

Суспільство
Український стенд вдруге з’явиться на китайському кінофестивалі
Український національний стенд із 16 по 19 квітня працюватиме на кіноринку Пекінського міжнародного кінофестивалю. Про це повідомляє прес-служба Держкіно.
Що відомо про фестиваль?
Кінофестиваль відбувається щороку за підтримки уряду КНР та є одним із найвпливовіших і наймасштабніших заходів у регіоні. Цьогоріч він триватиме з 13 по 20 квітня.
“У день відкриття стенду – 16 квітня – також заплановано спеціальну презентацію української кіноіндустрії та її можливостей. Під час заходу будуть представлені загальні дані про Україну, аналіз національного кіноринку та його досягнень, а також основні переваги організації зйомок в Україні та успішні кейси українсько-китайського партнерства у галузі аудіовізуального виробництва”, – ідеться у повідомленні.
Голова Держкіно підкреслює, Пекінський кінофестиваль є вкрай важливою та ефективною платформою для промоції країни і встановлення необхідних для подальшого партнерства зв’язків як з представниками держорганів, так і бізнес-сектора.
Навіщо Україні брати участь у цьому фестивалі?
За словами голови Української кіноасоціації, на сьогодні у Китаї нараховується понад 60 тис. екранів, у 2018 році щодня відкривалися 22 нових екрани. Такий величезний ринок вимагає дуже багато різноманітного контенту. Тож українська кіноіндустрія має всі шанси зробити свій внесок у його наповнення.
“Торік ми вперше організували Український національний стенд на BJIFF, були задоволені його роботою, нині плануємо розвинути й закріпити цей успіх та вкотре довести, що #UkraineIsYourDestination – це не просто красиве гасло, а реальний робочий вектор взаємовигідної міжнародної співпраці”, – додає голова Держкіно.
Читайте також: Україна вперше долучається до Лондонського книжкового ярмарку. Що покажемо?
Що потрібно зробити, аби стати учасником?
Щоб отримати можливість представити свої проекти на національному стенді Пекінського кінофестивалю, треба подати до Української кіноасоціації інформацію про свою компанію, актуальні проекти та сервіси.
Більшість матеріалів, представлених на стенді, будуть перекладені китайською мовою. Вони надаватимуть вичерпну та актуальну інформацію про кіноринок в Україні.
Дедлайни для подачі матеріалів: до 25 березня 2019 року – відео для трансляції на стенді (mp4/mov, full HD); до 8 квітня 2019 року – друкована продукція.
Цьогоріч програма BJIFF включає понад 300 різноманітних івентів: зокрема, це головний конкурс Tiantan Award, секція “Панорама”, великі тематичні форуми та кіноринок, де буде представлено більше 200 компаній та організацій з усього світу.
Умови реєстрації учасників BJIFF (до 25 березня) за посиланням.
Нагадаємо, що “Книжковий Арсенал” здобув перемогу у номінації найкращий літературний фестиваль року на 48-му Лондонському книжковому ярмарку.
Суспільство

Учителька фізики та математики Наталія Шило провела чотири роки в полоні на окупованих територіях. Завдяки спецоперації Головного управління розвідки жінку вдалося повернути на підконтрольну територію України.
Про це повідомили в ГУР МО за матеріалом «Ми — Україна».
Російські окупанти затримали Наталію у 2021 році, коли вона прямувала до хворої матері в Горлівку. Жінку звинуватили у шпигунстві та утримували в тюрмі без права на виїзд. Увесь цей час Наталія залишалася в камері з іншими жінками, які також стали жертвами репресій.
«2216 ― це камера “політичних”. Коли я потрапила в ту камеру, Наталя вже там була. Дуже позитивна жінка. Вчителька математики й фізики, розбирається в зірках. Ночами ми стояли і дивились крізь ту решітку», — розповіла Юлія, яка зустріла Наталію на вокзалі в Києві.
Читайте також: У Криму відбулася масштабна акція «Жовтої стрічки» (ФОТО)
Урешті Наталію звільнили з в’язниці, але заборонили виїзд. Тоді українська розвідка почала готувати план евакуації. Представниця ГУР МО України Гайде Різаєва розповіла:
«Ми врахували психологічний стан Наталії Шило, врахували всі фактори, які свідчать про її психотип. Ми підібрали унікальну, на мій погляд, операцію, яка дозволила цьому статися».
На київському вокзалі Наталію зустріли подруги, з якими вона пройшла полон. Деталі порятунку української вчительки ГУР не розголошує.
Нагадаємо, що UNITED24 зібрали 23 тисячі доларів завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя.
Фото обкладинки: ютуб-канал «Ми — Україна»
Суспільство

29-та Українська антарктична експедиція завершила свою річну місію на станції «Академік Вернадський» та 4 квітня 2025 року повернулася до Києва. Полярники працювали над дослідженнями у сферах геофізики, метеорології та біології.
Про це повідомили в Національному антарктичному науковому центрі.
Унікальні дослідження науковців
Разом із зимівниками додому повернулися й учасники сезонної експедиції, які працювали на станції від кількох тижнів до кількох місяців. Українські науковці провели низку нових досліджень, серед яких:
- вперше запустили аргобуї для вивчення Південного океану (проєкт OCEAN ICE, «Горизонт Європа»);
- вперше здійснили одночасне радіозондування атмосфери з «Вернадського» та судна «Ноосфера»;
- вперше відібрали зразки талої льодовикової води для аналізу на мікропластик.
Повернення додому
Експедиція провела два тижні у дорозі. Спершу судно «Ноосфера» доставило команду з Антарктики до чилійського порту Пунта-Аренас, перетнувши бурхливу протоку Дрейка. Потім команда дісталася Варшави кількома літаками, а звідти — автобусом до України.
«Найщемнішим моментом була зустріч лікарки 29-ї УАЕ Іванни Котурбаш та її чоловіка Романа — він служить військовим анестезіологом на фронті. Перед від’їздом Іванки в Антарктику Роман навіть не зміг її провести, адже був дуже потрібен в госпіталі в Кураховому. Тож моменту обійняти одне одного кохані чекали понад рік», — написали в НАНЦ.

В Україну повернувся і Юрій Лишенко, який відправився у сезонну антарктичну експедицію після того, як отримав тяжке поранення на фронті. Чоловік пережив ампутацію та навчився ходити на протезі.






Нагадаємо, у березні на «Вернадському» відбулася перезмінка річних експедицій. Тепер на станції працює команда 30-ї УАЕ.
Раніше ми писали, що латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка НАНЦ
Суспільство

До Великодня «Укрзалізниця» призначила додатковий швидкий фірмовий потяг №291/292 Київ – Львів – Київ. Ці рейси відбудуться 18 квітня.
Про це повідомили в УЗ.
18 квітня потяг №291/292 курсуватиме за таким розкладом:
- відправлення з Києва о 08:57, прибуття до Львова — 17:04;
- зі Львова поїзд відправиться о 13:30, а прибуде до Києва о 20:51.
Наразі квитки на ці рейси вже можна придбати онлайн або в касах вокзалів.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Також ми писали, що УЗ додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ