Суспільство
Українському "Пласту" потрібна допомога патріотів (ВІДЕО)
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
“Пласту” потрібна допомога патріотів. Організація відмовилась від державного фінансування та запустила кампанію зі збору коштів.
Що сталось?
“Ми вирішили відмовитися від держфінансування, коли президент ветував закон про держпідтримку “Пласту“, – розповів глава “Пласту” Станіслав Андрейчук.
Тепер пластуни шукають 10,5 мільйонів гривень. Бо хочуть відкривати нові курені на Сході та Півдні України.
“Діти, які хочуть приєднатися до нас, вимушені ставати у чергу, бо не вистачає ресурсу”, – каже Станіслав Андрейчук.
«В основі Пласту – виховання дитини через всебічний розвиток і наша мета: охопити якісними програмами якомога більше дітей. Проте, на жаль, зараз склалася ситуація, що батьки і діти змушені чекати, щоб записатися до нашої організації. Адже на сьогодні ми не можемо самостійно покрити їх потреби через брак виховників, відсутність приміщень для занять та недостатню організаційну підтримку нових та існуючих осередків», – сказав він.
Сьогодні Пласт є найбільшим рухом української молоді у світі, і налічує понад 12 тис. членів (¾ — в Україні) на всіх континентах у понад 20 країнах світу. Пласт – найбільша демократична скаутська організація на пострадянському просторі. Кожного року пластуни-волонтери вкладають більше 668 тис. годин у виховання дітей і щорічно проводять більше двох сотень пластових таборів по всій Україні.
Серед засновників був син Івана Франка – Петро. Пластунів вчать патріотизму та самоорганізації. У “Пласті” 8000 учасників в Україні, і ще 12 000 – в інших країнах.
Задонатити “Пласту” можна за посилачкою.
Що таке “Пласт”
“Пласт” — найвідоміша, проте не єдина українська скаутська організація, створена у 1911 році у Львові за прикладом світового скаутського руху.
Назва “Пласт” — це прямий відповідник англомовній назві руху, яка походить від слова розвідник (англ. Scout).
Читайте також: У Житомирі відкрили Пластовий молодіжний центр
Членство в пласті ділиться на чотири вікові категорії: новаки (6-12 років), юнаки (13-18 років), старші пластуни (18-35) та пластуни-сеніори (від 35 років).

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Яблуня-колонія у Кролевці на Сумщині увійшла до трійки фіналістів європейського конкурсу «Дерево року».
Про це йдеться на сайті конкурсу. Переможцями стали:
- 1 місце – Дуб Виробник, Польща, 45 718 голосів;
- 2 місце – Дуб дракон зі Словаччини, 18 198 голосів;
- 3 місце – Яблуня-колонія із Кролевця, Україна, 14 219 голосів.
На конкурсі були представлені унікальні дерева з Італії, Португалії, Іспанії, Франції, Нідерландів, Великої Британії, Угорщини, Латвії, Естонії, Болгарії, Бельгії, Хорватії.
Переможців конкурсу визначали голосуванням на сайті конкурсу.
Читайте також: Навіщо продавати державні порти? А заводи? Хіба це не зрада? 15 наївних питань про приватизацію. Відповідає ФДМУ

Про конкурс
Конкурс щороку влаштовує Асоціація екологічного партнерства (EPA). Цьогоріч громадська організація «Екосфера» номінувала на цей конкурс яблуню-колонію з Сумщини.
Про українське дерево
Яблуня-колонія — ботанічна пам’ятка природи загальнодержавного значення в Україні. Особливий, унікальний об’єкт природно-заповідного фонду Сумської області. Росте у місті Кролевець на Сумщині.

У яблуні давно вже немає її первісного материнського стовбура. Сьогодні на одному з міських майданів, за металевою огорожею, на площі близько 1000 квадратних метрів лежать у різних напрямках 15 прирослих до землі стовбурів – її «дітей» чи «онуків», а, може, «правнуків». Орієнтовний її вік — понад 200 років.

Унікальною особливістю яблуні є її здатність до самостійного укорінення гілками, а значить – до продовження життя. Коли один з прирослих до землі стовбурів має відмерти, його віти стрімко нахиляються до землі і теж приростають.
Нагадаємо, у Харкові висадили оливу, якій майже 400 років.
Також ми розповідали, що у Києві деревам робитимуть рентген за допомогою імпульсного томографа.
Фото: treeoftheyear.org.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Фактчекінговий проєкт VoxCheck та медіа позитивних новин #ШоТам запускають спільний подкаст «Шо там переможеньки?» про успіхи України. Прем’єру заплановано на 25 березня.
Про це повідомляє ШоТам.
Про подкаст
«Шо там переможеньки?» — це логічне продовження подкасту «Переможеньки», який команда VoxCheck розпочала рік тому, аби підтримати українців у потоці негативних новин.
Тепер журналісти і фактчекери не лише сфокусуються на перевірених і позитивних новинах, а й розповідатимуть, як повторити ці успішні кейси у ваших громадах, а ще ділитимуться кумедними історіями фейків та власними спостереженнями про них. Мета подкасту — розповідати про успіхи України та як їх примножити.
«У потоці негативу і фейків часто губляться дійсно важливі успіхи, як з України, так і на міжнародній арені. Тож ми раді повернути «Переможеньки» і знову більше розповідати про великі і малі перемоги України. Тепер з нами у цій справі ще й #ШоТам — один із найпозитивніших проєктів України — і разом ми зможемо конкретними успішними прикладами надихати українців», — розповідає лідерка проєкту VoxCheck Світлана Сліпченко.
Де слухати
20-хвилинний епізод виходитиме щосуботи, якраз до ранкової кави. Послухати ранкові позитивні новини можна буде на Spotify, YouTube, Apple Podcasts та Google Podcasts.
«Навіть в такі важкі часи є місце хорошим новинам. Кожен день у нас з’являються не тільки нові руйнування від ворожих обстрілів, але й нові будівництва. Закладаються нові фабрики, інвестиційні проєкти, формуються передумови до потужної повоєнної відбудови країни. Про це слід казати кожен день, або хоча б кожного тижня – як ми, власне, і збираємося робити», – зазначає головний редактор #ШоТам Сергій Колесніков.
Довідка
VoxCheck – фактчекінговий проєкт незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Команда викриває брехню, маніпуляції та російську пропаганду як в Україні, так і за її межами. З 2018 року є підписантами Кодексу етики Міжнародної мережі фактчекерів інституту Poynter, а з 2020 року у партнерстві з Meta.
#ШоТам – це кросплатформінгове медіа громадської організації «КРИГОЛАМ». Журналісти шукають успішні історії, приклади креативних рішень та позитивних зрушень в суспільстві та державі. Все, аби ламати стереотипи та мотивувати українців змінювати себе та свою країну.
Раніше ми повідомляли про 20 кращих українських подкастів, які розповідають про бізнес, подорожі, культуру та все на світі.
Фото: ШоТам.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив демонстраційний онлайн-тестувальник із біології для вступників.
Про це повідомили у пресслужбі Міністерства освіти та науки України.
Зазначається, що за структурою, типами завдань, тривалістю виконання демонстраційний варіант є аналогічним до вступного тесту, проте інтерфейс запропонованого тестувальника відрізняється від того, який буде на реальному тесті.
Під час проходження і демонстраційного тесту, і на реальному тестуванні абітурієнти зможуть обирати послідовність виконання завдань, за потреби повертатися до того чи іншого завдання, змінювати варіант відповіді.
З демонстраційним тестом із біології можна ознайомитися за посиланням.
Відзначимо, що основна сесія національного мультимедійного тестування відбуватиметься з 5 до 23 червня 2023 року, а додаткова відбудеться 11-24 липня.
Раніше оприлюднили демонстраційні онлайн-тестувальники з української мови, математики, фізики, англійської мови та з історії України.
Що таке національний мультипредметний тест?
Для вступу на перший курс для здобуття ступеня бакалавра (магістра з медичних та ветеринарних спеціальностей) та молодшого бакалавра у 2023 році будуть використовувати результати національного мультипредметного тесту (НМТ).
Дивіться відео: Іван Марчук – визнаний за життя геній з Тернопільщини
НМТ – це комп’ютерний онлайн-тест, що складатиметься з трьох блоків:
- українська мова;
- математика;
- предмет на вибір (історія України, біологія, фізика, хімія, іноземні мови (англійська, французька, німецька, іспанська).
Нагадаємо, ЕРАМ University запрошує школярів на безкоштовні IT-курси.
Також ми розповідали, що в Україні запустили онлайн-курс «ProKrym: державна політика реінтеграції Криму».
Фото: Getty image.