Економіка і бізнес
Українські вчені отримають 262 млн гривень на дослідження
Національний фонд досліджень уже з наступного року зможе почати грантове фінансування науки. Для цього у бюджеті передбачено кошти – близько 262 млн гривень. Про це повідомляє прес-служба Уряду.
Також зазначається, що на початку листопада Уряд затвердив план заходів щодо реформування української наукової сфери. Йдеться зокрема про процедуру атестації закладів вищої освіти, на основі якої їм надаватиметься базове фінансування. В бюджеті на це заклали 100 млн гривень.
Загалом на наступний рік на забезпечення наукової сфери України Уряд виділив 9,364 мільярда гривень, що на 12,5% більше, ніж у 2018 році.
Чим займатиметься Національний фонд досліджень?
Це державний цільовий фонд, метою якого є надання грантів для підтримки наукових досліджень і розробок. Створений рішенням Уряду України 4 липня 2018 року.
Фонд покликаний в першу чергу допомогти у перетворенні науки в Україні з дотаційної галузі на драйвер економіки. НФДУ конкурсній основі розподілятиме частку всіх бюджетних коштів, що їх виділятиме держава на наукові дослідження (починаючи з 10—20% і поступово доводячи цей показник до 40%.
Читайте також: Українцям дають мільйон гривень на наукові розробки
На НФДУ покладається дуже широкий спектр напрямів грантової підтримки — від фундаментальних досліджень до прикладних розробок, від індивідуальних грантів до цільових програм і ключових лабораторій, від інфраструктурних проектів до популяризації науки та залучення учнівської молоді до наукової діяльності. Саме зважаючи на такий масштаб новостворюваного фонду, законодавець визначив, що НФДУ повинен бути “головним розпорядником бюджетних коштів”, тобто має безпосередньо належати до сфери управління Кабміну, а не працювати в рамках котрогось із міністерств чи відомств. Крім цього, цей статус багато важить для забезпечення відомчої незалежності майбутнього Фонду, — а без такої незалежності він не зможе виконувати ті завдання, які передбачено Законом.
Ефективна робота Національного фонду досліджень має бути вироблена в результаті співпраці різних міністерств та відомств, з одного боку, і представників науковців — з іншого.
Економіка і бізнес
Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»
Товари з вигодою
- ґаджети Apple — 10%;
- побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
- МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.
Про програму лояльності «Привіт»
Коментарі
Економіка і бізнес
Головні теми конференції
- енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
- інновації в теплотехніці;
- нові підходи до енергоефективного будівництва;
- підтримка локального виробництва.
Енергетичний сектор і держава
Про «Теплоенергетичний кластер України»
Коментарі
Економіка і бізнес
Що змінилося?
- автоматичні двері;
- ліфт для зручності пересування;
- місця для людей на кріслах колісних;
- тактильна плитка;
- таблички шрифтом Брайля;
- безбар’єрні вбиральні.
Нові можливості для відвідувачів
- 11 терміналів самообслуговування;
- касу;
- експрес-вікно.
Коментарі