Калмиков, Яна Калмикова та Олексій Кобелєв (Trueman Production).
Про кінофестиваль
MakeDox — це міжнародний фестиваль документального кіно, який проводиться щорічно в Скоп’є, Македонія. Фестиваль став важливою платформою для презентації найцікавіших та інноваційних документальних фільмів, а також для сприяння обміну досвідом та створенню зв’язків між документалістами, кінематографічними професіоналами та глядачами. Цьогоріч він проходив з 17 по 24 серпня.
Нагадаємо, вийшов тизер докфільму Любомира Левицького про бійців Третьої штурмової бригади.
Також вийшов трейлер документального фільму «Сталеві птахи» про подвиг українських пілотів.
Окрім того, вийшов документальний фільм проєкту «Культура vs війна» про Ахтема Сеітаблаєва.
Фото: facebook.com/WeWillNotFadeAwayDoc.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі