Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
384636 1 384636 1

Технології

Українські винахідники створюють найточніший 3D-сканер для ювелірів

Опубліковано

Український винахідник Леонід Назаренко і його син Денис створюють високоточний 3D-сканер для ювелірів. Йому немає аналогів в світі за ціною-якістю, повідомляє tech.liga.net.

Навіщо це потрібно?

Історія двох винахідників почалася близько чотирьох років тому, коли вони хотіли отримати високоточні 3D моделі невеликих об’єктів, наприклад, монетки або статуетки. Але зіткнулися з тим, що доступні на ринку лазерні сканери, по-перше, дуже дорогі, по-друге, точність була не найкращою.

Сама ідея сканера народилася, коли Денис Назаренко намагався зробити модель статуї Манджушри (Будда Мудрості). 

«Але сканери, здатні вловити найменші деталі моделі, коштували не менше 17 000 євро і були недоступні для невеликої компанії. Тому ми вирішили створити власний», – йдеться в презентації на Kickstarter.

 

Експерименти у Вишневому

У невеликому офісі в містечку Вишневому під Києвом батько і син взялися за експерименти. Використовували глибокі знання з абсолютно різних інженерних областей.

Леонід Назаренко почав свою кар’єру на заводі імені Антонова, на якому будувався найбільший у світі літак Ан-225. Він з дитинства створював моделі літаків, а потім навчав школярів робити те ж саме. У Леоніда було хороше розуміння в сфері металообробки та широкий спектр знань в інженерних дисциплінах.

Денис Назаренко вигравав різні конкурси з математики, фізики та інформатики. Він багато років працював над створенням софта. А найвідоміший його проект – Start Menu X, зручна альтернатива меню «Пуск» Windows, – якому скористалися багато людей по всьому світу.

Де продають?

Як з’ясували два інженери, лазерний проектор створює велику кількість шумів при скануванні, що погано позначається на якості 3D-копії. І йому є достойна альтернатива. Світлодіодний (LED) промінь в поєднанні з хорошими лінзами дозволив досягти помітно кращих результатів.

Ще один бонус. Ця технологія не вимагає дорогих проекторів і камер.

Підприємці вирішили вийти зі своєю ідеєю на Kickstarter через партнера, який жив в Канаді. Минулої весни їм вдалося зібрати понад $ 22 000 на виробництво першої моделі – настільний 3D сканер D3D-s.

Як розповідає Денис Назаренко, удвох з батьком за рік вони зібрали і поставили інвесторам, які підтримали їх грошима на краудфандінговой майданчику, близько 10 сканерів. Кілька штук ще допрацьовують зараз.

Як зазначає Назаренко, за цей час їм вдалося знайти точну нішу для своїх пристроїв – американський ювелірний ринок. За його словами, в Штатах поширена традиція носіння так званих shadow wedding bands. Це додаткові кільця, які подружжя дозамовляти на додачу до заручним, наприклад, на річницю весілля, і носять потім їх обидва на тому ж пальці.

У таких випадках ювелірам потрібно відсканувати обручку і фактично зробити його репліку. 

Скільки це коштує?

До українським винахідникам почали надходити запити від ювелірів, а також стоматологів. Такий нішевий попит підштовхнув Назара і Дениса на другу Kickstarter кампанію – 3D-сканер саме для ювелірів. Вони запустили її тиждень тому, в кінці червня 2019 року, і вже практично зібрали запитувану суму – $ 13 600 з $ 15 000. Проект підтримало вісім людей, що захотіли отримати ювелірний сканер. Першим підтримали він дістанеться за $ 4000-6000. А в роздробі пристрій вже буде коштувати $ 8000.

“Сканер D3D-s підходить як для самозайнятих ювелірів, так і для професійних команд, що мають досвід використання наддорогих сканерів”, – відзначають розробники в описі проекту.

Як працює сканер?

Як розповідає Денис Назаренко, в сканері встановлена ​​5 Мп камера, яка обходиться на порядок дешевше, ніж менш точна 1,2 Мп камера, призначена для лазерних сканерів.

Ще одна інновація – рухливість. Сканер також має шість напрямків для руху. Це дозволяє сканувати світловим променем фігури будь-якої складності. Сканування відбувається повністю автоматично. Потрібно просто вказати розмір і натиснути кнопку.

“Створюючи настільний сканер, ми прагнули досягти можливості сканувати монету. В результаті адаптація сканера до потреб ювелірів була проблемою. Ми додали ще одну вісь обертання і зменшили розмір сканера. Ми також оновили оптику і камеру, позаяк ювелірам не потрібно сканування в кольорі. Ми також встановили високоточні мотори “, – розповідають розробники пристрою.

За ціною пристрій виходить значно дешевше, ніж аналоги. Найближча модель – B9 Scan 350 – обійдеться майже в $ 15 000. При цьому навіть найдорожчі лазерні моделі (за $ 50 000) не можуть забезпечити такої відстані між точками, як українська розробка – 0,010 мм.

Денис і Леонід зараз можуть виробляти в своєму офісі під Києвом 1-2 сканери на місяць. Вони працюють удвох. Винахідники усвідомлюють, що їм потрібні інвестиції на налагодження повноцінного виробництва.

Тому зараз винахідники почали думати і над залученням інвесторів. Як пояснює Денис, ті ж американські ювеліри не завжди довіряють тому, що написано на сайті. Їм потрібно побачити сканер наживо на який-небудь виставці. На це винахідникам теж знадобляться додаткові кошти.

Реклама

Технології

У Луцьку в тролейбусі встановили пристрої для знезараження повітря (ФОТО)

Опубліковано

Уперше в Україні у луцькому тролейбусі встановили бактерицидні рециркулятори та опромінювачі для метою знезараження повітря і поверхонь у салоні.

Про це повідомили у пресслужбі корпорації Богдан.

Зазначається, що в умовах пандемії COVID-19 працівники луцького автозаводу винайшли спосіб для запобігання швидкому розповсюдженню вірусу в межах транспортного засобу.

Читайте також: На розвиток тролейбусного парку у Хмельницькому витратять майже 2 мільярди гривень

 

Також відомо, що 26 жовтня 2020 року було отримано патент №144745 на корисну модель «Спосіб очищення та знезараження поверхонь і повітря салонів транспортних засобів».

Суть цього способу полягає у встановленні в транспортних засобах бактерицидних опромінювачів двох типів. Першим тролейбусом, у якому встановили такі пристрої для очищення та знезараження поверхонь і повітря салонів став «Богдан Т70117» для Луцька.

Опромінювач-рециркулятор бактерицидний – це пристрій закритого типу, який може використовуватися постійно під час руху тролейбуса, незалежно від присутності чи відсутності пасажирів в салоні. Він є абсолютно безпечним і не потребує провітрювання приміщення салону транспортного засобу.

Читайте такожVR з шоломами чи повна темрява: сім незвичних квест-кімнат в Україні

Опромінювач бактерицидний – це пристрій відкритого типу, який призначений для кварцування салону прямими ультрафіолетовими променями. Використання цього виду знезараження можливе лише за відсутності людей в салоні, наприклад на кінцевих зупинках. Застосування безозонових ламп не вимагає додаткових витрат часу на провітрювання салону після кварцування.

Нагадаємо, тролейбусний парк Харкова оновлять на 156 одиниць до середини 2021 року.

Як ми повідомляли раніше, Луцьк отримав чотири нові тролейбуси «Богдан Т70117».

Усі фото: bogdan.ua.

Читати далі

Технології

VR з шоломами чи повна темрява: сім незвичних квест-кімнат в Україні

Опубліковано

Квест-кімнати як вид розваг стають дедалі популярнішими через реалістичність гри та акценти на яскравих емоціях, які людям рідко трапляються у повсякденному житті. А проте звичайні пошуки ключа від замкнених дверей вже перестали бути новинкою. Пропонуємо сім незвичних квест-кімнат, у яких гравцям доведеться провести пів години наодинці зі своїми страхами, пройтися територією у 800 квадратних метрів у повній темряві та годину, сидячи, визволяти друзів із пастки.

«Морг» від KADRooM, Київ

Тут у вас немає зв’язку з зовнішнім світом, ви 30 хвилин наодинці сам із собою. Квест не передбачає надання підказок, тож сподіватися на допомогу — зась. Всі кімнати втілені за мотивами різних фільмів. При створенні «Моргу» мережа надихалася кінострічкою «Піджак», де головному герою також довелося опинитися зачиненим у холодильній камері моргу.

Це варіант для тих, хто хоче зустрітися зі своїми страхами віч-на-віч. Іноді трапляється так, що цю кімнату покидають, так і не дійшовши до кінця. Виною тому — брак наснаги та сміливості справитися зі своїми внутрішніми переживаннями. Бо ж через те, що квест передбачає повне занурення в атмосферу, вас навіть до гри заводить лікар. Хоча методи лікування у нього дещо специфічні.

Квест-кімната «Морг» від KADRooM, Київ

Ціна: 400 грн

 

Складність: 4/5

Кількість учасників: 1

Для запису: сайт 

«Екстремальне шоу» від Questroom, Львів

Ви — головні герої фільму жахів у реальності, яким треба вибратися з підземелля. Проте там повна темрява, а у гравців — один ліхтарик на всіх. Це не квест — це реаліті-шоу, яке приготувало місію на виживання.

«Екстремальне шоу» називають новим форматом квесту з різними видами тортур, мук і психологічним тиском, який стане справжнім випробуванням. Гравці зустрінуться зі своїми фобіями, адже на шляху до перемоги їх чекатимуть актори, які добряче «пограються» з чужими нервами. Брати участь радять лише людям зі стійкою психікою.

Квест-кімната «Екстремальне шоу» від Questroom, Львів

Ціна: 840 грн за 4 гравців

Складність: 3/5

Кількість учасників: 2-7

Для запису: сайт

«Лабіринт» від i-LABYRINTH, Київ

Тут немає крові, остраху і кишок, вас не залякуватимуть до заїкання або втрати свідомості. Якщо вас не лякає сам факт, що все буде відбуватися у повній темряві. Це повноцінна екшн-гра з елементами квесту. Її називають «бродилкою» в жанрі хоррор-містика, де учасники опиняються на території у 800 квадратних метрів. 

До часу проходження квесту тут ставляться не суворо, люди йдуть туди за перемогою. А в цьому допоможуть професійні актори — так звані тіні. Іноді вони прикидаються добрими й обманюють та заводять у всі тупики. Актори різко з’являються і зникають. Грають вони безконтактно: з відвідувачами не чубляться.

Читайте також: Вони змусять вас реготати: сім популярних українських стендап-коміків

Одна з відвідувачок Тетяна Потоцька ділиться досвідом: «Ми у чотирьох ходили, і мені реально було страшно. Актори круто справлялися з роботою. Хоча мені здається, що якщо йти більшою компанією, то це вже по-іншому якось відчувається, більше фану. Але досвід у будь-якому випадку цікавий».

Квест-кімната «Лабіринт» від i-LABYRINTH, Київ

Ціна: від 1200 грн/4 гравці

Складність: 3/4

Кількість учасників: 2-16

Для запису: сайт

«Машинаріум» від «Ізоляція», Харків

Цей варіант розриває стереотипи про стандарт квест-кімнат. За одну годину ви не зробите жодного кроку. Грати може тільки команда з чотирьох гравців, і лише так з неї можна звільнитися. Ваша команда — єдиний живий організм, який здатен вирішити набір логічних головоломок. Тільки це дозволить поетапно визволити всі частини тіла, прикуті до стільця.

У «Машинаріумі» є закономірність, але немає звичної логіки. Особливістю цього квесту є те, що кожен учасник може звільнити не себе, а свого колегу. Тож на швидкість перемоги впливає злагодженість у команді. Якщо серед гравців присутня «слабка ланка», їм не вибратися.

Квест-кімната «Машинаріум» від «Ізоляція», Харків

Ціна: 700-1000 грн за групу

Складність: 3/5

Кількість учасників: 4

Для запису: сайт

«Чорнобиль» від «Замкнені», Дніпро та Київ

Хочете вплинути на минуле, стати свідком подій, що змінюють світ? Ви відправитеся у небезпечну подорож, з якої начебто неможливо повернутися, дізнаєтеся, що сталося в ніч аварії та що було після неї. Місто, що стало привидом, може розповісти свою історію.

Це квест у віртуальній реальності. Учасники надягають шоломи, беруть контролери та занурюються у сюжет. Там, власне, події фатального дня у Чорнобилі, гравці стають очевидцями. Приблизно 70% команд проходять квест до кінця.

Квест-кімната «Чорнобиль» від «Замкнені», Дніпро та Київ

Ціна: 200-300 грн з гравця

Складність: 2/5

Кількість учасників: 2-6

Для запису: сайт

«Антидит: вірус 2020» від Don’t Panic, Одеса

Закрита лабораторія з розробки біологічної зброї. Кілька днів тому зв’язок з підземними рівнями центру був втрачений, а доступ обмежений за протоколом безпеки «Карантин». Гравці стають спецгрупою дослідників-ліквідаторів, яких у терміновому порядку відправили на об’єкт для оцінки ситуації та запобігання можливої ​​світової епідемії.

Квест з віковим обмеженням 12+ як ніколи актуальний у період пандемії. На гравців чекає оригінальний сюжет та унікальні декорації. Організатори розуміють хвилювання учасників, тож у перервах щоразу дезінфікують усі ігрові предмети.

Квест-кімната «Антидит: вірус 2020» від Don’t Panic, Одеса

Ціна: 600-800 грн за групу

Складність: 2/5

Кількість учасників: 2-4

Для запису: сайт

«Таємниця мольфара» від ESCAPE QUEST, Івано-Франківськ

У хащах загадкового чорного лісу причаївся злий вовкулака. Він наслав прокляття на молодого легеня, який знехтував мольфарськими традиціями. Розчаклувати його може тільки мольфар. Але тільки обраний віднайде стежку до його хатинки. Для цього потрібно розгадати складні загадки, які заховалися в гущавині темного лісу.

На початку гри учасники потрапляють у похмурий карпатський ліс, де кожна деталь може виявитись підказкою та ключем до розгадки таємниць. А може бути й просто елементом, який відвертає увагу, щоб стривожити, налякати та ще більше заплутати вашу свідомість. В учасників є 60 хвилин, щоб розгадати таємницю мольфара. Майже всі учасники проходять квест до кінця.

Квсет-кімната «Таємниця мольфара» від ESCAPE QUEST, Івано-Франківськ

Ціна: 500-600 грн за групу

Складність: 4/5

Кількість учасників: від 4 до 6

Для запису: сайт

Читати далі

Технології

Українці створили сканер продуктів на наявність шкідливих домішок

Опубліковано

Українська команда розробила мобільний застосунок, що аналізує харчові продукти на наявність шкідливих домішок. Для аналізу досить відсканувати штрихкод товару.

Про це пише ain.ua.

Зазначається, що засновниками стартапу Foodstr є Іван Іванов, Михайло Минов і Павло Ковальов. У команді 13 осіб: 9 повністю залучені в процес і ще 3-4 співробітники з частковою зайнятістю.

Про що стартап

Створили мобільний додаток для українських споживачів, який аналізує харчові продукти на наявність шкідливих добавок.

 

Фото: ain.ua

Принцип роботи: за допомогою камери користувач сканує штрихкод, система знаходить товар в базі даних, показує склад і оцінює сукупну користь чи шкоду компонентів.

Яка модель монетизації?

Freemium model. Тобто поки продукт цілком безкоштовний. У наступних версіях з’явиться підписка на додаткові функції.

Як з’явилася ідея створити стартап?

Причиною появи стартапу стало велике розмаїття продуктів на ринку. Простій людині складно вибрати з того, що лежить на полицях магазину. Люди вже не довіряють тому, що пишуть на етикетках, але не розуміємо, як відрізнити якісний товар від красиво упакованого.

Читайте такожЕкотовари руками незрячих. Історія вінницького підприємства «КлубОк»

Справді, як звичайна людина може зрозуміти, чи шкідлива якась «ешка» для організму їх дитини або родича? Стартап максимально спростив визначення та аналіз складу продукту.

Фото: ain.ua

За весь час існування проекту інвестовано близько $70 000. Інвесторами виступили засновники продукту.

Стартап запущений. Стабільно отримуємо нових користувачів. За 3 місяці FoodStr завантажили понад 10 000 користувачів.

Читайте такожЗ кокоса, буряка та норі: сім українських виробників корисних чипсів

Нагадаємо, стало відомо, чому українці обирають рослинні продукти.

Головне фото: shoppingpl.com.

Читати далі
Суспільство8 години тому

Ohra Home: як мами дітей з інвалідністю створюють стильну постіль

Технології8 години тому

У Луцьку в тролейбусі встановили пристрої для знезараження повітря (ФОТО)

Суспільство9 години тому

В Україні створили інтерактивну мапу місцями Лесі Українки

Економіка10 години тому

Рейтинг заправок: порівняння доступності рослинних опцій на АЗС України

Суспільство11 години тому

Вийшов тизер-трейлер анімаційного фільму «Мавка. Лісова пісня» (ВІДЕО)

Суспільство12 години тому

У Києві відкрили першу приватну школу державного управління

Суспільство13 години тому

Уроки-розваги: на Волині школярі влаштували пленер снігових скульптур (ФОТО)

Суспільство14 години тому

Збройні Сили отримали першу партію модернізованих танків Т-72 (ФОТО)

Суспільство15 години тому

Київські волонтери відкрили притулок для безхатьків

Економіка16 години тому

Як українська компанія виготовляє найгостріші «вогняні» соуси

Суспільство17 години тому

В Україні запрацював сервіс «е-Ветеран»

Суспільство18 години тому

Стадіон «Динамо» у Києві показали з висоти пташиного лету (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

У чому секрет туристичного Дрогобича? (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Як стати пауерліфтеркою в 64 роки? (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Як волонтери рятують історичні мозаїки Чернігова (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Українка на Хмельниччині народила 18 дитину (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Як санітарка з Іловайська врятувала двох українських бійців (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Як самотня мама виховує двох доньок та розвиває бізнес (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Якими українськими мультиками розважити дітей морозного вечора? (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Як домогосподарка зі США рятує українських воїнів (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Як кияни перетворили свою хрущовку на лялечку (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Коронабулінг в Україні: як сусіди знущаються з хворих на COVID-19, та як допомагають (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Як працює єдина водійка швидкої на Кіровоградщині (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Як у Черкасах котиків рятували (ВІДЕО)