Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Українські дрони працюватимуть на полях у США

Опубліковано

На ринок США успішно вийшов український розробник і виробник дронів Kray Technologies з безпілотниками для обприскування полів. Про це повідомляє журнал landlord.ua.

Обприскувальні дрони як такі  з’явилися не вчора, але модифікація українських винахідників здатна зробити революцію в технології обприскування. Головна перевага українського дрона, яку оцінили американські фермери, – він може з легкістю розганятися і гальмувати, повертати і знову розганятися. Інші такого не вміють.

“Бізнес завжди готовий платити за те, що дозволяє йому збільшити прибуток і знизити витрати. Дрон Kray Technologies відповідає одразу обом вимогам. Він економніший, ніж мала авіація, і при цьому набагато ефективніше. Здатний літати на малій висоті, розпорошувати препарати там, де це необхідно”, — підкреслює засновник інвестиційної платформи для учасників венчурного ринку Startup.Network, член правління Української асоціації венчурного бізнесу Олександр Сорока.

Що вражає — окупність рішення, яке пропонує українська команда аграріям. Навіть якщо фермер буде тримати апарат 99% часу в гаражі та робитиме свої три-п’ять внесень на рік, він за рік гарантовано окупить свої вкладення.

Вартість обприскування в США і Канаді (якщо йдеться про високу якість внесення) становить $25 за 1 га. Можна знайти пропозиції й по $7–8 за 1 га, але якість внесення залишає бажати кращого.

Тому потенційними клієнтами компанії є фермери, що обробляють до 2000 га, яким нерентабельно купувати техніку вартістю $350 000 або платити за надані послуги із обприскування $100 000–150 000 на рік. Завдяки новому дрону вони отримають можливість купити рішення не за $350 000, а за $50 000.

Спочатку була армія

Передісторія створення обприскувального дрона компанією Kray Technologies типова для України. З початком військових дій на сході країни IT-фахівець Дмитро Сурду почав працювати над створенням дрона-розвідника для української армії. Проект був представлений Міністерству оборони, але до серійного виробництва справа так і не дійшла. Тоді Сурду з командою почали шукати своїм напрацюванням інше застосування.

Як розповів операційний директор і директор з R&D компанії Kray Technologies Андрій Дашкієв, це був непростий період для компанії, частина команди пішла. А ті, хто лишився, переорієнтували проект з армійських потреб на сільське господарство і стали працювати над створенням безпілотника, здатного вносити добрива і засоби захисту рослин.

“Нам хотілося здешевити ці операції та замінити наземні обприскувачі та літаки”, — підкреслює він.

У 10 разів краще і в 10 разів дешевше

Запорука успіху гарного стартапу: зробити щось у 10 разів краще і продавати у 10 разів дешевше.У Kray Technologies керувалися саме цією формулою.

“Наш дрон, якщо не в десять, то точно разів у сім краще наземного обприскувача за собівартістю внесення, за витратами на персонал і сервіс”, — підкреслює Дашкієв. Логіка зрозуміла: обприскувач повинен десь стояти. Потрібен механік, який його ремонтує. На поле необхідно підвозити воду, щоб його заправляти. Із дроном це значно простіше.

Апарат із самого початку проектувався так, щоб його можна було перевозити у причепі звичайними дорогами разом із зарядною станцією та баком для дозаправки. За словами Дашкієва, рідини, що вміщається в бак об’ємом близько тонни, досить, щоб приїхати і почати оперативно обробляти посіви. Адже бувають випадки, коли це важливо зробити протягом 24 годин після виявлення проблеми.

Безпілотник Kray Technologies здатний вносити препарати на масляній і на водній основі краплями програмованого діаметру 50–100 мікронів. Норма внесення — від 0,7 л до 5 л на 1 га. Розпилення відбувається на висоті 1 м. За десятигодинний робочий день один дрон може обприскати від 270 га до 470 га залежно від норми внесення.

Над створенням обприскувального дрона в Kray Technologies почали працювати у 2016-му. До кінця року у Сурду був апарат, який можна було представити широкій аудиторії.

Першою серйозною виставкою, де Kray Technologies презентувала свій безпілотник, стала американська Drone World Expo–2016. Після DWE з’явився великий інтерес до апарату з боку замовників. Але одночасно стало зрозуміло, що такий простий прототип на американському ринку системно продавати буде дуже важко.

“Якщо ми декларуємо, що працюємо на швидкостях, у рази більших, ніж існую­чі рішення, наш апарат не може бути збудований як звичайний китайський дрон”, — каже Дашкієв.

Чому українські дрони кращі?

У 2017-му команда Сурду спроектувала апарат нової конструкції з карбоновим корпусом, який вирізнявся високою міцністю і малою масою. Наприкінці літа того ж року Kray підписала перший контракт на поставку безпілотника з підприємцем із США. Але щоб виконати замовлення, зібрати дрон було недостатньо — компанія повинна була отримати відповідні дозволи на польоти та пройти непросту систему сертифікації.

“Ми включили в наш дрон перспективний функціонал, який раніше у безпілотниках не використовувався, — систему електростатичного заряду крапель”, – розповідають розробники.

Процес пішов, але у 2018 році у проекті з’явився етап R&D, який спочатку не планувався. Через нові дослідження графік поставок апаратів збився.

“Оскільки дрон піднімає замало, аби конкурувати з обприскувачами та літаками, потрібно вносити більш концентровані препарати. Тому ми включили в наш дрон перспективний функціонал, який раніше у безпілотниках не використовувався, — систему електростатичного заряду крапель. Зараз ми її налагоджуємо”, — розповідає Дашкієв.

Її ідея в тому, що краплі, заряджені однаковим потенціалом, відштовхуються одна від одної та притягуються до рослин і до землі, у яких, по суті, нульовий потенціал. Малі краплі дозволяють використовувати концентровані хімікати в низьких дозах, не побоюючись, що вони спалять посіви.

Система електростатичного заряду крапель виключає дрейф, притискає розпилений препарат до рослин, розподіляє його рівномірно по листу. У результаті досягається висока якість покриття та більш глибоке проникнення препарату.

Далі – Канада

На сьогодні у проект зі створення обприскувального дрона інвестовано трохи менше $1 млн. У найближчі кілька років Сурду планує залучити ще близько $10 млн. Ця сума дозволить йому створити масштабну корпорацію з виробництва обприскувальних дронів та вийти на світовий ринок в цілому і на ринок Північної Америки зокрема.

За словами Сурду, потенціал північноамериканського ринку — мільйон фермерів.

“Ми плануємо почати його освоєння з Канади, — підкреслює він, — де Kray Technologies вже отримала дозвіл на польоти”.

У своїй майстерні команда Сурду може збирати 10 апаратів на місяць. І це не єдиний майданчик, де можна розгорнути виробництво. За останні три роки Kray вибудувала структуру підряду, логістику. І тепер повністю готова розгортати і масштабувати виробництво.

“Як тільки буде закінчена робота над демонстраційними зразками, ми це зробимо”, — наголошує генеральний директор.

За словами Сурду, конкурентами компанії є переважно китайські виробники дронів, які також роблять системи розпилення. Але конкуренції він не боїться — із самого початку компанія зробила ставку на більш високу якість і намагалася зробити кращий продукт.


Економіка

Данія купуватиме зброю для ЗСУ в українських виробників

Опубліковано

Данський уряд затвердив виділення 200 мільйонів данських крон на придбання української зброї та військової техніки для Збройних сил України безпосередньо у виробників на території України.

Про це повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

“Це перше подібне рішення – я вірю, що перше з багатьох. І це те, про що ми невпинно просили партнерів протягом останніх місяців”, – розповідає Олександр Камишін.

Також міністр відзначив, що українська оборонна промисловість вже настільки розігналась і розрослась, що український бюджет не може завантажити виробників замовленнями на повну.

Читати також: В окупованому Криму ліквідували воєнний обʼєкт: що саме знищили

“Спроможність українського ОПК становить майже $20 мільярдів. При цьому Україна має лише $6 мільярдів на закупівлю озброєння. Грубо кажучи, у нас працює лише третина всіх верстатів, які наявні в країні, бо грошей не вистачає, щоб забезпечити замовленнями решту”, — відзначив Камишін.

Наголошується, що вихід з цієї ситуації — переконати партнерів, які готові купувати зброю для України, робити це в українських зброярів і дати їм замовлення.

Нагадаємо, що розробники створили гру для зборів донатів.

Читати далі

Економіка

В Україні на гранти бізнесу держава спрямувала вже 3,7 млрд грн

Опубліковано

За державною програмою “Власна справа” 15,600 українців отримали мікрогранти на суму 3.7 млрд грн для розвитку бізнесу. Це понад 3 тисячі нових малих та мікропідприємств у різних галузях, які створять понад 34 тисячі нових робочих місць по всій країні.

Про це повідомляє Мінекономіки.

Серед отримувачів 53% – жінки, 34% – чоловіки, і 13% – юридичні особи. Більшість планують витратити кошти на придбання обладнання для бізнесу.

Читайте також: Міністерство оборони та ЗСУ анонсували створення Корпусу демінерів

Найбільше грантів отримали жителі Львівської області, Рівненської області, Івано-Франківської області, Вінницької області та міста Києва.

Найпопулярнішими сферами для нових бізнесів стали оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів, тимчасове розміщення й організація харчування, та переробна промисловість.

Нагадаємо, фільм “20 днів у Маріуполі” зʼявиться на Netflix.

Читати далі

Економіка

Литва допоможе Україні з обладнанням для реконструкції енергоінфраструктури

Опубліковано

Міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвіс оголосив про готовність своєї країни допомогти Україні відновити її енергетичну інфраструктуру, передаючи обладнання з тимчасово непрацюючої Вільнюської ТЕС, а також частину обладнання з Ігналінської АЕС та складів енергетичних компаній.

Про це повідомляє LRT.

Деталі допомоги

Повідомляється, що до України також буде відправлено великий трансформатор.

Читати також: Швейцарія виділить на відновлення України $5,5 млрд до 2036 року

Згідно з інформацією видання, Вільнюська ТЕЦ не функціонує з 2016 року, але, незважаючи на це, на станції проводиться профілактичне обслуговування та планові випробування. За словами міністра, частину обладнання буде розібрано на запчастини, а частину можна буде використовувати безпосередньо.

“Ми дамо їм все необхідне. У Харкові зруйновано 80% всієї мережі – як теплової, так і електричної – у Харкові. Якщо ми не допоможемо, українці не зможуть відновити мережу та сектор опалення до зими, що буде дуже і дуже складно”, – відзначив Міністр енергетики.

Нагадаємо, що міноборони розповіло про український БПЛА UJ-26 “Бобер”.

Також ми повідомляли, що в Києві відкрили “Трініті ХАБ” для людей із порушеннями зору.

Фото: з вільних мереж

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: