Суспільство
Українські військові парашутисти встановили відразу два національні рекорди
Українські військові парашутисти показали неймовірні результати, повідомляє АрміяInform.
Як зазначається, позаштатна спортивна команда з парашутних видів спорту армійської авіації Сухопутних військ ЗС України встановила відразу два національні рекорди України з парашутної купольної акробатики.
Чим особливі стрибки
Як розповів начальник пошуково-рятувальної і парашутно-десантної служби окремої бригади армійської авіації підполковник Олександр Троценко, перший рекорд встановили 29 травня. Після стрибка з трикілометрової висоти команді з дев’яти осіб вдалося утворити розкритими куполами формацію «Етажерка».
“Другий рекорд ми встановили два дні по тому – 1 червня. Цього разу наша команда була з шести осіб, але складність полягала у тому, що стрибок і саму формацію виконували вночі”, – розповідає офіцер.
Обидва досягнення зафіксовані суддями Федерації парашутного спорту України. Особливо учасники команди пишаються тим, що змогли побити торішній рекорд російських парашутистів, які під час нічних стрибків сформували «етажерку» лише з чотирьох осіб.
Читайте також: Військові авіатори виконали стрибки з парашутом (ФОТО)
Як тренувалися?
Тренувалися військові рекордсмени на базі окремої бригади армійської авіації, що дислокується на Херсонщині. Тренував парашутистів підполковник Дмитро Обуховський.
Сама підготовка тривала близько п’яти тижнів. За цей час спортсмени здійснили близько 60 стрибків з вертольота Мі-8 з висоти три кілометри.
Варто зазначити, що купольна акробатика є одним із найбільш складних та небезпечних видів парашутного спорту. Особливо – коли йдеться про великі формації.
“Зазвичай парашутисти ставляться до подібних речей з насторогою. Адже їх завжди вчили, що у повітрі потрібно триматися якнайдалі один від одного. Виконання ж елементів купольної акробатики передбачає безпосередній контакт. У повітрі ми маємо вчепитися за парашути один одного, щоб сформувати ту чи іншу фігуру. Це доволі складно, а ціною помилки може стати життя”, – пояснив підполковник Олександр Троценко, у якого за плечима близько 2000 стрибків.
Фото: armyinform.com.ua
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі