Економіка і бізнес
Українські вчені отримають 262 млн гривень на дослідження
Національний фонд досліджень уже з наступного року зможе почати грантове фінансування науки. Для цього у бюджеті передбачено кошти – близько 262 млн гривень. Про це повідомляє прес-служба Уряду.
Також зазначається, що на початку листопада Уряд затвердив план заходів щодо реформування української наукової сфери. Йдеться зокрема про процедуру атестації закладів вищої освіти, на основі якої їм надаватиметься базове фінансування. В бюджеті на це заклали 100 млн гривень.
Загалом на наступний рік на забезпечення наукової сфери України Уряд виділив 9,364 мільярда гривень, що на 12,5% більше, ніж у 2018 році.
Чим займатиметься Національний фонд досліджень?
Це державний цільовий фонд, метою якого є надання грантів для підтримки наукових досліджень і розробок. Створений рішенням Уряду України 4 липня 2018 року.
Фонд покликаний в першу чергу допомогти у перетворенні науки в Україні з дотаційної галузі на драйвер економіки. НФДУ конкурсній основі розподілятиме частку всіх бюджетних коштів, що їх виділятиме держава на наукові дослідження (починаючи з 10—20% і поступово доводячи цей показник до 40%.
Читайте також: Українцям дають мільйон гривень на наукові розробки
На НФДУ покладається дуже широкий спектр напрямів грантової підтримки — від фундаментальних досліджень до прикладних розробок, від індивідуальних грантів до цільових програм і ключових лабораторій, від інфраструктурних проектів до популяризації науки та залучення учнівської молоді до наукової діяльності. Саме зважаючи на такий масштаб новостворюваного фонду, законодавець визначив, що НФДУ повинен бути “головним розпорядником бюджетних коштів”, тобто має безпосередньо належати до сфери управління Кабміну, а не працювати в рамках котрогось із міністерств чи відомств. Крім цього, цей статус багато важить для забезпечення відомчої незалежності майбутнього Фонду, — а без такої незалежності він не зможе виконувати ті завдання, які передбачено Законом.
Ефективна робота Національного фонду досліджень має бути вироблена в результаті співпраці різних міністерств та відомств, з одного боку, і представників науковців — з іншого.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay