Суспільство
Українські зірки озвучать фільми для незрячих
Платформа MEGOGO вирішила розширити базу фільмів з тифлокоментуванням для незрячих глядачів та долучити до цієї ініціативи українських зірок. Про це повідомляє Liroom.
Як допоможуть українські зірки і чому це важливо?
Тифлокоментування – це коли під час фільму звучить закадровий голос, який словами детально описує, що відбувається на екрані, як виглядають персонажі, чи що вони роблять. Загалом, озвучує все, що потрібно для того, щоб візуалізувати зображення.
Читайте також: З’явилася онлайн-бібліотека українських аудіокниг
За даними MEGOGO, понад 11 тисяч зареєстрованих користувачів сервісу дивляться фільми з тифлокоментарями. На сервісі наразі доступно 351 одиниця контенту, серед яких 79 – дитячі фільми та мультфільми.
Хто вже приєднався до ініціативи?
Серед музикантів це Женя Галич, Антон Слєпаков, Олег Фагот Михайлюта, Макс Пташник, Наталія Гордієнко та Махийло Кліменко (ADAM). Вони вже і з фільмами визначились:
- Наталія Гордієнко – «Ла-Ла Ленд»
- Женя Галич – «Іграшки для дорослих»
- Антон Слєпаков – «Сноуден»
- Макс Пташник – «У всьому винен єнот»
- Олег Фагот Михайлюта – «Ми – монстри» (мультфільм)
- Міша Кліменко – «Таксі 5»
- Женя Галич – «Іграшки для дорослих»
- Антон Слєпаков – «Сноуден»
- Макс Пташник – «У всьому винен єнот»
- Олег Фагот Михайлюта – «Ми – монстри» (мультфільм)
- Міша Кліменко – «Таксі 5».
У MEGOGO наголошують, що люди з вадами зору так само, як і всі, хочуть дивитися фільми, хвилюватися за героїв, сміятися, якщо це комедія, посміхатися під час перегляду мультфільмів або відчувати сильні емоції при перегляді трилеру або детективу.
“Голоси артистів і музикантів добре поставлені, в них чітка дикція, вони – впізнавані, тим цікавіше та приємніше стежити за подіями на екрані”, – розповів Іван Шестаков, директор зі стратегії та маркетингу MEGOGO.
Автори проекту сподіваються, що кількість його учасників постійно розширюватиметься, оскільки він не має часових рамок.
Суспільство
Артисти Одеської національної опери з 19 вересня по 2 жовтня виступали на сценах Греції.
Про це повідомили у Міністерстві культури та стратегічних комунікацій.
Артисти представляли балетні вистави «Жизель» Адольфа Адана, «Баядерка» Людвіга Мінкуса та «Червону шапочку» на музику композиторів 18-20 сторіччя в знаменитій концертній залі «Мегарон».
«Масштабний гастрольний тур Одеського національного академічного театру опери та балету у Греції є наочним доказом культурного зв’язку України зі світовою цивілізацією», — зазначають у міністерстві.
Читайте також: Капелюхи українського дизайнера представили на виставці у музеї в Парижі
А 2 жовтня Одеська опера поставила сценічну кантату Карла Орфа «Carmina Burana». Під керівництвом заслуженого артиста України Ігоря Чернецького виступили майже 150 артистів. Солісти опери Аліна Ворох, Богдан Панченко та Олександр Прокопович. Вони провели виставу в одному з найстаріших театрів світу — «Іродіум».
Нагадаємо, що на Венеційській бієнале представлять оперу українських композиторів про підрив Каховської ГЕС.
Фото: вебсайт Одеської національної опери
Коментарі
Суспільство
26 жовтня на Венеційській бієнале відбудеться вистава опери GAIA-24 українських композиторів Романа Григоріва та Іллі Разумейка. Ця опера завершить публічну програму українського павільйону, організовану Українським інститутом.
Про це повідомляє Український інститут.
Про виставу
Опера GAIA-24 присвячена наслідкам підриву Каховської ГЕС, який стався 6 червня 2023 року. Композитори звертаються до Геї — давньогрецької богині Землі, а також до теорії, що описує планету як живий саморегульований організм.
Анастасія Мануляк, керівниця напряму «Візуальне мистецтво» Українського інституту, зазначила, що цьогорічна програма зосереджена на темах землі та води. Оперу поставлять у середньовічній церкві Сан-Лоренцо у Венеції, що надає додаткову символіку, враховуючи, що місто стоїть на воді.
Читати також: «Щоб почувалися красивими навіть під час війни»: переселенка відкрила в Харкові простір для жінок, які також втратили дім
GAIA-24 об’єднує людське тіло та театральну сцену в музично-театральний ритуал. Опера складається з трьох актів:
- Songs of Mother Earth — звучатиме музика народів світу.
- Cabaret Metastasis — сцени, що базуються на пластичному русі оголеного тіла.
- Dance for Mother Earth — карнавальна частина, що включає різні музичні жанри, від репу до народних пісень.
Вистава триватиме близько 90 хвилин. Опера вже була представлена в Києві у травні 2024 року, а пізніше її показували в Роттердамі та Відні. Після Венеції планується виступ у Берліні.
Композитор Ілля Разумейко зазначив, що GAIA-24 має жанрове визначення «Opera del Mondo», що означає оперу, пов’язану з водою та природою, і наголосив на її символічному значенні для Європи, яка стикається з природними катастрофами.
Нагадаємо, що капелюхи українського дизайнера представили на виставці у музеї в Парижі.
Фото: Український інститут.
Коментарі