До міста Ніжин Чернігівської області планують привабити туристів. Ніжинська міська рада заклала понад 2,5 млн грн на перетворення комплексу підземних споруд XVI-XVII, знайдених у центрі міста, на унікальний туристичний об’єкт. Про це повідомляє Укрінформ.
“Ми внесли зміни до Програми археологічних досліджень на 2017-2021 роки і включили до неї 2 млн 540 тис. грн на виконання повного комплексу робіт у вже розчищених підземеллях XVI-XVII століть, що дозволить створити унікальний туристичний об’єкт”, – повідомила начальниця управління культури та туризму Ніжинської міськради Тетяна Бассак.
Передбачається, що кошти виділятимуться в наступному році, коли в міському бюджеті з’являтимуться вільні залишки. Й ухвалений 24 грудня бюджет-2020 цю потребу враховує. А поки що він передбачає виділення 200 тис. грн на зонування земель, що мають історико-культурне значення.
“Це те, що вже реально закладено на реалізацію заходів Програми археологічних досліджень, і стосується не тільки підземель”, – пояснила Бассак.
Комплекс підземних споруд XVI-XVII століть площею понад 200 кв. м, знайдених у центральній частині Ніжина, фахівці включили до переліку найвизначніших археологічних знахідок на території України в 2016 році.
Десятирічний волонтер Юрчик Напора зібрав для потреб Сил оборони понад 5 500 000 гривень. Школяр уже третій рік дає благодійні концерти та збирає на автівки й інше необхідне для захисників.
Як волонтер починав збирати гроші
«Я кажу: “Тату, діти помагають, люди помагають Україні. Зараз такий важкий час для України. Я кажу: “Давай ми теж візьмемося за роботу”», — ділиться Юрчик.
Тато хлопця підтримав його й нині за можливості виступає разом із сином. Сам Юрчик зізнається, що у 2022 році й подумати не міг, що зможе допомагати захисникам своїм голосом.
«Трошки переживав — не знав, яке буде, що буде. Як люди будуть сприймати, чи взагалі їм подобається мій спів», — розказує хлопець.
Нині волонтер виступає не лише у Львові, але й у інших містах Україні. У репертуарі хлопця понад 60 пісень: серед них і сумні, які даються найтяжче.
Зібрані кошти він передає волонтерам, а ті купують з них необхідне для військових. За час, поки він збирає гроші, Юрчик отримав уже чимало нагород. Але найбільше він цінує подяки від захисників і бойові шеврони, які ті передають.
Повне відео про юного волонтера дивіться на ютуб-каналі ШоТам за посиланням.
Нагадаємо, що в Україні запустили офлайн-соцмережу: спільні активності та підтримка Сил оборони
«Дякуємо нашим маленьким друзям з усієї країни, які погодились долучитись до проєкту — на знак співучасті та підтримки залізничників, які в понеділок (4 листопада, — ред.) святкуватимуть своє професійне свято», — написали в компанії.
Як зазначили в УЗ, від 2023 року до цього дня голосами станцій були знаменитості: відомі українські артисти, блогери та співаки.
«Цього разу зірками стануть маленькі українці, які продовжують жити в країні, навчатись, розвиватись — щоб колись стати наступним поколінням, яке вестиме Україну в майбутнє», — написали в УЗ.
Озвучили стації вихованці з Харкова, Дніпра, Львова, Рівного, Запоріжжя та Києва.
Нагадаємо, що Укрзалізниця закупить 50 нових локомотивів: ЄБРР виділяє 300 мільйонів євро.
Челендж «(Ла)гідна офлаїнізація» — це проєкт українського стартапу Quests Inc і благодійного фонду «Гуманітарні сили України».Його створили для того, щоб об’єднувати людей і збирати кошти на підтримку Сил Оборони України.
Про це повідомили організатори проєкту.
Як проходить «(Ла)гідна офлаїнізація»
Челендж відкритий для всіх, хто хоче організовувати або брати участь у тематичних заходах, що проходять у реальному житті. Організатори події можуть обрати будь-яку тему або формат, який їм до вподоби, а система автоматично додає до події благодійну банку від фонду «Гуманітарні сили України».
За активність учасники отримують бали: за відвідування кожного квесту — 25 балів, за створення події — 50 балів. Кошти, зібрані під час квестів, автоматично фіксуються, а рейтинг учасників відображається у спеціальній таблиці лідерів. Челендж націлений мотивувати спільноту не лише зустрічатись офлайн, а робити це свідомо й підтримувати українське військо.
«Ми нещодавно завершили тестування нових функцій і активно розповідаємо про ініціативу. Вже зібрано перші 12 тисяч гривень через різні активності. Наприклад, під час одного з квестів було зібрано майже 5 тисяч гривень за вечір. Наша мета — побачити, як швидко можна закрити збір на першу машину для ЗСУ, і надалі залучити українську діаспору до підтримки таких заходів», — розповідає співзасновниця та СЕО Quests Inc Ольга.
Як зазначають організатори, наразі з усіх міст найбільш активний Київ. Проте проєкт не має географічних обмежень.
«Якщо поряд з вами ще немає створених активностей — це чудова нагода стати першим і відкрити нове місто для квестів. Ми раді підтримати такі ініціативи та розповісти про них у соціальних мережах, щоб надихати інших долучатися», — зазначає Ольга.
Щоб взяти участь у челенджі та підтримати Збройні сили України, потрібно зареєструватися в застосунку за посиланням.
Quests Inc— український стартап, що створює офлайн соціальну мережу, яка поєднує людей через спільні активності за інтересами. Платформа сприяє формуванню соціальних зв’язків і осмисленому спілкуванню, дозволяючи користувачам створювати спогади та взаємодіяти в реальному житті.
Благодійний фонд «Гуманітарні сили України» з перших днів повномасштабного вторгнення допомагає військовим, людям на деокупованих територіях, дітям та літнім людям. Їхній основний фокус зараз — це забезпечення автівками фронту.
Нагадаємо, що у Львові вперше проведуть міжнародний фестиваль «Земля Поетів»: його програма та особливості.
Коментарі