Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
384636 1 384636 1

Технології

Українські винахідники створюють найточніший 3D-сканер для ювелірів

Опубліковано

Український винахідник Леонід Назаренко і його син Денис створюють високоточний 3D-сканер для ювелірів. Йому немає аналогів в світі за ціною-якістю, повідомляє tech.liga.net.

Навіщо це потрібно?

Історія двох винахідників почалася близько чотирьох років тому, коли вони хотіли отримати високоточні 3D моделі невеликих об’єктів, наприклад, монетки або статуетки. Але зіткнулися з тим, що доступні на ринку лазерні сканери, по-перше, дуже дорогі, по-друге, точність була не найкращою.

Сама ідея сканера народилася, коли Денис Назаренко намагався зробити модель статуї Манджушри (Будда Мудрості). 

«Але сканери, здатні вловити найменші деталі моделі, коштували не менше 17 000 євро і були недоступні для невеликої компанії. Тому ми вирішили створити власний», – йдеться в презентації на Kickstarter.

Експерименти у Вишневому

У невеликому офісі в містечку Вишневому під Києвом батько і син взялися за експерименти. Використовували глибокі знання з абсолютно різних інженерних областей.

Леонід Назаренко почав свою кар’єру на заводі імені Антонова, на якому будувався найбільший у світі літак Ан-225. Він з дитинства створював моделі літаків, а потім навчав школярів робити те ж саме. У Леоніда було хороше розуміння в сфері металообробки та широкий спектр знань в інженерних дисциплінах.

Денис Назаренко вигравав різні конкурси з математики, фізики та інформатики. Він багато років працював над створенням софта. А найвідоміший його проект – Start Menu X, зручна альтернатива меню «Пуск» Windows, – якому скористалися багато людей по всьому світу.

Де продають?

Як з’ясували два інженери, лазерний проектор створює велику кількість шумів при скануванні, що погано позначається на якості 3D-копії. І йому є достойна альтернатива. Світлодіодний (LED) промінь в поєднанні з хорошими лінзами дозволив досягти помітно кращих результатів.

Ще один бонус. Ця технологія не вимагає дорогих проекторів і камер.

Підприємці вирішили вийти зі своєю ідеєю на Kickstarter через партнера, який жив в Канаді. Минулої весни їм вдалося зібрати понад $ 22 000 на виробництво першої моделі – настільний 3D сканер D3D-s.

Як розповідає Денис Назаренко, удвох з батьком за рік вони зібрали і поставили інвесторам, які підтримали їх грошима на краудфандінговой майданчику, близько 10 сканерів. Кілька штук ще допрацьовують зараз.

Як зазначає Назаренко, за цей час їм вдалося знайти точну нішу для своїх пристроїв – американський ювелірний ринок. За його словами, в Штатах поширена традиція носіння так званих shadow wedding bands. Це додаткові кільця, які подружжя дозамовляти на додачу до заручним, наприклад, на річницю весілля, і носять потім їх обидва на тому ж пальці.

У таких випадках ювелірам потрібно відсканувати обручку і фактично зробити його репліку. 

Скільки це коштує?

До українським винахідникам почали надходити запити від ювелірів, а також стоматологів. Такий нішевий попит підштовхнув Назара і Дениса на другу Kickstarter кампанію – 3D-сканер саме для ювелірів. Вони запустили її тиждень тому, в кінці червня 2019 року, і вже практично зібрали запитувану суму – $ 13 600 з $ 15 000. Проект підтримало вісім людей, що захотіли отримати ювелірний сканер. Першим підтримали він дістанеться за $ 4000-6000. А в роздробі пристрій вже буде коштувати $ 8000.

“Сканер D3D-s підходить як для самозайнятих ювелірів, так і для професійних команд, що мають досвід використання наддорогих сканерів”, – відзначають розробники в описі проекту.

Як працює сканер?

Як розповідає Денис Назаренко, в сканері встановлена ​​5 Мп камера, яка обходиться на порядок дешевше, ніж менш точна 1,2 Мп камера, призначена для лазерних сканерів.

Ще одна інновація – рухливість. Сканер також має шість напрямків для руху. Це дозволяє сканувати світловим променем фігури будь-якої складності. Сканування відбувається повністю автоматично. Потрібно просто вказати розмір і натиснути кнопку.

“Створюючи настільний сканер, ми прагнули досягти можливості сканувати монету. В результаті адаптація сканера до потреб ювелірів була проблемою. Ми додали ще одну вісь обертання і зменшили розмір сканера. Ми також оновили оптику і камеру, позаяк ювелірам не потрібно сканування в кольорі. Ми також встановили високоточні мотори “, – розповідають розробники пристрою.

За ціною пристрій виходить значно дешевше, ніж аналоги. Найближча модель – B9 Scan 350 – обійдеться майже в $ 15 000. При цьому навіть найдорожчі лазерні моделі (за $ 50 000) не можуть забезпечити такої відстані між точками, як українська розробка – 0,010 мм.

Денис і Леонід зараз можуть виробляти в своєму офісі під Києвом 1-2 сканери на місяць. Вони працюють удвох. Винахідники усвідомлюють, що їм потрібні інвестиції на налагодження повноцінного виробництва.

Тому зараз винахідники почали думати і над залученням інвесторів. Як пояснює Денис, ті ж американські ювеліри не завжди довіряють тому, що написано на сайті. Їм потрібно побачити сканер наживо на який-небудь виставці. На це винахідникам теж знадобляться додаткові кошти.

Технології

Дія.City анонсує спеціальні умови для технологічних стартапів: уряд ухвалює закон

Опубліковано

Законопроєкт № 9319, який Верховна Рада ухвалила у першому читанні, зробить Дія.City доступнішим для стартапів.

Про це повідомляє Михайло Федоров у своєму Telegram-каналі.

Про анонсовані зміни

Навіть найменші технологічні компанії зможуть ставати резидентами Дія.City. Для них будуть доступні найкращі в Європі податкові ставки та всі інструменти для масштабування й залучення інвестицій.

Читати також: На Подолі відреставрують будинок XVII століття: що відомо

Про Дія.City

Дія.City — це сприятливе економічне середовище всередині країни, в якому український сектор високих технологій зможе повністю реалізувати свій потенціал і зробити український IT-бізнес конкурентоспроможним на міжнародній арені. А ще — привабити в країну Google, Amazon або Apple. Для того, щоб фахівцям не було потреби їхати в США або Європу, аби роздобути ці компанії у свої резюме.

“Наші пропозиції наближають умови ведення IT-бізнесу до таких прогресивних світових моделей, як у Франції, Великій Британії, Ізраїлі та в інших країнах, на чиї успіхи слід орієнтуватися”, — відзначають в Мінцифри.

Таким чином, Дія.City — це найкоротший шлях IT-індустрії до власної success story.

Нагадаєте, як Мамаївську громаду зробили інклюзивною та створили сучасний шелтер.

Фото: Дія.City

Читати далі

Технології

За добу українці в “Дії” придбали військових облігацій на понад 30 млн грн

Опубліковано

Українці придбали військові облігації на суму 30 046 542 гривні за одну добу.

Про це пише міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. 

Це еквівалентно понад 30,000 облігаціям. Найбільш популярними серед них стали “Ялта”, “Нова Каховка” та “Сімферополь”.

Усього українці придбали вже понад 4 мільйони облігацій і заробили на цьому більш ніж 94 мільйони гривень. На ці кошти держава, зокрема, купує амуніцію для військових, платить їм і медикам зарплати, додає Федоров.

Читати також: В Міноборони відповіли на питання про впровадження роботизованих систем та дронів у військо

Військові облігації

Облігації — це цінні папери, які випускає держава. Як працює система:

  1. Ви купуєте облігації;
  2. Держава користується грошима;
  3. Повертає вам їх у визначений день із гарантованим прибутком.

Військові облігації в Дії названі на честь окупованих рідних міст. Загалом зараз доступні цінні папери:

  • Бахчисарай;
  • Керч;
  • Джанкой;
  • Євпаторія;
  • Макіївка;
  • Сімферополь;
  • Асканія Нова;
  • Ялта;
  • Залізний Порт;
  • Нова Каховка.

Нагадаємо, як медійникам отримати генератори та павербанки.

Також ми повідомляли, що Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними.

Фото: Дія

Читати далі

Технології

Українські бібліотекарі почали співпрацю з “Вікіпедією”, та займуться написанням статей

Опубліковано

Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого та громадська організація “Вікімедіа Україна” уклали меморандум про співпрацю, щоб бібліотекарі могли активно доповнювати матеріали на “Вікіпедії” у рамках підвищення своєї кваліфікації.

Про це повідомляє “Укрінформ”.

Про угоду

Олег Сербін, директор бібліотеки імені Ярослава Мудрого, повідомив, що після укладення меморандуму певна кількість бібліотекарів планує отримати навички використання “Вікіпедії”. Пізніше вони передадуть ці знання своїм колегам.

Багато з моїх колег-бібліотекарів уже не перший рік наповнюють «Вікіпедію», а також модерують цю справу. Цей досвід потрібно масштабувати й поглиблювати, тому ми виступили з пропозицією співпраці на більш професійних рейках, щоб це не було ініціативою одного бібліотекаря, а щоб спільно далі рухати цю світлу справу”, – наголошує він.

Читати також: “Репортери без кордонів”: як медійникам отримати генератори та павербанки

Статистика

Станом на зараз в Україні функціонують 13 тисяч бібліотек. Очікується, що така співпраця збільшить кількість матеріалів на “Вікіпедії”, а також підвищить обізнаність бібліотекарів.

Представник ГО “Вікімедіа Україна” Юрій Пероганич розповів, що Україна, за результатами березня 2024-го, на 10 місці у світі за створенням нових статей у “Вікіпедії”. В березні додали 4800 статей. Загалом українська “Вікіпедія” — на 14 місці за кількістю статей у світі, за розміром бази даних посідає 12 сходинку.

Нагадаємо, що стартує Всесвітній тиждень імунізації: як долучитися до подій.

Фото: бібліотека Ярослава Мудрого

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: