

Технології
Український завод виготовив рекордну кількість танкових двигунів
Харківське держпідприємство “Завод ім. В.О. Малишева”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”, у лютому виготовило рекордну за останній період роботи кількість танкових двигунів – 10 одиниць
Це – найбільше завантаженість виробничих потужностей заводу з виготовлення двигунів за останні декілька років, повідомляє Defense Express з посиланням на прес-службу Концерну.

“Для порівняння, у лютому 2019 року ЗіМ випустив лише 4 таких двигуни. Наше завдання тепер – тримати темп виробництва і забезпечити безперебійне виконання контрактів для інозамовників в умовах національного карантину та зачинених кордонів”, – підкреслили в Укроборонпромі.
Читайте також: Як 93-тя ОМБр випробовує бронеавтомобілі “Варта-Новатор” (ФОТО)
У березні підприємство планує випуск ще 10 танкових двигунів в рамках контрактних зобов’язань. На заводі запевняють, що карантин поки суттєво не впливає на виконання плану І кварталу 2020 року і відвантаження техніки замовнику відбувається без збоїв.
Варто додати, що на початку нового року бронетанкова галузь почала поступово нарощувати виробництво за різними видами продукції та послуг. За перші два місяці поточного року підприємства концерну бронетанкового дивізіону збільшили виробництво у більш, ніж два рази у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року.
Яка ситуація в галузі?
Київський бронетанковий завод майже в 4 рази збільшив обсяг ремонтів та модернізації техніки (танки, БТР) за аналогічний період минулого року. У цьому році КБТЗ уже передали збройним силам 31 модернізований танк.
Житомирський бронетанковийз авод на початку року збільшив виробництво продукції майже в 10 разів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, а Львівський бронетанковий – у 6 разів.
“Бронетанкова галузь цілком залежить від держави, Міноборони – наш замовник номер один, ми виробляємо і ремонтуємо техніку для військових, тому питання державного оборонного замовлення для цих підприємств стоїть дуже гостро. Критично важливо для забезпечення подальшої роботи цих підприємств почати отримувати фінансування за вже виконані контракти”, – підсумували в Укроборонпромі.
Технології

У Херсонському обласному архіві створюють цифрові копії паперових документів. Над проєктом архів працює разом із міжнародною організацією FamilySearch.
Про це повідомили в Херсонській ОВА.
Фахівці використовують сучасні технології, щоб зберегти старі документи у цифровому форматі. Це допоможе краще їх зберігати та зробить доступ до них зручнішим.
Зацифровані документи стануть у пригоді дослідникам, краєзнавцям та всім, хто цікавиться історією. Тепер потрібну інформацію можна буде знайти швидше і не обов’язково їхати в архів особисто.
Читайте також: «Ви захищаєте весь світ»: Шон Пенн відвідав Україну та зустрівся з військовими (ВІДЕО)


Нагадаємо, що студенти з Києва передали «Довженко-Центру» дві німі стрічки, що вважали втраченими (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка ХОВА
Технології

Міністерство цифрової трансформації розпочало бета-тестування нової цифрової послуги — заміни свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (техпаспорта) у «Дії». Сервіс дозволить відновити втрачений або пошкоджений документ без візиту до сервісного центру МВС.
Про це повідомили в «Дії».
До участі допускаються повнолітні користувачі з такими верифікованими даними:
- біометричним документом;
- податковим номером;
- свідоцтвом про реєстрацію авто в «Дії».
Читайте також: 16 стартапів представлять Україну на VivaTech 2025 у Парижі: що про них відомо
У Мінцифри зазначають, що нова функція має спростити процес відновлення документів для автовласників і скоротити час взаємодії з державними сервісами.
Щоб долучитися до тестування, потрібно зареєструватися на порталі «Дія» за посиланням.
Послугу реалізує Міністерство цифрової трансформації спільно з Міністерством внутрішніх справ, Головним сервісним центром МВС, ДП «Інфотех» та АТ «Укрпошта».
Нагадаємо, що на «Дія.Освіта» випустили нові курси від BecomingX Ukraine про ШІ та технології.
Фото обкладинки: сайт «Дії»
Технології

Платформа «Дія.Освіта» та BecomingX Ukraine створили серію безплатних курсів, які допоможуть українцям опанувати інноваційні технології та краще підготуватися до сучасного ринку праці. Програми орієнтовані на розвиток практичних цифрових навичок.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
Кожен курс складається з освітнього серіалу, презентацій, структурованих нотаток, кейсів та інфографіки. Теми охоплюють штучний інтелект, технології майбутнього, цифровий бізнес і кроки до працевлаштування.
Читайте також: Фахівці Мінцифри створюють 5 продуктів на основі ШІ — Федоров
- Штучний інтелект: як працює ШІ, його вплив на професії та життя;
- Технології майбутнього: від біотехнологій до блокчейну;
- Працевлаштування: побудова карʼєри та підготовка до співбесід;
- Цифровий бізнес: основи для запуску власної справи онлайн.
Курси будуть корисні як для початківців, так і для тих, хто хоче розвинути навички, які відповідають вимогам сучасного ринку. Зареєструватися на будь-яке навчання можна безплатно.
Нагадаємо, що на «Дія.Освіта» вийшов серіал про те, як покращити роботу з ChatGPT (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Freepik