Суспільство
Українські пенсіонери отримали понад 42 тисячі продуктових наборів: подробиці
У межах акції «Замовте продукти для Ба та Ді» українські пенсіонери отримали понад 42 000 наборів базових продуктів. Про це hromadske повідомили в ROZETKA, фонді «Життєлюб» та «Новій пошті», які за підтримки міських голів і соціальних служб міст запустили проєкт.
Набір коштує 225 гривень і складається з гречки, макаронів, рису, цукру, пшеничної крупи, м’ясних консервів, соняшникової олії, солодощів і туалетного паперу.
Що це за проєкт?
Проєкт розпочався з тестового режиму в Києві, Дніпрі та Львові. Зараз ініціатива охоплює 11 міст: приєдналися Кременчук, Нова Каховка, Малин, Вінниця, Харків, Городня Чернігівської області, Чортків Тернопільської області та Бориспіль.
Як приєднатися?
Кожен може долучитися до акції: на сайті ROZETKA можна оплатити продуктовий набір, потім фонд «Життєлюб» розподіляє всі пакети між містами-учасниками, «Нова пошта» — формує та доставляє їх до соціальної служби кожного міста, а соцпрацівники розвозять набори пенсіонерам.
За даними соціальних служб, Київ потребує 60 тисяч пакетів на місяць, Харків — 50 тис., Дніпро — 9000, Львів — 5000, Вінниця — 5000, Генічеськ — 2500, Кременчук — 1700, Нова Каховка — 1500, Малин — 800, Городня та найближчі села — 900, Бориспіль — 450, Чортків — 207. Ці дані стосуються тільки тих людей, які стоять на обліку. Місячні потреби Малина, Чорткова, Нової Каховки, Борисполя та Кременчука вдалося закрити за кілька днів, кажуть організатори акції.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі